Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerował bym tak jak gdzieś wspomniałem wyżej - wyważenie na samochodzie. Jednak jest to tylko wyeliminowanie objawów, ale nie przyczyny

Być może źle szukam, ale nie potrafię znaleźć takiego zakładu w okolicach Katowic, lub generalnie na śląsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem całe zawieszenie z przodu na LIFT i dopiero temat rozwiązałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie. W końcu :)

Były dwa problemy.

Po pierwsze tuleje, a po drugie krzywa felga.

Nie wiedzieć czemu, ale tylko jeden wulkanizator to zauważył, wyprostował i w końcu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po wymianie tulei na poliuretan w audi a5 sportback , efekt zadowalający , wszystko ok , polecam zabieg.

Wszystko było w miarę ok (minimalne drgania) do momentu montażu 20 calowych kół, bicie kierownicy od 110 do 140 nie do przyjęcia... na 18 ori wszystko było nawet ok... wcześniej walczyłem z :

-koła wyważane 3 razy, w tym raz na hunterze z doważaniem na aucie,

-zbieżność robiona i sprawdzana w 2 niezależnych zakładach

- zmiana kół na inne dalej to samo

- wymiana , rezygnacja i kupno nowych dystansów , bez skutków

Dopiero wymiana tulei wyeliminowała problem.

Dzięki za temat , dzięki niemu nie szukałem dalej i nie traciłem więcej kasy a i tak sporo straciłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem na poliuretan i problem jest nadal. Wibracja nadwozia bo nawet nie kierownicy przy prędkości 80 km i potem 120. Wkurzające to jest. Zaznaczam że na zimówkach nie mam tego problemu. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem na poliuretan i problem jest nadal. Wibracja nadwozia bo nawet nie kierownicy przy prędkości 80 km i potem 120. Wkurzające to jest. Zaznaczam że na zimówkach nie mam tego problemu. Jakieś sugestie?

Twój przypadek ewidentnie wskazuje że winę ponoszą koła. Chociaż ja walczę z problemem minimalnych wibracji nadwozia przy prędkości 65-75km . Wymieniłem tuleje i problem z wibracja 130km + zniknął . Ten w zakresie mniejszych prędkości pozostał - mimo zmiany 3 kpl kół i nawet doważania na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem, ze to napisze.. Ale u mnie drgania byly od zle wywazonych felg... Felgi wywazalem, z reka na sercu kilkanascie razy. W dwoch roznych wulkanizacjach. Az wczoraj moj mechanik zawiozl felgi do swojego kolegi, zaplacil 30zl i drgania ustaly... :facepalm:

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem, ze to napisze.. Ale u mnie drgania byly od zle wywazonych felg... Felgi wywazalem, z reka na sercu kilkanascie razy. W dwoch roznych wulkanizacjach. Az wczoraj moj mechanik zawiozl felgi do swojego kolegi, zaplacil 30zl i drgania ustaly... :facepalm:

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

U mnie praktycznie to samo :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem z pierwszego postu, że w moim przypadku (rok produkcji 2010) tuleje już są 75mm ? I na poliuretany nie zamienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje poliuretanowe na pokładzie i nastała cisza :decayed:

Przed wymianą przy 120km/h to mało fajery z ręki nie wyrwało a teraz spokój :wink:

Polecam bo koszt niewielki, 190 za tuleje i 100 za robotę a satysfakcja gwarantowana, :kox:

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety jakiś ciężki przypadek. Opony (nowe Continental) wyważane z testem drogowym na Hunterze + geometria.

Tuleje wymienione na poliuretanowe + sworznie w dolnym wachaczu + 2 małe tulejki w dolnym przednim wachaczu.

I dalej bije przy 75 i 130. Po wymianie na poliuretan nawet jakby się rozszerzył zakres prędkości w których bije.

Dwumas i sprzęgło ok, bo sprawdzałem niedawno przy wymianie łożysk.

Nie wiem już co robić. Półosie, przeguby wewnętrzne? Przebieg 152k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze nasmarowali tuleje - czy samochód nie stał się bardziej sztywny / zobaczysz to dobrze na "leżącym policjancie " - taka hopka/ U mnie wsadzili tuleje na dostarczony z nimi smar i było kiepsko. Sprawdź flansze wychodzącą ze skrzyni do której jest zamocowany przegub - zwłaszcza ta z prawej strony / krótka / Poruszaj nia góra dół - pionowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje raczej ok. Jest minimalnie twardszy ale tak chyba powinno być po wymianie na poliuretan.Sprawdziłem flansze. ma lekki luz, ale sporo mniejszy niż wcześniej kiedy to wstawiałem tuleję w skrzyni i nowe łożysko (znany przypadek z innego tematu w tym dziale). W sumie od tamtego czasu mniej więcej zaczęły się te wibracje. Podejrzewam jeszcze tą kapę dociskającą bo zmieniłem tylko łożysko i dołożyłem tuleję w skrzyni, a kapa została stara. Czy sama kapa dociskająca wyeliminowała by te wibracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo lekki luz na lewej długiej flanszy. Kapę też sprawdzałem ale siedzi ok. Wczoraj sprawdzałem też z mechanikiem przeguby wewnętrzne i półosie. Na podnośniku (samochód stoi na kołach) jak się ciąga za półoś jest wyczuwalny luz w lewym wewnętrznym łożysku i troszkę mniejszy w prawym. Chyba od tego mogą być te wibracje. Zastanawiam się teraz jak to wymienić. Całe półosie czy da się same te wewnętrzne przeguby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niestety borykam się z tym samym problemem co większość posiadaczy b8. Chciałbym skierować pytanie do tych osób co wymieniły tuleje na poliuretan. W naszym przypadku chodzi o te tuleje http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylnego-AUDI-SKODA-SEAT-VW-1szt./23110345??? Miły Pan stwierdził że te nie pasują do naszych perełek a jak zapytałem o wymiary to spławił mnie twierdząc że nie może mi podać bo to tajemnica handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem taką odpowiedź (Powinny pasować, wysyłaliśmy już klientowi, u nas fi 64,7/12x80) takie zamówiłem wymieniłem i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...