Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robilem b8 CAHA, ori przebieg 174000km, pasek juz sie sypał jedna rolka już grzechotała a pompa ciekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może ktoś mi powiedzieć ile może kosztować wymiana rozrządu w a4 b8 avant 2.0 tdi 120KM ?

Oczywiście z paskiem i pompą ;)

Witaj tylko weź pompę wody z oryginału przy zwrocie starej w ASO koszt 220 zł., ja mam 120 KM koszt rozrządu INA z robotą ok 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie mojej a4 b8 2.0 pierwszy rozrząd wymieniony na 180 tyś według książki serwisowej kiedy powinienem wymienić nastepny rozrząd dodam że autko ma w chwili obecnej 220 tys proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 2 tdi rok 2010 według książki serwisowej wymiana rozrządu 210 tyś ja wymieniłem przy 205 tyś, pasek wyglądał jakby prawie nowy był, rolki i pompa też nie było widać zużycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z wymianą można się zmieścić w kwocie ok 1000 -1200 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z wymianą można się zmieścić w kwocie ok 1000 -1200 PLN?

Ja dałem za części 900zł, wymiana 400zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo kupiles czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo, rob za 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo kupiles czesci

887zł części z pompą wody Ori. w sierpniu tamtego roku

Strasznie drogo, rob za 100.

Co robocizna 100zł kosztuje ???

chyba sobie jaja robicie :grin::grin::grin:

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie rozrządu . Za całość zapłaciłem 2700zł, 1300 części ori wszystko + robocizna 1400zł ASO Wrocław. Mówili mi że moge wymieni rozrząd przy 210000km ale wymieniłem przy 195000km. Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


robocizna 1400zł ASO Wrocław

to 2 razy tyle co w ASO Bydgoszcz :facepalm: :facepalm: :facepalm::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za oryginalne czesci (komplet rozrzad + napinacz paska alternatora) i robocizne dalem 1400 zl. Robocizna u fachowcow z ASO VW.

Wymieniony przy 185 tys - nie bylo widac szczegolnych oznak zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki jest rozrzad zakładany na pierwszy montaz i z jakiej firmy pompa wody? Poniewaz czeka mnie wymiana i nie mam pojecia z jakiej firmy brac.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki jest rozrzad zakładany na pierwszy montaz i z jakiej firmy pompa wody? Poniewaz czeka mnie wymiana i nie mam pojecia z jakiej firmy brac.

Z góry dziękuje.

INA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zestaw nawet w ASO nie jest od jednego producenta. Rolki sa INY, rolka napinająca Litensa, pasek Dayco a pompa Dolza albo jeszcze innego producenta.

Tutaj nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego błędu (nieprawidłowa korelacja) to na 100% nie ustawiony rozrząd. Sam się z tym borykałem bo mechaniki rzadko używają blokad, tylko przekręcają rolki i pasek i dla nich po sprawie. U mnie mechanicy twierdzili że wszystko jest dobrze, ale błąd nie znikał więc postanowiłem kupić sobie blokady i zrobiłem sam. Miałem przestawione koło na wałku rozrządu o dosłownie 1/3 otworu na blokadę, poprawiłem i błąd znikną. Mogę podesłać filmik gdzie dokładnie jest pokazane jak to zrobić. Jak coś to priv

Edytowane przez mosiek2206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tu ten filmik przyda się.


Dzisiaj wymieniałem rozrząd i przy okazji m.in. zbiorniczek wyrownawczy który był trochę brudny w środku, oczywiście zamówiłem nowy ori z aso i ku mojemu zdziwieniu w środku była jakaś saszetka z białym proszkiem. Dodam że nie dało się jej wyjąć i wrzucić do środka czyli to tak musi być, czy wie ktoś po co ona tam jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...