Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z diagnostyką za pomocą interfejsu VAG/Galletto 1260


crocos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wyskoczyła mi ostatnio awaria ABS więc pomyślałem, że kupię interfejs dla sprawdzenia błędu...

Kupiłem Galletto 1260 stwierdziwszy, że do diagnostyki też się nada a funkcja odczytu/zapisu flasha może kiedyś się przyda ;)

Instalowałem na lapku z czystym i nowym Win XP SP3. Instalacja bezproblemowa, zainstalowałem też Polskiego VAGa 4.9 i 2.5, VAG-coma 311.2, VAG-coma 409.1 oraz VCDS. Wszystkie instalacje poszły idealnie :). Ale zaczęły się schody... :( Polski VAG łączy mi się z autem ale z silnikiem, AIRBAGami, zegarami, klimatronikiem i kilkoma innymi modułami jednak z ABSem nie chce się połączyć. Poza tym połączenie jest niestabilne i ciągle się zrywa. Niestety VAGcomy nie działają wogóle... :(((

Mam komunikat, że COM prawidłowy ale nie wykryto interfejsu??? Wersja 409.1 natomiast interfejs wykrywa ale nie chce się połączyć pomimo kolejnych prób...

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Czy przyczyną może być interfejs? (skoro działa pod Polskim VAGiem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: gdzie napisałem, że nie zapłaciłem? Po drugie: jestem użytkownikiem domowym. Po trzecie: akurat Polski VAG działa. Po czwarte: nie szkoda Ci bez wątpienia cennego czasu na klikanie w klawiaturę i wypisywanie bzdur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, galleciak jest do wgrywania softu metodą chałupniczą (i jeśli masz 99r szansa ze jest to mozliwe jest bardzo niska) a nie diagnostyki.

Kup sobie dodatkowy kabel.

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:26 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli tak to zostałem zwyczajnie oszukany...

kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/chip-tuning-galletto-1260-pl-vag-kkl-2w1-dodatki-i2284267397.html

:(((

Nigdzie nie jest napisane że współpracuje z vag-com:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, jestem zielony w te klocki ale jak w takim razie to rozumieć?:

"DARMOWE DODATKI W KOMPLECIE

Moj intrefejs dziala rowniez jako VAG KKL i diagnozuje auta z grupy VAG: VW, AUDI, SEAT, SKODA do rocznika 2004!

- Czyta i kasuje bledy

- Pokazuje parametry pracy silnika w czasie rzeczywistym

- Przeprowadza adaptacje i testy elementow wykonawczych

- Umozliwia kodowanie modulow

- Kasuje inspekcje olejowe i serwisowe

KUPUJAC U MNIE OSZCZEDZASZ DODATKOWO 50zl,

ktore bys wydal na drugi kabel!"

jaki inny program użyć do tej "diagnostyki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałeś mnie bardzo ostro na stronie zajrzyj na www.obd2.pl i zobacz ile co kosztuje a następnie możesz się wymądrzać

Po pierwsze: gdzie napisałem, że nie zapłaciłem? Po drugie: jestem użytkownikiem domowym. Po trzecie: akurat Polski VAG działa. Po czwarte: nie szkoda Ci bez wątpienia cennego czasu na klikanie w klawiaturę i wypisywanie bzdur?

spokojnie Panowie bo skonczy się to zamknieciem tematu/Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie program o tej samej nazwie co kabel:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wgrać inne sterowniki np. od kabla vag kkl.
Stare usuń, ściągnij kilka różnych sterowników do kkl i kombinuj, może się uda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/17/2012 at 0:00 AM, crocos said:

no jeśli tak to zostałem zwyczajnie oszukany...

kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/chip-tuning-galletto-1260-pl-vag-kkl-2w1-dodatki-i2284267397.html

:(((

To co tu kupiłeś to kabel galletto (do remapu) + vag kkl dla aut gdzie nie ma standardu OBD czyli auta sprzed chyba 1995r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...