Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już zakupiłem we Wrześniu swoją A4 B6, na wiosnę zaprezentuje ją na Forum.

W garażu już czekają Alu felgi 17' Sline w planach na początek dokładki w kolor + Kiera Sline.

Później kto wiec.... zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX 5 biegów - 240.000 km udokumentowane, auto dobrze się odpycha, dość ekonomiczne, silnik suchy, nie wie co to branie oleju i jak narazie nie narzekam, wujek w swoim pasku również ma AWX, w ubiegłym tygodniu strzeliło mu 300.000 i jak narazie silnik chce przejechać drugie tyle więc polecam :wink: AVF w- A4 B6 kumpla kupione w komisie, od początku problemy z turbem - komisowe 180.000 km :grin: poza tym jeździ dobrze, a w rzeczywistości ma pewnie 2 razy wiekszy przebieg. Najlepsze silniki kolego, kompromis pomiedzy ekonomią, osiągami i twałością, w sam raz na polskie realia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, niedlugo stuknie 3 lata jak go mam i wymienialem tylko klocki i tarcze tyl, swiece i plyn hamulcowy... wiadomo filtry i olej co 15kkm. Wszystko dziala jak nalezy , mam nadzieje ze jeszcze przez jakis czas nic sie nie popsuje ani nie wysiadzie. Na blacie 186kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, niedlugo stuknie 3 lata jak go mam i wymienialem tylko klocki i tarcze tyl, swiece i plyn hamulcowy... wiadomo filtry i olej co 15kkm. Wszystko dziala jak nalezy , mam nadzieje ze jeszcze przez jakis czas nic sie nie popsuje ani nie wysiadzie. Na blacie 186kkm.

Pogratulować kolego....

Bezawaryjności

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o diesle grupy vag to tylko 1.9, 2.7, 3.0 TDI jesli masz je w automacie to tylko w quatrro tam jest multitronic i sie w miare spisuje a bez quatrro jest tiptronic ktory jest smieciowy jeszcze jest chyba najlepszy silnik benzynowy w histori montowany w rs4 b5 i a4 c5 jest to 2.7 BITURBO quatrro ktory ma wielkie mozliwosci tuningu

Z tym tipem i multi to chyba na odwrót :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania mod 2003 czarny, ori 258tyś, ori lakier, 100% bezwypadkowy, sport-pakiet, stan perfekcyjny

Jak ktoś zainteresowany to zapraszam 668353918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opiniach chcesz sprzedać auto? Jest inny dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem wspomniec o delikatnych drganiach na jalowym ale te typy tak maja i nei ma sie co przejmowac ja tak mam i pewnie wiekszosc z forum

U mnie nie odczuwam, żadnych drgań...:shock3:(240.000km) może dwumas kończy żywota ? Powiedz coś więcej na ten temat :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tymi drganiami? U mnie też występują. Na ułamek sekundy lekko zatalepie. Bardzo minimalnie, czuć to najlepiej tylkiem jak się siedzi w aucie. Jakby to była benzyna to nazwałbym to wypadaniem zapłonu. Ktoras pompka już siada? Wałek wytarty? Szklanka? W/g mnie dwumas odpada bo przy wysprzeglaniu by się coś zmieniało.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już zakupiłem we Wrześniu swoją A4 B6, na wiosnę zaprezentuje ją na Forum.

W garażu już czekają Alu felgi 17' Sline w planach na początek dokładki w kolor + Kiera Sline.

Później kto wiec.... zobaczymy .

Gdyby ktos nie zauwazył, to autor watku juz kupił B6

Oczywiscie opiniowac mozna dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, a jak z maksymalnymi przebiegami u Was? Mam na oku A4 B6 chipowany na 170KM (fabrycznie MTM), ma prawie 200tkm (pewne), i zastanawiam się, jaki przebieg może taki samochód osiągnąć. Oczywiście przy systematycznym serwisowaniu. Do tej pory serwis ASO.

Ostatnio zmienione kompletne zawieszenie (8 wachaczy, amory), i nowa turbina (ASO).

Jeżdżę dużo (70-90tkm/rok), i potrzebuję pewny bezawaryjny wóz w miarę niedrogi w eksploatacji.

Teraz jeżdżę Hondą Accord '99 1,8vtec + gaz. Na blacie 330tkm (230tkm na gazie), i gdyby nie ta nadarzająca się okazja zakupu Audi (znajomy nosi się z zamiarem sprzedaży), to Hondy bym pewnie nie zmieniał.

pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Helka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kazde 1.9 w audi b6 mialy EGR lub DPF? Jezeli nie kazde to jak rozpoznac ze ma lub nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tymi drganiami? U mnie też występują. Na ułamek sekundy lekko zatalepie. Bardzo minimalnie, czuć to najlepiej tylkiem jak się siedzi w aucie. Jakby to była benzyna to nazwałbym to wypadaniem zapłonu. Ktoras pompka już siada? Wałek wytarty? Szklanka? W/g mnie dwumas odpada bo przy wysprzeglaniu by się coś zmieniało.

wysłane z Commodore 64

U mnie telepie na jałowym odkąd go mam czyli 5 lat 200 tys zaraz stuknie przebieg orginalny wymieniony 2 mas poduchy egr wałek zdrowy pompki zdrowe i telepie dalej musze jeszcze wymienić plecionke i wydech środkowy, i moze zmienie olej z castrola na motul lub valvoline ja obstawiam plecionke bo widać dziury po cieknącym zaworze EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Lukasz_N wspomniał, EGR pakowali do każdego, natomiast DPF także się zdarzał.

Jak szukałem swojej b6 w DE, to bardzo często spotykałem się z ogłoszeniami, gdzie był DPF.

Wszystko zależy od tego, czy Hans przy zamawianiu autka w Salonie chciał być proEko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF nie był montowany seryjnie w B6.

Suche DPF-y montowali sobie dodatkowo własciele zeby spelnic norme Euro i dostac zieloną naklejke na wjazd do strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym, że odradzają diesela na krótsze trasy? Mam zamiar kupić, ale jezdzilbym głównie do pracy kilka k, a raz na 2 tyg trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...