Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz mam nalatane 217 t.km na oryginalnym rozrzadzie, nic nie gwizda i nie halasuje. Auto jest użytkowane w normalny sposób i garazowane. Myśle ze do 230 t.km spokojnie wytrzyma.. Nie ma co panikowac z ta wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam nalatane 217 t.km na oryginalnym rozrzadzie, nic nie gwizda i nie halasuje. Auto jest użytkowane w normalny sposób i garazowane. Myśle ze do 230 t.km spokojnie wytrzyma.. Nie ma co panikowac z ta wymiana.

przeginasz,zebys sie nie zdziwil jak ci przyjdzie wymienic caly motór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam duzo osób co przy 220-230 powymienialo i mówili ze z 20 mogli jeszcze machnąć :P i to Niemców bo Polak przy 140-180 juz zmienia :D wg mnie lepiej 215 zrobic niż 150 :D:d:d

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Edytowane przez FPek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej audi 2009rok wymienilem rozrząd przy 180tys km stan czesci byl dobry takze nie wiem od czego to zalezy ze u niektórych paski rolki itd w stanie tragicznym juz były i wymieniaja wczesniej nie tak jak wskazuje producent. Chcialbym dopytac po jakim przebiegu bede musial nastepny rozrząd wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przy 130 tys. km rozrząd?

Ja w swojej robiłem rozrząd przy 207 tys. km. I do końca wszystko było w najlepszym porządku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej audi 2009rok wymienilem rozrząd przy 180tys km stan czesci byl dobry takze nie wiem od czego to zalezy ze u niektórych paski rolki itd w stanie tragicznym juz były i wymieniaja wczesniej nie tak jak wskazuje producent. Chcialbym dopytac po jakim przebiegu bede musial nastepny rozrząd wymienic

jesli masz wersje w ktorej wymienia sie co 180 to nastepna przy 360. jesli masz wersje na 210 tys to nastepna przy 390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechan nie rozbiera przodu przy wymianie rozrządu .... ole

Pewnie jeszcze nie trafił A4 bez możliwości ustawiania przedniego pasa w pozycji serwisowej.

Moj także nie rozbiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o porade: Audi A4 B8, CAGA 143 hp, prod- lipiec 2009r. Na dzień dzisiejszy przebieg 75 tys km. Czy to już pora na wymianę rozrządu? Zaraz pójdzie 6 rok, ale przebieg jest niewielki. Auto jeżdżone spokojnie, nie zarzynane. Jeżeli wymieniać rozrząd to jaki : HEPU, Bosch, Connitech, INA? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

emil_ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ogólnie by pasowało ale wiesz jak jest moze jedz do jakiegoś ogarniętego mechanika niech zobaczy co i jak i Ci doradzi ;)

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z wymianą rozrządu nie po przebiegu tylko po latach. Ktoś ma jakie doświadczenia, przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o porade: Audi A4 B8, CAGA 143 hp, prod- lipiec 2009r. Na dzień dzisiejszy przebieg 75 tys km. Czy to już pora na wymianę rozrządu? Zaraz pójdzie 6 rok, ale przebieg jest niewielki. Auto jeżdżone spokojnie, nie zarzynane. Jeżeli wymieniać rozrząd to jaki : HEPU, Bosch, Connitech, INA? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

emil_ryba

Ja bym nie zmieniał po 6-ciu latach ale to moja prywatna opinia. Co do gratów to kupiłem pompę Hepu , pasek Continentala i rolki INA. Czekają na wymianę bo 180 kkm zrobione.

Panowie, proszę o porade: Audi A4 B8, CAGA 143 hp, prod- lipiec 2009r. Na dzień dzisiejszy przebieg 75 tys km. Czy to już pora na wymianę rozrządu? Zaraz pójdzie 6 rok, ale przebieg jest niewielki. Auto jeżdżone spokojnie, nie zarzynane. Jeżeli wymieniać rozrząd to jaki : HEPU, Bosch, Connitech, INA? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

emil_ryba

Ja bym nie zmieniał po 6-ciu latach ale to moja prywatna opinia. Co do gratów to kupiłem pompę Hepu , pasek Continentala i rolki INA. Czekają na wymianę bo 180 kkm zrobione.

Jestem po wymianie przy przebiegu 182 tyś. Stan rozrządu wskazywał że jeszcze spokojnie by z 30-50 tyś zrobił. Żadna rolka nie miała luzów i nie szumiała. Pasek bez pęknięć czy innych śladów nadmiernego zużycia. Pompa bez wycieków i luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze trochę czasu ale wczoraj przewałkowałem cały ten temat. i dziś przejeżdżając obok ASO w Porsche Rybnik wpadłem i poprosiłem o wycenę. jako że kumpel ma znajomego vw a nie audi poszedłem do niego. stawki roboczo godzin są wzięte jako do modelu A1. poprosiłem go o ceny wszystkiego co warto wymienić przy wymianie rozrządu i poniżej są stawki roboczo godzin i części :wink: chciałem jeszcze wycenę sprzęgła i dwumasy ale się zrobiła kolejka i ogarnę temat przy okazji

33djwwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to 3700 łącznie wymiana rozrządu ? Żart ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak jeden salon vw/audi zrobi ta sama usługę za 2100 to dlaczego w innym miałby ktos płacić 3700 ?:)

W Tarnowie robią promocje co jakis czas na pełny rozrząd za 1550 pln ! Dlaczego miałbym płacić w Rzeszowie 2550 ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Edytowane przez FPek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi 2100 to juz przesadziles ;p 3700 to moim zdaniem jest atrakcyjna cena:p banajmniej u mnie na zachodzie :P tam gdzies na wschodzie moze byc taniej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem tylko poczytaj cały wątek, tak ASO cenią, ja wole zrobic 90km w jedna stronę zapłacić 1000mniej zalać paliwo i oddać biednym dzieciom różnice, co źle mysle ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...