Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

TDI - to skrót od Turbo Diesel Intercooler...

E - ekologia, efektywność, różne dodatki poprawiające współczynnik oporu powietrza, opony z niższym oporem toczenia, specjalne kołpaki, spojlery itd... wyświetlacz ostrzegający o zmianie biegu w odpowiednim czasie, dłuższe skrzynie...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1szewczi90 napisał:

Panowie mam pytanie co oznacza 1.9 tdie?

Kod silnika BRB. Chodzi o audi a4 b7 z 2008r

e ekologia czyli 6 biegowa skrzynia , bez mapy to auto nie jedzie czy ma 5 czy 6 biegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

TDI - to skrót od Turbo Diesel Intercooler...

E - ekologia, efektywność, różne dodatki poprawiające współczynnik oporu powietrza, opony z niższym oporem toczenia, specjalne kołpaki, spojlery itd... wyświetlacz ostrzegający o zmianie biegu w odpowiednim czasie, dłuższe skrzynie...

No tak znam ten skrot z wikipedii. Chodzilo mi o te E głownie. Czyli nic tak na prawde. Raczej taki wymysł na koniec serii 1.9. 

 

Super wersje trafilem dopasioną. Ale w sumie to jest racja że mało tych koni. Taki dziadkowóz w fajnym opakowaniu. Dpf też pewnie nieco daje kaganiec na moc.

Dzięki Panowie za odpowiedz.

 

Godzinę temu, Axel1 napisał:

e ekologia czyli 6 biegowa skrzynia , bez mapy to auto nie jedzie czy ma 5 czy 6 biegów 

Ty masz ten silnik u siebie? Ile masz koni po mapie?

Fajny kolorek, chodziło o to;

IMG-20201215-WA0001.jpg

 

IMG-20201215-WA0003.jpg

 

IMG-20201215-WA0004.jpg

Edytowane przez 1szewczi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 140 km można silnik podkręcić. Z takim przebiegiem to chyba benzyny mają wiecej nalatane :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Axel1 napisał:

Do 140 km można silnik podkręcić. Z takim przebiegiem to chyba benzyny mają wiecej nalatane :-) 

Przebieg do zweryfikowania. Ja nigdy z gory nie zakladam ze tyle to na pewno nie ma. Ale co racja to racja 1.8T mają czesto wiecej przejechane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie kilka zbiorników paliwa poszło i średnio 5,8 - avb jeszcze w serii

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 10:57, kamil-vag napisał:

TDI - to skrót od Turbo Diesel Intercooler...

 

Turbo Direct Injection 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lu-Gi napisał:

Turbo Direct Injection 

Tak masz rację, przyznaje się bez bicia :lol:

A jeszcze dokładniej Turbocharged Direct Injection... 

Brawo za czujność :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

Tak masz rację, przyznaje się bez bicia :lol:

A jeszcze dokładniej Turbocharged Direct Injection... 

Brawo za czujność :good:

:bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 08:54, Antek50 napisał:

Jakie bolączki ma 1.9tdi BRB? (2007r w a4 b7)

Mając 220k najechane, żadnych problemów z silnikiem itp. rzeczami nie miałem ;) bez mapy standard 115KM

Zależy od sztuki jaką trafisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa.

W sobotę 15.05.2021 zrobiłem chip w swoim. Generalnie tak zwiększyli parametry jak zawsze robią w 1.9TDI AVF. Mówią że po modzie silnik powinien podać max 150-160 koni. U mnie wyszło... 187hp. Goście w mocnym szoku. Mowią że silnik musi być w bardzo dobrej kondycji. Wszystko spoko ale taka moc że sprzęgło ślizga się jak szalone przy mocnym wkręcaniu obrtotów. Chyba będzie wymiana. A może regeneracja tj obicie kevlarem ? Co myślicie

Raport_Pojazd 104-norma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: Mam 1.9 TDI 116KM w B7 Avant. Spalanie na autostradzie przy tempomacie na 120km/h wynosi średnio według komputera 6.7L/100km. Z opinii słyszałem, że ludziom pali po 5.5L/100km w Avancie. Samochód jest świeżo po wymianie rozrządu, czyszczeniu EGR, wymianie wszystkich filtrów i oleju. Na ten moment - o ile jest to prawda - 228Kkm przejechane. Zastanawiam się czy mam się czym martwić, czy wszystko jest w normie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na spalanie wg komputera ,zazwyczaj oszukuje , sprawdź spalanie wg tankowania .

B7 to ciężki samochód myślę że przy 120 na autostradzie powinien w okolicy 6 l spalić ,przy 6 biegowej skrzyni może i mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 13:31, K4rol81 napisał:

Nie patrz na spalanie wg komputera ,zazwyczaj oszukuje , sprawdź spalanie wg tankowania .

B7 to ciężki samochód myślę że przy 120 na autostradzie powinien w okolicy 6 l spalić ,przy 6 biegowej skrzyni może i mniej .

Tak, na dodatek to Avant więc ma jeszcze parę kilo więcej do ujechania. Czyli raczej nie dopatrywać się żadnych problemów, po prostu wszystko jest tak jak być powinno. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 13:03, Answerreck napisał:

Panowie mam pytanie: Mam 1.9 TDI 116KM w B7 Avant. Spalanie na autostradzie przy tempomacie na 120km/h wynosi średnio według komputera 6.7L/100km. Z opinii słyszałem, że ludziom pali po 5.5L/100km w Avancie. Samochód jest świeżo po wymianie rozrządu, czyszczeniu EGR, wymianie wszystkich filtrów i oleju. Na ten moment - o ile jest to prawda - 228Kkm przejechane. Zastanawiam się czy mam się czym martwić, czy wszystko jest w normie? 

5,5 l /100 km może spalić do 100 km/h. Jak napisał @K4rol81 B6/B7 są ciężkimi autami. Dla porównania większy Ford Mondeo IV ma podobną wagę (gabarytem bliżej mu do A6 C5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...