Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Awaria klaksonu - jaka może być przyczyna ?


marcyś77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.mam takie pytanie.Od jakiegoś czasu nie mam sygnału dźwiękowego (klaksonu).Zauważyłem że przez chwilę działa jak wcisnę podczas skręcania kierownicą,ale tylko chwilkę trąbi.Tak mi sie wydaje że to może być taśma w kierownicy,ten czujnik od air bagu.Nie jestem jednak pewien.Może ktoś ma jakiś pomysł.Sygnał by się przydał.Pomocy!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trąbi ci przy skręcie to na 99% taśma przy rozbieraniu uważaj żeby poduszka nie wystrzeliła poszukaj na forum co powinno się zobić przy rozbieraniu poduszki i kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam półtora roku temu miałem podobny problem z klaksonem (działał kiedy chciał) naprawiłem to następująco

zdemontowałem półkoosłone pod kolumną kierowniczą (4 śrubki -2 z boku pod maskownicą skrzynki bezpiecznikowej i 2 od dołu). Z kolumny kierowniczej wychodzi ułożyskowany drązek,łożysko w obudowie zabezpieczone jest specjalnym pierścieniem rozprężnym dobiłem pobijakiem (drut 6-8mm)przy użyciu młotka ten pierścień po obwodzie i do tej pory klakson nie zawiódł . Objaśnienie : przekażnik klaksonu sterowany jest przyciskiem w kole kierownicy minusem"-". Minus "-" do koła kierownicy doprowadzony jest poprzez metalowe elementy kolumny kierowniczej (dlatego lużny pierścień nie przewodził) a od przycisku w kole kierownicy odprowadzony jest poprzez taśmę do wiązki kabli. W razie niejasności proszę o pytania> Pozdrawiam :)

P.S Zdjęcie można obejrzeć na:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4947e73f7f93338.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanału najlepiej sie dobierać do klaksonu nie wiem tylko czy trzeba zdejmowac osłonę :mysli: Znajdują się one za zderzakiem po stronie pasażera. Trąby są dwie: wysoko i nisko tonowa pewnie jedna zdechła. A klakson raczej jest nie naprawialny bo po pierwsze nie można go rozkręcić, trzeba odginać taki pierścień na około, czyszczenie styków też nie pomaga więc polecam wymianę na inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...