Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzi mi tutaj o wpis w historii niż o ASO gdyby nie wpisy o ASO bym nie pomyślał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz większość osób patrzy jednak na tą historie przy kupnie samochodu. Wiem to po sobie nie kupiłbym auta z polski bez historii myślę że Ty też byś odpuścił taki samochód. Jakieś inne rzeczy zawsze można zrobić gdzieś indziej, ale myślę że rozrząd to taka rzecz gdzie powinna się znaleźć w książce serwisowej. Jutro jeszcze zadzwonię do salonu VW, Seata i Skody słyszałem że tam taniej coś można zrobić takie rzeczy i w nie których przypadkach wpisują też w historie. Zapytam od razu czy części można nabyć we własnym zakresie. Oczywiście kupiłbym dosłownie to samo co w ASO bym dostał tylko wiadomo wyjdzie sporo taniej. Same części w ASO wychodzą ok 1800zł bez uszczelniaczy + 700zł robocizna to wychodzi 2500zł powiedzmy. Pamiętam że ktoś kiedyś pisał na forum że w którymś ASO Audi powiedzieli mu 2200zł za wymianę + części. To jeszcze taka suma do przełknięcia zważywszy że jest to w ASO jest historia jest wbite w książce i prawdopodobnie jest to jednorazowa wymiana bo pewnie zanim dojdzie do następnej sprzedasz samochód :) chyba że myślisz nim śmigać 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wymiana 700zł kompletnego rozrządu + części tylko nie wiem czy można zakupić je we własnym zakresie. Wie ktoś może?

można dostarczyć własne części. ja kupowałem rozrząd na allegro, ORI tylko pompa wody HEPU (są też z ORI pompą) za 990 zł (z fakturą). wymiana nie pamiętam ile... mogę jutro spojrzeć na fakturę (ASO) jeśli ktoś potrzebuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO wymiana 700zł kompletnego rozrządu + części tylko nie wiem czy można zakupić je we własnym zakresie. Wie ktoś może?

można dostarczyć własne części. ja kupowałem rozrząd na allegro, ORI tylko pompa wody HEPU (są też z ORI pompą) za 990 zł (z fakturą). wymiana nie pamiętam ile... mogę jutro spojrzeć na fakturę (ASO) jeśli ktoś potrzebuje :wink:

Jeżeli możesz to spojrzyj bo też zamierzam za niedługo podjechać na wymianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lellek Gliwicie - za wymianę samego rozrządu powiedzieli ok. 1500. Nie pytałem o pompę i całą resztę, o której to piszecie, ale zadzwonię tam i zapytam, to będzie komplet informacji do porównania. Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena pewnie była podana razem z rozrządem czyli części + robocizna.

P.S widzę że kolega z okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 20km ode mnie :) trzeba kiedyś zrobić jakiegoś spota hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana rozrządu w ASO Konarzewski w Bydgoszczy - ok 700 zł. za przegląd przy 133 tys (olej, filtry, serwis klimatyzacji, wymiana rozrządu) mam fakturę 1909 zł. z rabatem na części i usługi 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej dają 10%, ale to chyba zależy od ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem w ASO ,wszystkie z ASO / pasek,rolki,pompa,uszczelniacz wału itd./ zapłaciełem 2400 . Prócz wpisu weź po uwagę to że w przypadku awarii jeżeli ASO dawało swoje części to szybko naprawią ci na gwarancji, w innym warsztacie będziesz musiał walczyć prawdopodobnie z producentem czesci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem w ASO ,wszystkie z ASO / pasek,rolki,pompa,uszczelniacz wału itd./ zapłaciełem 2400 . Prócz wpisu weź po uwagę to że w przypadku awarii jeżeli ASO dawało swoje części to szybko naprawią ci na gwarancji, w innym warsztacie będziesz musiał walczyć prawdopodobnie z producentem czesci .

za wady ukryte odpowiada ustawowo sprzedawca... w sumie od strony prawnej najpewniejszym rozwiazaniem jest zakup uslugi wymiany wraz z czesciami u mechanika i wziece dowodu potwierdzajacego taka usluge (np fvat z jasno opisanym ze to za rozrzad a nie "jakas naprawe" - strona dla klienta wg ustawy nie jest producent ale sprzedawca/uslugodawca (czesci moze byc i z chin ale jak sprzedal czesc i ja zalozyl Kazio z wioski obok to on a nie Xin Zon Cing jest dla nas strona)

Kupno osobno czesci i osobno uslugi rodzi ryzyko, ze sprzedawca czesci powie, ze mechanik zle zalozyl a mechanik ze czesc jest do d...

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem przy 158.000 tys km, jezeli ktos chce wymienic rozrzad w okolicach katowic to zapraszam na PW mam pewnych ludzi pracujacych kiedys w serwisie AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po jakim przebiegu dobrze wymienic drugi raz rozrzad?

Pierwszy rozrzad wymienilem zaraz po kupnie autka u niemca - okolo 160k km, wiec przy jakim przebiegu szykowac sie po raz kolejny na rozrzad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tej gwarancji w aso ,może i tak ale samochód musi być w pełni seria bez programu itp. Bo jak ktoś ma coś dłubane to pewnie powiedzą że to tego wina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tej gwarancji w aso ,może i tak ale samochód musi być w pełni seria bez programu itp. Bo jak ktoś ma coś dłubane to pewnie powiedzą że to tego wina .

mozesz miec "program", turbine od jelcza i wielka lotke z napisem "pitbull"... ASO-Audi z Warszawy jak i mechanik Kazio z Kozikowa Wielkiego odpowiada ustawowo za swoja usluge (czyli pady niebedace w powiazaniu z np turbina od jelcza) - nie mowie o gwarancji bo ta jest dobrowolna umowa pomiedzy stronami (np z wylaczeniem w przypadku modyfikacji auta)... wystarczy zadbac o mozliwosc udowodnienia faktu wykonananej uslugi (np faktura z pozycja "usluga wymiany rozrzadu wraz z czesciami")

W razie padu trzeba miec rachuneczek (albo np umowe na kartce: to czy vat odprowadzony byl czy nie nie ma znaczenia) znalezc stosownego pana lub pania z tej listy

Wykaz rzeczoznawcw

nastepnie poszukac prawnika, ktory pomoze przetestowac dzialania e-sadow

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

ASO to oczywiscie pewnie standardy itp ale ma jedna wade... jakby sie okazalo (przy wymianie rozrzadu po 120-150tys raczej male szanse ale kto wie), ze "zjechal sie zabieraczek i gniazdo w walku" napedu pompy oleju to nie jest w standardach aso przewidziane regeneracja gniazda czy kastracja z walkow... a Kazio podrapie sie i zrobi jak bedzie trzeba

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cikawe jest co mówicie PAnowie, bo chyba dla każdego modelu auta jest jasno określone przy jakim przebiegu wymiana rozrządu. Ja mam w swoim 2.0 B8 2009 zrobione 82 tys. a w ksiązce serwisowej piszą coś o 90 tys ale nie jestem pewny czy do dokładnie chodzi o rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...