Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Na trasie walac 160 mam 5.8 ale miasto 10 - 11 przy jeździe z pedałem On/Off [emoji12]

Najlepszy wynik jaki osiaglem to 8.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawda jest taka że SPRAWNY 1.9 TDI na trasie przy normalnej jeździe do powiedzmy 160 czasem w podłoge czasem spokojnie nie powinien wam przekroczyć spalania rzędu 6.5l/100KM chodź ja nie przekraczam 6l/100 to mój 4 Diesel 1,9TDI z czego drugi na PD i żaden nie palił mi w trasie więcej niż 6L. Na drugim kompie mam średnie 5.8l/100km po przejechaniu może 20000km. Do pracy codziennie jeźdzę w jedną strone 25km z czego 5km po mieście i odkąd mam program to raczej często wcisnę w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spalanie średnie to podajecie z FIS-a, czy z obliczeń podczas tankowania pod korek?? Bo czasem te wartości lubią nie pokrywać się... Kiedyś zrobiłem trasę 370 km w szybkim tempie... FIS pokazał średnie 8,3L/100km, a po dotankowaniu baku wyliczyłem że faktyczne średnie spalanie wyszło 6,7... Koło 225/50/18.

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś uprawia PSJ to niech jego 6 l po mieście będzie prawdą, ale potem niech nie dziwi się że turbo mu pada lub wchodzi w tryb awaryjny, a to co na ropie zaoszczędzi to wyda na dwumasa. Taka nasza polska ekonomia :wink: mi po mieściwe wciąga 8-9 l, na trasie ze średnią 140 km/h to 6,5 a poniżej 140 to udawało się schodzić do 5. W silniku wszystko zdrowe przelot 240 tyś. AVF 6 biegów 131 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spalanie średnie to podajecie z FIS-a, czy z obliczeń podczas tankowania pod korek?? Bo czasem te wartości lubią nie pokrywać się... Kiedyś zrobiłem trasę 370 km w szybkim tempie... FIS pokazał średnie 8,3L/100km, a po dotankowaniu baku wyliczyłem że faktyczne średnie spalanie wyszło 6,7... Koło 225/50/18.

-Lumia 920-

trzeba skalibrowac FIS po koksach,u mnie też tak było

Edytowane przez daniels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, jak robiłem program to muszę skalibrować FIS ..? We wszystkich modelach tak jest ?

Jeśli tak to w jaki sposób to robimy?

Edytowane przez tomekk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w 200% posiadam a4 b6 1.9tdi 130km juz prawie 2 lata

przebieg 380 000 km wymienilem tylko 2x rozrzad i olej co 12500km :)no i waz od turbo :P

cieknie EGR ale z tego co czytam na forum to ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam upatrzone ładne Audi A4 B6 oczywiście 1.9TDI z przebiegiem 204tyś km. Samochód pochodzi z Francji od 5 Lat w Polsce. Przez ten czas zrobił niecałe 40tyś km na naszych drogach na dodatek ma ubezpieczenie AC.

Samochodu nie widziałem jeszcze na żywo jedynie ze zdjęć i mam do was pytanie. Na co zwracać szczególną uwagę przy oglądaniu takiego autka? :)

Sprzedający w ogłoszeniu nic nie nadmienił o bez wypadkowości auta ale nie ma się co łudzić dzisiaj o takie bardzo trudno.

Będę wdzięczny za porady i wskazówki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy takie spalanie uzyskujecie... Mi na trasie 100 km przy eko jeździe AWX nie zejdzie poniżej 7/100...

A w mieście to w ogóle 8-9... Wszystko sprawdzone, wszystko w porządku... Także ekonomiczne to były diesle na rotacyjnej pompie, nie na pompowtryskach...

mam AVF QUATTRO i do 140 km/h średnio wychodzi mi 7 litrów ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś uprawia PSJ to niech jego 6 l po mieście będzie prawdą, ale potem niech nie dziwi się że turbo mu pada lub wchodzi w tryb awaryjny, a to co na ropie zaoszczędzi to wyda na dwumasa. Taka nasza polska ekonomia :wink: mi po mieściwe wciąga 8-9 l, na trasie ze średnią 140 km/h to 6,5 a poniżej 140 to udawało się schodzić do 5. W silniku wszystko zdrowe przelot 240 tyś. AVF 6 biegów 131 KM

Zgadzam sie w 100 procentach ....i koniec dyskusji na temat spalania .....jest dokladnie tak jak kolega pisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie walac 160 mam 5.8 ale miasto 10 - 11 przy jeździe z pedałem On/Off [emoji12]

Najlepszy wynik jaki osiaglem to 8.9.

chciałbym w to wierzyć , ale nie mogę! co najmniej raz na 2 tyg wale trasę około 1000km w jedną stronę i poruszam się właśnie z prędkością 160km/h i nigdy takiego wyniku nie miałem mój wynik to 6.7,a mam 6 biegów :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek, power-kris, jeszcze porównajcie między sobą opony. Bo to może też duże robić różnice.

Generalnie ja powiem tak. Dużo zależy też od tego gdzie się mieszka. Jeżdżąc po okolicach Rzeszowa, dużo na zasadzie prostych odcinków (e4) to spokojnie sie mieściłem w 5,8-6.

Jeżdząc autostradą i po Krakowie mam już dużo wyższą średnią.

Moim zdaniem spokojnie można podsumować dyskusję, że tymi silnikami da się osiągnąć wynik deklarowany przez producenta, ale można i spokojnie dwa razy tyle.

Dużo zależy od opon, drogi, stanu silnika, ciężkości nogi i innych warunków typu klimatyzacja etc.

Nawet mierzenie z dystrybutora nie zawsze wyjdzie idealnie, bo nieraz uda się nalać coś więcej, bo pistolet wolniej będzie odbijał (mniej spieni się ON przy nalewaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mam spalanie ok 5l/100km, ale to wiadomo zależy od terenu i trasy. W moim przypadku to większość trasy, ale w Trójmieście lekko nie jest z korkami.

Najniższe spalanie to 4,5l/100km

Oczywiście mowa o silniku 1,9 TDI AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie zdjęcie z certyfikatu Audi a4 b6 1.9tdi awx o spalaniu. I dla mnie tak wychodzi i wszystko się zgadza idealnie ( jazda spokojna) :)
1.miasto
2.trasa
3.średnie
29go8px.jpg


Diesel na krótszych trasach jak bedzie niedogrzany to Ci więcej spali niż PB.

Coś niesamowitego a jak on to robi ? :):facepalm: Awx, avf itp. zimny w życiu nie zje więcej paliwa od powiedzmy zimnego a nawet ciepłego 2.0 Jedyne co bym tutaj dodał to 1.9 się dłużej nagrzewa więc i się szybciej zużywa. Sam widziałem i jeździłem kiedyś służbowym bez termostatu został usunięty :) i benzyną i tak byś nie osiągną takiego wyniku.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam kotleta. Mam zamiar zakupić swojego pierwszego w życiu klekota (10 lat jeździłem PB). Dzienne przebiegi to około 40-70km z czego 30-40% miasto reszta autostrada. Znalazłem 1.9TDI AVF Avant. I teraz mam dylemat bo od 2-3 msc szukam BEX-a i chciałem go przerobić na LPG ale nie ma nic ciekawego. Obecnie na benzynę wydaję około 500zł i potrzebuję zaoszczędzić min 250zł/msc jest to realne? Czy lepiej dalej szukać? Obecne auto auto pali mi około 9-10 litrów benzyny. Nadmienię tylko że chcę wgrać wirusa na 170 koni. Podobno w trasie wtedy pali mniej, a w mieście więcej. To prawda?

Edytowane przez C0caiNe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Quattro AVF na trasie nie przekraczając 160 bierze 7, przy 180-190 7,5, w miescie ok 8 więc wynik chyba nie jest najgorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spalaniem różnie. zależy jak się jeździ. Jak PSJ i długa trasa też mi pali około 6 ale już autostrada i 140-160 to z 7-8 nie zejdzie. Miasto na zimno to 8-10.

A co do samego silnika i auta ja mam swojego już 8 lat. W sumie zawieszenie jest rewelacja. Dopiero teraz przy obniżaniu coś tam powymieniałem ale ogólnie wszystko się trzyma w oryginale. Przebieg 320 tyś.

Turbo się zacierało ale szedł program więc od 100 tys jeździ BRD. ogólnie na programie jest ok dopiero niedawno dwumas i sprzęgło wymieniłem. Sprzęgło się slizgało już chwilę ale dwumas był cicho.

Z wkurzających rzeczy standardowo cieknący EGR psujące się podnośniki szyb, podrdzewiałe nadkola i jakieś inne popierdółki.

Generalnie dobry jeżdżący samochód.

Moc u mnie 187 KM 400 Nm. Podobno przy programie wtryski były kiepskie ale minęło 100 tyś i nie widzę różnicy. Także z tymi PD i paliwem nie demonizujcie.
Tankowałem w różnych miejscach i jakoś jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ze spalaniem różnie. zależy jak się jeździ. Jak PSJ i długa trasa też mi pali około 6 ale już autostrada i 140-160 to z 7-8 nie zejdzie. Miasto na zimno to 8-10.

Przesadzacie z tym PSJ. Ja dla porówania powiem, że miasto mam tak samo jak Ty, ale przy prędkościach 140-160 autostrada mam spokojnie 6.0 do 6.3 (a sporo jeżdżę po a4).

Tylko to co już wspominałem chyba nawet w tym temacie: nie porównujecie opon. Ja mam 195/65/15 z tego co widzę kolega wyżej ma coś większego. I pewnie różnica o ten litr wyjdzie wtedy akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...