Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

skad wiesz ze na dlugi czas.audi nie bez powodu zmienilo m 12 na m14 :) z reszta kupilem je za 250zl z tulejkami,sam wymienilem,przetoczenie gratis wiec zaoszczedzilem 1750 zl :)

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sam wymienilem
nie ma problemu z wymontowaniem ich z auta? Bo w B7 jest problem bo sruby mocującej nie idzie wyjąc z braku miejsca i trzeba kombinowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymienilem

nie ma problemu z wymontowaniem ich z auta? Bo w B7 jest problem bo sruby mocującej nie idzie wyjąc z braku miejsca i trzeba kombinowac.

Nie ma problemu , nieraz wychodzą razem ze sworzniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymienilem

nie ma problemu z wymontowaniem ich z auta? Bo w B7 jest problem bo sruby mocującej nie idzie wyjąc z braku miejsca i trzeba kombinowac.

Nie ma problemu , nieraz wychodzą razem ze sworzniem

nie pytam o zwrotnice ale druga strone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie: to jest wskazówka dla tych, którzy nie chcą kombinować ze starymi wahaczami, toczeniem tulejek, etc...

Jak komuś się zbliża czas wymiany bananów na nowe, to ma podane numery tych poprawionych i może je sobie zamówić/zamontować.

Temat jest dla tych osób, którzy chcą montować nowe ori wahacze, a nie jakieś używki albo zamienniki.

Ad. druga śruba: trzeba tylko odkręcić i zdjąć osłonę termiczną ( i oczywiście wcześniej osłonę plastikową silnika ), wtedy jest dobry dostęp.

Nie trzeba zrzucać całej kołyski jak to było w B7:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie trzeba zrzucać całej kołyski jak to było w B7:)
i o to mi chodziło :)

Który z was i jak długo jeździ juz na przerobionej tuleji zwrotnicy ze zmienionym wahaczem z polifta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lift nie był czasem dopiero od 2012 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawa informacja....

Do przedliftowych B8 montowali już inne zwrotnice i inne wahacze z tuleją 75 mm i gwintem 14 mm? :eusathink:

Od którego roku i od którego miesiąca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29gk3rk.jpg

Wahacze kupione poliftowe w doskonałym stanie.Na razie musze sie zastanowic jak zbić tuleje ze sworzni bo za cholere nie chcą zejść a trzeba zdjąć do przetoczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wihajster zwykly 3 punktowy sciagacz i zejda bez problemu.nie wal po nich mlotkiem czasami

ale ze ściągaczem problem bo sworzen kręci sie razem z nim podczac próby zdjecia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie zdjąć tulejki ze sworzni. Dopiero prasa i nacisk kilku ton dał rade :decayed: Mierzyłem tuleje i maja rozmiar 28mm a pierścien 39,5mm.Czytałem, że trzeba stoczyć do 26mm / 35,5mm żeby od razu pasowalo. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem nowe wahacze z tulejkami i mam nadzieję że raz ma zawsze pozbede się problemu. Numer ktory wytloczony jest na wahaczu nie ma nic wspólnego z numerem w etce. Tak jak u mnie np 8K0 407 695H ma numer 8K0 407 693Q oraz 8K0 407 696 H ma numer 8K0 407 694Q. Poniżej fotki tulejek
20160816_104156.jpg
20160816_104152.jpg

Edytowane przez czester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze profilaktycznie wymieniam łożysko na lewej półosi z kapa mimo ze nie ma luzu ale lepiej dmuchac na zimne a koszt niewielki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać, czy będzie poprawa po zamontowaniu.

Z tym tematem walczy bardzo dużo osób, więc każde info jest cenne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...