Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Ir-ek napisał:

- dodatkowo ponownie oddałem koła na test drogowy - tak dla pewności - i okazało się że firma w Szczecinie (Premio czy jakoś tak) posiadająca maszynę Hunter albo nie umie jej obsłużyć albo mają w d!@*e klienta (nawet nie pozwalają wejść na warsztat zapytać jakie wnioski z ważenia) bo wszystkie koła wymagały ponownej optymalizacji i innego rozmieszczenia na aucie (tu pochwała dla firmy LATEX we Wrocławiu za naprawdę solidne podejście do tematu)

Po tych wszystkich zabiegach wsiadłem do auta i w końcu mogę cieszyć się tym jak moje Audi powinno jeździć i hamować. Mam nadzieje że na zawsze pożegnałem wibrator. 

Wniosek z tego taki, że zawieszenie w tym aucie jest bardzo wrażliwe na głupotę mechaników i wykonanie pracy na odpie!@#l przy tak podstawowych elementach jak koła i hamulce. 

 

Ja tez polecam LATEXa.. kupowalem u nich zimowki rok temu i wywazyli je b dobrze.. poza tym mila obsluga, mozna pogadac, popatrzec na lapki itp.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi napisal gosc z serwisu Audi w Amsterdamie ze jakis czas temu banany do przedlifta maja numery:

8K0407693AE i 8K0407694AE i sa to M12 z 75mm tuleja olejowo-gumowa. 1.1k pln jeden w ASO... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2017 o 10:05, st4yKool napisał:

walka trwa, chociaz teraz to juz raczej walka o honor hehe bo drgania sa na prawde male

Powiem Ci że pojeździłem trochę i tez mam to samo co Ty,  czyli zostały mi bardzo bardzo małe drgania przy prędkości 80-90 kmh, powyżej już nic, odczuwalne tak naprawdę tylko na kierownicy, ale to też ja je czuje ponieważ po wcześniejszych przygodach jestem po prostu strasznie przewrażliwiony czy ktoś z Was miał takie coś? Od czego to może być, co jeszcze można sprawdzić ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis koniec z drganiami.. 4te wywazenie kol zalatwilo sprawe..

Zwracam honor wachaczom mayle hd :)

Przyxzyna bylo jedno kolo, tylne, z biciem 130NM... po zejsciu do 80.. zero drgan.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu też jestem po wymianie wahaczy z 65mm na 75mm(udało się dorwać na alledrogo za 450zł-sporo, ale nowe) i powiem jedno: REWELACJA! zero drgań! teraz jest tak jak powinno być. dodam, że mechanik po zdjęciu starych wahaczy 65mm stwierdził, że tuleja gumowo-metalowa była w idealnym stanie...  a drgania były...

teraz jadę sobię 100, 120, 130, 140, 180, 200 i nic :D

wcześniej wymieniłem opony na nowe bo myślałem, że to może one to powodują (Pirelli P7 Cinturato 245/40/18), ale po wymianie opon nadal było to samo... 

 

Wahacze mam 75mm ale z gwintem M12 więc wszystko pasowało p&p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Mamy juz kogos kto zalozyl komplet meyle hd (czyli zamiennikow ori bananow 75/m12) i nie jest zadowolony ? Nie ma drgan i nie ma skrzypienia(ja mam problem ze poliuretany na kazdym wyboju tragicznie mi skrzypia...).

Próbuję ustalić czy te meylehd to hydrotuleja i chyba jestem ślepy bo nie widzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Tue Sep 19 2017 o 21:50, lukasz_szymanski napisał:

ja w końcu też jestem po wymianie wahaczy z 65mm na 75mm(udało się dorwać na alledrogo za 450zł-sporo, ale nowe) i powiem jedno: REWELACJA! zero drgań! teraz jest tak jak powinno być. dodam, że mechanik po zdjęciu starych wahaczy 65mm stwierdził, że tuleja gumowo-metalowa była w idealnym stanie...  a drgania były...

teraz jadę sobię 100, 120, 130, 140, 180, 200 i nic :D

wcześniej wymieniłem opony na nowe bo myślałem, że to może one to powodują (Pirelli P7 Cinturato 245/40/18), ale po wymianie opon nadal było to samo... 

 

Wahacze mam 75mm ale z gwintem M12 więc wszystko pasowało p&p :)

Masz komplet zapasowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/21/2017 o 18:36, ppa4 napisał:

Hejka,

Mamy juz kogos kto zalozyl komplet meyle hd (czyli zamiennikow ori bananow 75/m12) i nie jest zadowolony ? Nie ma drgan i nie ma skrzypienia(ja mam problem ze poliuretany na kazdym wyboju tragicznie mi skrzypia...).

Próbuję ustalić czy te meylehd to hydrotuleja i chyba jestem ślepy bo nie widzę ...

hej, ja je mam i jest ok. nie wiem czy to hydrotuleja, jak je kupowalem nie wiedzialem ze to istotne. po wymianie nadal bylo troche drgan, ale okazalo sie ze lewe tylne kolo mialo za duzo bicia i po wywazeniu drogowym i zejsciu ponizej 80Nm (8 kg/cośtam..) jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :). Co prawda nie posiadam A4, ale zawieszenie w A6 C6 jest prawie identyczne. Mam taki sam problem jak opisywany w tym wątku. Wymieniłem już sporo rzeczy, ale tych tulei dolnego tylnego wahacza jeszcze nie ruszałem, bo wyglądają na sztywne i nie są popękane. Piszecie, że wymienialiście te tuleje, ale nikt nie napisał jak wyglądały stare :kwasny:. Były popękane, zerwane, czy nieruszone? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Mateusz z forum a6klub :)

Edytowane przez mateusz1623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 16:18, mateusz1623 napisał:

Były popękane, zerwane, czy nieruszone? Z góry dziękuję za odpowiedź.

były ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie pomogło :(. Zmieniam teraz wszystkie amortyzatory, bo jest duża szansa, że to one do powodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaki jest koszt wyważenia kompletu kół na Hunterze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2018 o 12:14, lukasz_szymanski napisał:

ja płaciłem 250zł okolice Poznania

 

2 minuty temu, quadral20004 napisał:

Ja 160 zielona gora

nie wiem skąd u was takie kosmiczne stawki.U nas to calosc poniżej stówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...