Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyciszyć A4 ?


Gość Danynx

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też nie ma..widziałem na allegro używke koszt jakieś 120 zł..zastanawiałem się nad tym..ale chyba warto kupić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem kidys honda szwagra ze sportowym tlumikiem i masakrycznie warczal az radia nie bylo slychal... ale kupil na allegro mate wygluszajaca i po zalozeniu bylo o niebo lepiej... moze masz przegnita rure wydechowa przy silniku albo pod siedzeniem kierowcy i masz takie wrazenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz przegnita rure wydechowa ...

Chyba przerdzewiałą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie szwagier założył te maty?? na maske czy wzdłuż rury wydechowej?? :shock: nie stopiły się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wyjeli mu siedzenia zdjeli "wykladzine" i tam mu wylozyli ta mata i wszystko wyglada po staremu tylko duzo ciszej jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączając sie do tematu, ja mam gaz i wiadomo reduktorek podnosi temperaturke(a jak bedą upały)? czy osłona pod silnik nie spowoduje ze bedzie jeszcze cieplej?

bo w zimie wiadomo lepiej bo silniczkowi cieplutko ale lato..... hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie mam co zdejmować, bo narazie to mam zamiar to kupić, bo spoko sprawa a tylko balem sie zeby sie w lecie nie przegrzewał za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diesli są one cichsze podczas jazdy bo przede wszystkim nie kręci sie ich tak wysoko , po drugie turbina zabiera prawie cały chałas i tłumiki nawet jak sa nie szczelne to nie odczuwa sie tak duzej roznicy jak przy benzynie.

Mojego tat A6 2.5 5cyl nie było słychać silnika, jedyne co było słychać to lusterka przy >180km/h. Mój 1z w wento tez był bardzo cichy tyle ze tam przez uszczelki strasznie szumiało.

Diesel moze i jest glosniejszy na postoju, ale na trasie nic nie słychać.

Mowa oczywiscie o doładowanych dieslach.

Moje audi powyzej 4.5 tys jest juz dosc glosne i przy duzych predkościach szum nie zaglusza pracy silnika, slychac wyraznie jak wyje na wysokich obrotach.

Co do wygłuszenia maski występuje oryginalnie tylko w dieslach.

Plyta chyba jest w kazdym przynajmniej pod silnikiem, bo slyszalem jeszcze o przedłużeniu plyty pod skrzynie, ale ja takiego ine posiadam.

Jezeli chce sie wygluszyc auto to najlepiej zacząc od nadkoli bo przy nich wytwarza sie największy szum. No i oczywiście juz wspomniane przez kolegów ramki drzwi. Ja od kierowcy jedna lekko podgielem, szumi mniej , a w zasadzie przy predkościach z jakimi poruszam sie na codzien do 130 nie szumi prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie pomyslał o wyciszaniu tak cichego auta, więcej - nigdy tak przyjemnie zadnym autem mi sie nie jezdziło jak obecnym Avantem 1.8T - nawet kupując nowe

megane w salonie przeżyłem szok nie spodziewajac się tej głosnej pracy silnika

W Audi przy 160 jest napradwę przyjemnie , a moze mam takie wygłuszenie maski w 1.8T ?? az sprawdze jutro bo sam nie wiem - dawno maski nie otwierałem .

A6 TDI 2.5v6 w serii 180Km z 2001 roku słychac tylko na postoju - potem czysta przyjemność a najlepiej , najbardziej komfortowo jeżdzi mi się Allroadem 2.7Bi T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie pomyslał o wyciszaniu tak cichego auta, więcej - nigdy tak przyjemnie zadnym autem mi sie nie jezdziło jak obecnym Avantem 1.8T - nawet kupując nowe

megane w salonie przeżyłem szok nie spodziewajac się tej głosnej pracy silnika

W Audi przy 160 jest napradwę przyjemnie , a moze mam takie wygłuszenie maski w 1.8T ?? az sprawdze jutro bo sam nie wiem - dawno maski nie otwierałem .

A6 TDI 2.5v6 w serii 180Km z 2001 roku słychac tylko na postoju - potem czysta przyjemność a najlepiej , najbardziej komfortowo jeżdzi mi się Allroadem 2.7Bi T

w 1,8t powinno tez byc wygłuszenie maski z tego co wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem i jak odginalem drzwi w jakikolwiek sposob to jak nie suzmialo to sie woda lala podajcie moze jakigos fachofca co juz to robil to bedzie pewnosc ze jak wstawie auto to za darmonie place a juz tak bylo wiele razy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem cichutko w swojej A4 do momentu założenia paneli drzwiowych pod głośniki i wygłuszenia drzwi. Po tym zabiegu znacznie się opuściły. Na tyle na ile to możliwe (jeszcze przed złożeniem wszystkiego do kupy) podciągnąłem ramy okienne do góry, ale i tak mocno zaczyna szumieć powyżej 100-120... Piszecie o osłonie pod silnikiem.. zgubiłem ją kiedyś przejeżdżacąc przez trawiastą polną drogę (niski zawias :)) Czy jej brak jest przyczyną szumów przy większych prędkościach?

dracoz masz ori szyberdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy 140 już za bardzo nie słychać radia :( Czy u Was jest tak samo?

raczej masz cos nie tak z furmanka np u mnie przy 230km/h jest cichutko da sie radia sluchac i rozmawiac sytuacja sie pogarsza jak otworze szyber :naughty: za to efekt przy zamykaniu odlotowy :kox:

koledzy a jak wyciszyc szumy przy szyberdachu ??

zamknac ta zasłonke, u mnie jest wtedy wyraznie ciszej powyzej 160-180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...