Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2019 o 19:57, Dev napisał:

120000

panowie pierwszy rozrząd po 180 tys, a kolejny po 120kkm, a czas okres pomiędzy wymianami rozrządu? robię max 8kkm rocznie i w tym 95% miasto.

Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArkadiuS napisał:

panowie pierwszy rozrząd po 180 tys, a kolejny po 120kkm, a czas okres pomiędzy wymianami rozrządu? robię max 8kkm rocznie i w tym 95% miasto.

Co 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xardas654 napisał:

Co 6 lat.

5

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od silnika i roku produkcji nowsze mają 210 tys km lub 5 lat 

Panowie wszystkie szczegóły macie w książce serwisowej lub zadzwońcie do ASO i z przyjemnością ? wam odpowiedzą na to pytanie ..

Ps. Swoją drogą te informacje jak i co ile wymieniamy płyny i filtry było w aplikacji myAudi lecz od miesiąca zniknęła mi ta opcja wam też ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi 2012 2.0 TDI - CGLC 191k. Według sprzedającego rozrząd nigdy nie wymieniany, a pierwsza wymiana oleju w Multitronicu przy 182k. Warto się zainteresować czy lepiej sobie odpuścić?

Ktoś może gdzieś w Krakowie ma do polecenia ASO/Mechanika który zrobi dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Barti_ napisał:

Audi 2012 2.0 TDI - CGLC 191k. Według sprzedającego rozrząd nigdy nie wymieniany, a pierwsza wymiana oleju w Multitronicu przy 182k. Warto się zainteresować czy lepiej sobie odpuścić?

Ktoś może gdzieś w Krakowie ma do polecenia ASO/Mechanika który zrobi dobrze?

Wymień, rozrząd ma.juz 7 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dev napisał:

Wymień, rozrząd ma.juz 7 lat

To, że trzeba to zrobić to ja wiem - bardziej mi chodziło o fakt, że nie zostało to zrobione wcześniej i czy w związku z tym mogą wystąpić jakieś problemy na które trzeba zwrócić uwagę przy takim przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Barti_ napisał:

To, że trzeba to zrobić to ja wiem - bardziej mi chodziło o fakt, że nie zostało to zrobione wcześniej i czy w związku z tym mogą wystąpić jakieś problemy na które trzeba zwrócić uwagę przy takim przebiegu :)

Problem będziesz mieć tylko jeden, jak się coś uwali to po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna konsekwencja nie wymienionego paska może być to ze może się niebawem urwać, bardziej bym się zastanawiał nad niewymienianym olejem w multitronicu, czy tu się nie szykuje się czasem generalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawe to rozrzad wymienisz sobie sam

troche kluczy i blokady w zupełnosci wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuba.goller napisał:

Jedyna konsekwencja nie wymienionego paska może być to ze może się niebawem urwać, bardziej bym się zastanawiał nad niewymienianym olejem w multitronicu, czy tu się nie szykuje się czasem generalka.

Właśnie to mnie martwi, że może paść skrzynia jeżeli dopiero przy 180k pierwsza wymiana ? Z czystej ciekawości ile generalka Multitronic?

W sobotę jadę obejrzeć samochód na żywo. W ASO albo Bosch są w stanie jakoś sprawdzić w jakim jest stanie Multiritronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego doświadczenia z automatami, poczytaj na forum. Może sie okazać, że jak nikt nie ruszał to może lepiej jakby jakiś pseudofachowiec zalał olejem roślinnym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bubu67 napisał:

Witam.Jest to naklejka na osłonie paska rozrządu, samochód jest z 2012 roku i co tam robi data 2015. Czy to może oznaczać że rozrząd był wymieniany w 2015 roku.

74360840_2225092447781000_8707607431665942528_n.jpg

To jest data 2012.07.15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silni CGLC 177KM 2012r.lift automat
Przewertowałem kilkanaście stron i jeśli dobrze rozumiem to na pierwszy montaż wszystko szło INA
Ale niektórzy piszą że kupowali INA, ale pompa hepu
, hepu, dolz, graf, metelli.
Jakiś szczególny powód czy obojętne

Montaż będzie nie w Aso, więc Polecacie jakieś pewne źródło/sklep?

Edytowane przez MRX898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci ogarnąć zestaw rozrzadu dobrej cenie

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 19:55, MRX898 napisał:

Silni CGLC 177KM 2012r.lift automat
Przewertowałem kilkanaście stron i jeśli dobrze rozumiem to na pierwszy montaż wszystko szło INA
Ale niektórzy piszą że kupowali INA, ale pompa hepu
, hepu, dolz, graf, metelli.
Jakiś szczególny powód czy obojętne

Montaż będzie nie w Aso, więc Polecacie jakieś pewne źródło/sklep?

Ja też montowałem INA i pompę HEPU z racji tego że w sklepie w którym pracuje znajomy mówił że tylko na HEPU nie ma reklamacji ,no i pompy HEPU są polecane na forach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Mam pytanie odnośnie rozrządu w audi a4 b8 2013r, 177 km, diesel, multironic,avant

Jestem kobietą więc proszę o wyrozumiałość. A więc, 

Wymieniłam rozrząd pierwszy(olej skrzyni też) raz przy 177 tys km, teraz mam 240 tys km, moje pytanie brzmi czy znowu wymieniać rozrząd?? 

Słyszę różne opinie na ten temat, jedni mówią, że co 120 tys inni, że co 60 tys... Czekam w kolejce na wymianę rozrządu... A codziennie jeżdżę i nie wiem czy wstrzymać się i czekać na kolejkę na wymianę czy mogę bez obaw jeździć. Trochę boję się, że uszkodzę auto... Zrobiłam na tym rozrządzie ok 64 tys. Olej w skrzyni wymieniony został dzisiaj. 

Dziękuję z góry za opinie. 

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Gizmo1518
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizmo1518 napisał:

Jestem kobietą więc proszę o wyrozumiałość. A więc, 

Wymieniłam rozrząd pierwszy(olej skrzyni też) raz przy 177 tys km, teraz mam 240 tys km, moje pytanie brzmi czy znowu wymieniać rozrząd?? 

Słyszę różne opinie na ten temat, jedni mówią, że co 120 tys inni, że co 60 tys... Czekam w kolejce na wymianę rozrządu..

pytanie jeszcze jakiej marki był rozrząd założony? ori czy zamiennik?

raczej już czas na wymianę - jeśli teraz zrobione 64 tys km to powinien wytrzymać do kolejki

60-70 tys km max powinno się wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizmo1518 uzupełnij sobie profil, nie bedziesz musiała za każdym razem wpisywać danych auta w wątku bo bedzie to zawarte w profilu. 

Zgodnie z zaleceniem producenta (zobacz w dołączonej książce serwisowej) co 210 tyś. (Na oryginalnych częściach).

Myślisz @RALF76 że nawet na zamiennkach (Conti czy innych podobnych) nie powinien spokojnie 120tyś. zrobić? 

60-70 kkm wydaje mi się troche przedwczesnie. Chyba, że minęło 6-7 lat od ostatniej wymiany.

20200903_092938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...