Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, fafiks napisał:

a jak jest z tym imbusem? jedni piszą ze wałek sie odrazu wymieni inni że wałek się nie uszkadza tylko pompa.

Z tym imbusem było które miały pompowtryski w latach 2006 a cr zostały poprawione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 18:02, fafiks napisał:

a jak jest z tym imbusem? jedni piszą ze wałek sie odrazu wymieni inni że wałek się nie uszkadza tylko pompa.

U mnie wystarczyło zmienić tylko imbus, bo już był na prawdę porządnie poprzecierany (200k przebiegu). Wydałem kasę, ale teraz śpię spokojnie, że mi silnik nie pieprznie :) Widzę, że jesteś z KRK, to najlepiej Ci będzie podjechać do zaufanego mechanika forumowicza z okolic KRK. Bo pierwszy lepszy Janusz albo nie będzie wiedział jak się do tego zabrać, albo nie będzie umiał ocenić wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boukhiar napisał:

U mnie wystarczyło zmienić tylko imbus, bo już był na prawdę porządnie poprzecierany (200k przebiegu). Wydałem kasę, ale teraz śpię spokojnie, że mi silnik nie pieprznie :) Widzę, że jesteś z KRK, to najlepiej Ci będzie podjechać do zaufanego mechanika forumowicza z okolic KRK. Bo pierwszy lepszy Janusz albo nie będzie wiedział jak się do tego zabrać, albo nie będzie umiał ocenić wałka.

Ja mam trochę więcej km niż Ty i muszę to zrobić. Pamiętasz ile czasu trwa rozbieranie tego i czy usługa jest kosztowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja zakupiłem auto w tamtym roku w maju i sam wymieniałem rozrzad i po rozebraniu wszystkiego okazało sie ze były numery na pasku według których wskazywało ze jest dwa tygodnie starszy niz data produkcji auta. Czyli pasek wytrzymał dokładnie 251 tys km. Ku mojemu zdziwieniu pokrywa sie wszystko z ksiazką serwisowa i wiadomosciami z ASO. W Kielcach mowia ze poerwsz wymiana w granicach 300 tys km. Natomiast nastepne tak jak wyzej pisali koledzy 180 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gizmol87 napisał:

 W Kielcach mowia ze poerwsz wymiana w granicach 300 tys km. Natomiast nastepne tak jak wyzej pisali koledzy 180 tys km.

 

jeszcze trochę a będą mówić że rozrzad jest na całe życie auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Gizmol87 napisał:

W Kielcach mowia ze poerwsz wymiana w granicach 300 tys km

:facepalm:   300 tys i pewnie z 15 lat ..... masakra...

może mylą za łańcuchem w innym modelu...

BTW - ciesz się że nie pękł po 250k

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 06:46, Kasjan napisał:

Mam obecnie 155k przebiegu i zaczynam powoli myśleć nad zmianą rozrządu, czy ktoś wymieniał w ASO i może mi przybliżyć koszt?

U mnie ale nie w aso cena rozrzadu z pompa wody firma INA 555 zl.   Pasek wielorowkowy z napinaczem i rolka firma SKF 233 zl.  Robota 400 zl.    Razem 1188 zl.  Jakies porównanie chociaz bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez oddalbym do jakiegos warsztatu ale niestety nie mam nic zaufanego obecnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gizmol87 napisał:

 W Kielcach mowia ze poerwsz wymiana w granicach 300 tys km

 

nieźle pojechali po bandzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rabbi napisał:

nieźle pojechali po bandzie :decayed:

Debile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana przy 180tkm, a druga? Ponieważ wymieniłem przy 190, a mam już 280tkm. Jak wyglada teraz interwał? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważasz z własnego doświadczenia czy jest gdzieś taki zapis e książce serwisowej B8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serwis lub firma ponosi myślisz odpowiedzialność pisząc że po 360 tys ?   to tylko 1000 zł więc po co ryzykować ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość kolejnego interwału na przebieg rozrządu zależy od zastosowanych części, ja mam na swoim 210 tys pierwszą wymianę i serwis jeżeli wykona czynność zgodnie z procedurą tzn. wymieni wszystkie śrubki i drobiazgi jak zaleca producent na oryginalnych częsciach daje kolejne 210 tys. km czyli 420 tys. a koszt wymiany z rabatem 1800 zł dla EXEO.

A w życiu jak ktoś oszczędzi to musi wymienić częściej lub bardzo wrażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ok rozumiem 1 wymianę ale ... jak z drugą? tzn u mnie był wymieniany cały rozrząd przy 130tys km ( przy okazji remontu w serwisie w Niemczech na ori!) a kiedy drugi????? Wymianiac po 120 czy jak podaje książka po 180tys km????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2018 o 20:31, pudzians47 napisał:

Słuchajcie ok rozumiem 1 wymianę ale ... jak z drugą? tzn u mnie był wymieniany cały rozrząd przy 130tys km ( przy okazji remontu w serwisie w Niemczech na ori!) a kiedy drugi????? Wymianiac po 120 czy jak podaje książka po 180tys km????

Pudzians47, generalnie to na wymianę rozrządu wpływa tysiące czynników zewnętrznych, które ciężko byłoby wypisać. Myślę, że jak miałeś w Niemczech założone oryginalne części, to możesz spokojnie przejechać ~150k km i dopiero wtedy wymienić. Ja swój pierwszy rozrząd wymieniłem przy 190k, kolejny zamierzam zrobić przy 300k km. Kilkadziesiąt tysięcy w tę, czy w tę stronę nie robi dużej różnicy, ale z mojego osobistego punktu widzenia wolę wymienić szybciej i spać spokojnie, niż przyżydzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ten rozrząd bedzie pasował do silnika 136KM? w sklepach paski są szerokości 25mm i 30mm. Która szerokość jest prawidłowa do mojego silnika ?

 

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pauloxx81 napisał:

panowie czy ten rozrząd bedzie pasował do silnika 136KM? w sklepach paski są szerokości 25mm i 30mm. Która szerokość jest prawidłowa do mojego silnika ?

 

 

 

image.png

Kolego zdejmij obudowę rozrządu i zmierz pasek, przecież to 5 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...