Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyciszyć A4 ?


Gość Danynx

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej miałem b4 avant 1.9 TDI. zauważyłem dużo lepsze wyciszenie w środku niż w obecnej A4. Np. siedząc w srodku, wszystkie okna i drzwi pozamykane, wyłączony samochód i słychać dokładnie rozmowę ludzi przechodzących ok. 2-3 m koło samochodu. Przy jeździe od 100 km/h słychać uciążliwy szum wiatru. przy 140 już za bardzo nie słychać radia :( Czy u Was jest tak samo? Dodam że nie mam wygłuszonej pokrywy silnika, nie mam osłony dolnej silnika. co można zrobić? Może w drzwiach też nic nie mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zaloz oslone pod silnikiem juz nie chodzi o wyciszenie ale o czystosc i trwalos osprzetu.Awygluszenie maski tez powinienes miec bo kazdy diesel ma to w standarce. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zaloz oslone pod silnikiem juz nie chodzi o wyciszenie ale o czystosc i trwalos osprzetu.Awygluszenie maski tez powinienes miec bo kazdy diesel ma to w standarce. :wink:

czytaj całe posty. mam napisane w nagłówku - obecnie A4 1.8 a nie diesel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 140km/h zaczyna szumiec prawy slupek ale to czeste zjawisko opadania drzwi w A4. Spodnia osłona na allegro cos do 90 zł kosztuje bo sam musialem kupować jak sie stara polamala po zimie.A pokrywa silnika tez wydaje mi sie ze powinna byc wyciszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zes to robil zes ja polamal po zimie??przeciez ona jest wysoko i ciezko zachaczyc :lol: benzyniaki maja ale przewaznie z turbo lub 2,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowalem auto to byla z troche peknieta a ze u mnie zimy sa syberyjsie i sniegu po pachy to wkoncu sama sie oderwala :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jechalem mitshubishi galantem mojego kumpla mialem identyczna sytuacje co sie pozniej okazalo z tylu mial uszczelki do wymiany w szybach i nie byly one do konca szczelne... niekiedy przy 120km/h bylo slychac taki gwizd jeszcze :lol: jesli chodzi o audi to nie wiem co moze byc przyczyna ale wg mnie to ta pokrywa jak juz koledzy mowili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupic oslone pod silnik jak koledzy radza, do tego wygluszenie maski tez by sie przydalo, u mnie na szczescie wszystko jest :)

sprawdz uszczelki w drzwiach, bo niemozliwe zeby przy 140 km/h nie dalo sie juz rady radia sluchac, ostatnio smigalem do wawy droga E7 i tam na expresowce bujnelem sie do prawie 200 km/h i dopiero opor powietrza staje sie duzy i szumi a tak to do 160 przyjemnie sie jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym wyciszeniem pod maską to mnie zdziwiliście....mam 1,6 silnik benzyna i nie ma tego wyciszenia ani śladu że kiedykolwiek tam było....

Czy to jest we wszystkich modelach???

A co do osłony pod silnik to bardzo dużo wycisza pracę zawieszenia przedniego.....a jeśli komuś popęka można w prosty sposób naprawić....ja swoją polutowałem lutownicą. Trzeba tylko znaleźć kawałek czarnego plastiku i uzupełnić ubytki.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szumów to u mnie na ten przyklad wziełem rozebrałe drzwi i troche podociskałem ramy okienne(poluzwałem, docisnełem do środka i dokręciłem) i dużo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szumów to u mnie na ten przyklad wziełem rozebrałe drzwi i troche podociskałem ramy okienne(poluzwałem, docisnełem do środka i dokręciłem) i dużo pomogło.

mógłbyś rozwinąć temat tzn. bardziej szczegółowo opiosać co jak rozkręcałeś i jak te ramy się odkręca/luzuje. Myślałem może co by włożyć maty/wełnę mineralną w boczki drzwi. Co Wy na to? Mata pokrywy silnika nic chyba nie da bo nie ma bezpośredniego kontaktu z kanbiną a zresztą w standardzie w 1.8 nie ma takiej maty.

Uszczelki w drzwiach wyglądają na OK. Może drzwi troszkę dokręcić żeby lepiej przylegały do uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zes to robil zes ja polamal po zimie??przeciez ona jest wysoko i ciezko zachaczyc :lol: benzyniaki maja ale przewaznie z turbo lub 2,6

ja też niestety połamałem osłone w ta zime i zakup nowej się kroi :cry:

mam zwykłe 1.8 tylko niżej zawieszone, jeden z wjazdów na osiedle usłany był koleinami śniegowo-lodowymi :twisted: poprzedniej zimy nic sie nie stało a teraz połamana.

acha osłony pod maska też nie mam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem pogiąć ten ramiak (wczesniej opuscic szybke :wink: ) ale mało to dało wydaje mi sie ze podklejenie czegoś pod uszczelke nic nie da bo i tak bedzie wprowadzało zawirowania powietrza :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem pogiąć ten ramiak (wczesniej opuscic szybke :wink: ) ale mało to dało wydaje mi sie ze podklejenie czegoś pod uszczelke nic nie da bo i tak bedzie wprowadzało zawirowania powietrza :???:

nie podginaj tylko popuść na 4rech śrubach i powinno pójść troche do środka, najlepiej we dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupic oslone pod silnik jak koledzy radza, do tego wygluszenie maski tez by sie przydalo, u mnie na szczescie wszystko jest :)

sprawdz uszczelki w drzwiach, bo niemozliwe zeby przy 140 km/h nie dalo sie juz rady radia sluchac, ostatnio smigalem do wawy droga E7 i tam na expresowce bujnelem sie do prawie 200 km/h i dopiero opor powietrza staje sie duzy i szumi a tak to do 160 przyjemnie sie jedzie :)

nie ma co porownywac benzyne z dieslem bo jest napewno duzo ciszej we wnetrzu.Diesel jest glosniejszy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac benzyne z dieslem bo jest napewno duzo ciszej we wnetrzu.Diesel jest glosniejszy :cry:

zgadza się - powinien być. U mnie wcześniejszy TDI był cichszy w śrdku niż obecna A4 benzyna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac benzyne z dieslem bo jest napewno duzo ciszej we wnetrzu.Diesel jest glosniejszy :cry:

zalezy ktory diesel ;) kumpel ma A6 2.5 TDI AEL, na zewnatrz klekot straszny, ale w srodeczku cichutko, pewnie 2.5 TDI V6 wcale taki glosny nie jest, kulturka powinna byc dobra :)

a 1.9 TDI 90 i 110 konny fakt glosny to jest, innych nie slyszalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac benzyne z dieslem bo jest napewno duzo ciszej we wnetrzu.Diesel jest glosniejszy :cry:

zalezy ktory diesel ;) kumpel ma A6 2.5 TDI AEL, na zewnatrz klekot straszny, ale w srodeczku cichutko, pewnie 2.5 TDI V6 wcale taki glosny nie jest, kulturka powinna byc dobra :)

a 1.9 TDI 90 i 110 konny fakt glosny to jest, innych nie slyszalem ;)

miałem 1.9 TDI 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.8T nawet nie ma śladu po macie wygłuszającej maske silnika.

Dowiem się w poniedziałem ile cosik takiego kosztuje i dam wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...