Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zdobyłem poliftowe banany 75mm z hydrotuleją i gwintem m14.I pytanie czy z tych starych tulei m12 nie idzie przerobić na m14,myślicie że tokarz sobie poradzi z czymś takim,pytam bo jak piszecie nie idzie dostać samych tulei a trzeba całe zwrotnice kupywać a chciałbym uniknąć takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek2111 napisał:

,myślicie że tokarz sobie poradzi z czymś takim

w srodku tulei jest stozek wiec tokarz moze miec z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys pisal w tym temacie ze udalo mu sie przetoczyc stozek wewnatrz i jest ok. wydaje mi sie ze trzeba miec pozadna ,dosc młoda tokarke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zostały wymienione w moim aucie  wahacze od polifta czyli na hydrotuleje ze swożniem m14 i problem drgań rozwiązany w 100%.Polecam ten zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek2111 napisał:

Dzisiaj zostały wymienione w moim aucie  wahacze od polifta czyli na hydrotuleje ze swożniem m14 i problem drgań rozwiązany w 100%.Polecam ten zabieg

dobrze wiedzieć, przydatna "ciekawostka" !

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopadlo I mnie. Od prawie roku sie z tym mecze. Nawet kupilem repliki rotorow bo myslalem ze mam felgi krzywe. Przeszedlem przez 3 komplety felg I 2 komplety opon, rozne warsztaty I ostatenie audi ktore tez nie pomoglo. Wtedy tez znalazlem ten watek.

Planuje zakup tulei z ponizszego linka I tu tez dosc trywialne pytanie. Czy mam kupic tylko przod czy musze kupic 4? Prosze sie nie smiac, poprostu nie bardzo znam sie na zawieszeniach.

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylnego-AUDI-SKODA-SEAT-VW-1szt./23110345

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj ori banany z tulejami  i żadne inne . Zresztą wszystko dowiesz sie z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jesli trzeba cos przetaczac itp to w Angli ze swieca szukac ludzi ktorzy by to zrobili tymbardziej w mojej okolicy. Przeszedlem przez pierwsze 17 stron I wyczytalem ze zamiana tuleji pomogla wielu ludzia no I koszt jest niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia śrub mało kto zwraca na to uwagę (stożkowe do replik, kuliste do oryginalnych felg) nieodpowiednie mogą wyrobić gniazda - jeśli wkręcisz stożkowe w kuliste gniazda, albo trzymać punktowo na samym końcu i tym samym być za krótkie - jak zamontujesz kuliste w stożkowe gniazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruby mam stozkowe. Mialem dwa komplety ori felg ze srobami I wszystkie sruby byly stozkowe. Teraz mam repliki I uzywam tych samych srob. Dalej trzepie.

Czy ktos mogl by mi powiedziec czy te tuleje mam kupowac na tyl I przod? Jesli to nie pomoze bede w lato jechal do Polski I wtedy kupie zawieche z poliftu niestety to oznacza 1900km trzesienia zanim tam dojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tuleje tylko cale wachacze przednie z tulejami 75 mm


Dokładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podac numery czesci oem do przedlifta zeby wymienic wszystko co trzeba?
Zrobilbym to przy okazji klockow itp.. dzieki!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzytsko jest napisane w tym temacie. nie kieruj sie numerami. bo czesci pasuja z innych modeli a nawet marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienic zwrotnice?


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymiany zwrotnic  tylko trzeba dobrego tokarza i wytoczy bez problemu tak jak robiłem to u siebie i po problemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary... cos czuje ze bedzie mi latwiej zwrotnice wymienic niz tokarza znalesc w tym dzikim kraju.. (holandia..)..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc/potwierdzenie

napisalem do poliuretany (olkusz)

i dostałem odpowiedź, że do mojego b8 avant 2009 mają tylko takie cos:

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylnego-AUDI-SKODA-SEAT-VW-1szt./23110345

 

Będzie pasować? to jest ta 65mm

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...