Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2019 o 03:00, Kodzak33 napisał:

Nie ma co dziadować ori rozrząd z pompą wody kupisz za poniżej tysiaka  

Ori rozrząd to nic innego jak firma INA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruzin519 napisał:

Ori rozrząd to nic innego jak firma INA 

Powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Powodzenia?

To samo dowiedziałem się od znajomka z ASO. Sam na takim jeżdżę z pompą wody Hepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

To samo dowiedziałem się od znajomka z ASO. Sam na takim jeżdżę z pompą wody Hepu. 

Nikt nie mówi że się zaraz coś zesra. Ale to jest inna jakość inny gatunek surowców. Trzeba popracować na produkcji to się więcej zrozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że ori Audi jest wyprodukowane w lepszej jakości? A jak się to ma np. do filtrów oleju, powietrza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Nikt nie mówi że się zaraz coś zesra. Ale to jest inna jakość inny gatunek surowców. Trzeba popracować na produkcji to się więcej zrozumie

Pracuje. Projektuje i buduje maszyny za miliony euro. Studiowałem mechanikę i budowę maszyn, miałem zarządzanie i inzynierie produkcji. Byłem w niejednej fabryce i jak słyszę o dwóch różnych liniach produkcyjnych na pierwszy montaż i after market to śmiać mi się chce. Mam wielu znajomych ze studiów na różnych stanowiskach w dwóch fabrykach produkujących części blacharskie i mechaniczne dla takich marek jak vw, Audi, Mercedes, Porsche i wiem jak to wygląda od podszewki. Kształtowo wymiarowa jakość wykonania do 3 mikronów. Jakość materiałów i półfabrykatow najwyższa półka. Jak ktoś lubi przepłacać za te same części w ASO to proszę bardzo. Wasz wybór, wasze pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwiema różnymi liniami to może być bajka bo to kwestia zmiany surowca nastaw itp na tej samej linii. Nie ubliżając nikomu ale patrząc w swojej firmie na te cipki co są po studiach to aż tyłek ściska ich niewiedza. Z polcaru się było w niejednej fabryce w Europie i na świecie i się wie jak chinol robi kibel i ori na pierwszy montaż. Na koniec dodam że nie od dziś wiadomo że grupa vw ma trzy kategorie części. 1 to audi 2 to vw a 3 to skoda i seat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Kris1909 said:

Czy to znaczy, że ori Audi jest wyprodukowane w lepszej jakości? A jak się to ma np. do filtrów oleju, powietrza? 

Pytam bo jak zmieniam filtry to żadnej różnicy nie widzę poza brakiem logo Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ksaizce serwisowej jest podane ze pierwszy rozrzad po 210kkm,obecnie mam 156kkm "podobno" zakupilem dopiero auto i nosze sie z zamiarem wymiany, nie mowie ze nie ufa przebiegowi, jest potwierdzony ksiazka serwisowa, ale lepiej chuchać na zimne, to wymieniac czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leonsiem napisał:

U mnie w ksaizce serwisowej jest podane ze pierwszy rozrzad po 210kkm,obecnie mam 156kkm "podobno" zakupilem dopiero auto i nosze sie z zamiarem wymiany, nie mowie ze nie ufa przebiegowi, jest potwierdzony ksiazka serwisowa, ale lepiej chuchać na zimne, to wymieniac czy nie??

Wymieniaj, tym bardziej że nie kosztuje dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leonsiem napisał:

U mnie w ksaizce serwisowej jest podane ze pierwszy rozrzad po 210kkm,obecnie mam 156kkm "podobno" zakupilem dopiero auto i nosze sie z zamiarem wymiany, nie mowie ze nie ufa przebiegowi, jest potwierdzony ksiazka serwisowa, ale lepiej chuchać na zimne, to wymieniac czy nie??

Mam podaną tą samom wartość i ASO to potwierdza lecz jest jeszcze drugi parametr 5 lat max ....

Ps. Aktualnie mam 175 kkm i nie ruszany lecz jego wymiana jest już bliska ?  

Jak koledzy wspominali koszty nie są duże a czekanie na ostatnią chwilę dość ryzykowne .

Tylko orientacyjnie w moim przypadku koszt w ASO kompletny z wymianą 3800 brutto bez rabatów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aso bierze 3000 tyś. 

Ja jednak mam dobrego mechanika w mieście więc do aso nie będę jeździł. 

Jutro umawiamy się na wymianę, dzięki za odpowiedzi. Pozdro

Edytowane przez leonsiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 21:07, leonsiem napisał:

U mnie w ksaizce serwisowej jest podane ze pierwszy rozrzad po 210kkm,obecnie mam 156kkm "podobno" zakupilem dopiero auto i nosze sie z zamiarem wymiany, nie mowie ze nie ufa przebiegowi, jest potwierdzony ksiazka serwisowa, ale lepiej chuchać na zimne, to wymieniac czy nie??

Jeżeli jesteś pewny przebiegu w 100 % to nie musisz się tak spieszyć. Swoją kupiłem jak miała 174 tkm, pewny przebieg. Osobiście kupowałem za granicą. Też nie chciałem czekać do ostatniej chwili i wymieniłem przy 192 tkm. Mechanik mówił, że jeszcze w dobrym stanie był podczas wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bin85 napisał:

MAsz może coś takiego do B7 2.0 TDI 16V BRE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuba.goller napisał:

MAsz może coś takiego do B7 2.0 TDI 16V BRE?

Poszło na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2012r? Ja bym powoli się przymierzał do wymiany jeśli chcesz trochę auto potrzymać. Przebieg to jedno, ale wiek auta/paska też robi swoje, jednakże wytrzymują te paski te 200kkm z tego co piszą forumowicze, ale decyzja należy do Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...