Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Bezpieczna hamownia ?


TULI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko jak czym polega sprawdzanie mocy na hamowni (tzn. jak długo i na jakie obroty wkręca się auto?)

moja furka z chipem ma 180 kucy (Digi-Tec tuning) - tak mam w briefie napisane i moc 132 kW/4000 obr. z tym że mam wmienioną pompe wtryskową 10 tyś km temu (przy przebiegu 155 tys. km) i chciałbym sprawdzić ile rzeczywiście mam kucy pod pedałem, ale boje sie troche wjechać nim na hamownie bo a nóz coś strzeli...

ogólnie autko w stanie ideał (teraz 165 tys km nalotu) przyspieszenie GIT!

można z tego silnika 2.5 TDI (AKN) wycisnąć bezpiecznie jeszcze więcej - w granicach rozsądku oczywiście czyli sam chip - tuning bez mechaniki?

Dzięx

Tuli sugeruję przejrzeć ci ten dział zanim zadasz kolejne pytanie. O wszystkim czipowaniu 2,5tdi była mowa niejednokrotnie/ Poziek

warnwarn.gifJeżeli coś sprzedajesz to warto sprawdzić jakość towaru, a nie sprzedawać niepełnowartościowy produkt - zdjęcia kupującego umieszczone są na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie polega na tym, że wjeżdża sie autkiem na rolki (podobne jak do sprawdzania hamulców na przegladzie) i wsiadas gość do auta i rusza tak jak by jechał po drodze i wkręca auto na obroty do 4,5 tyś. Nie ma się czego bać, równie dobrze jak na drodze wicśniesz pedał do podłogi, dla auto bedzie to samo.

Nie ma się czego bać.

A co do mocy, to 180 KM raczej powinno wystarczeć. Chociaż można zrobić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...