Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm
16 16

833 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

posiadam q5 z 2008/2009 roku u mnie telepie kierownica pomiędzy 105-120 km/h poniżej i powyżej tej prędkości wszystko  Ok . Tarcze wymienione na inne cały zestaw z sq5 opony lato zimo to samo . Zastanawia mnie czy mimo ze to jest q5 to jest takie samo zawieszenie jak w a4 i a5 . Przeczytałem cały wątek i jak na taki obszerny materiał skaba dokumentacja brak zdjęć z opisami co i jak zrobić hehe . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to napewno banany.jesli masz troche zdolnosci manualnych to wymienisz to bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co jest opisane powyżej , jak dobrze zrozumiałem wymiana na te co mam teraz może nic nie dać (jeśli mam te mniejsze średnice ) zgadza się??? I trzeba zmieniać na polifta tak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki

to teraz mam takie pytanie , czy jest ktoś w stanie podać opisać wraz z nr części co trzeba zmienić za co ??? Fajnie by to było opisać i wrzucić w jedno miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie również pojawiły się drgania.

Niedawno miałem problem z odkręceniem jednej śruby (tzw. zabezpieczajacej przed kradzieżą) przy przednim kole, zaczęła się obślizgiwać w związku z czym nabiłem klucz na śrubę młotkiem. Tu jest pytanie czy czasem  nie pokrzywiła się tarcza albo pista?

Również śruby, które na szybko kupiłem do kół były tylko  dostępne o 3 mm dłuższe od oryginalnych. Znowu pytanie czy to może powodować jakieś drgania?

Zaznaczę, że  w moim samochodzie (allrodzie) są  wahacze 65mm ale na M14 nr lewego wahacza 8K0 407 695 F

Z jakim numerem teraz mam szukać? Rozumiem, że u mnie raczej nie trzeba będzie nic toczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie pokrzywiles nic.szukaj wachaczy poliftowych  z tuleja 75. Numerów jest multum.nimi sie nie sugeruj.bierz wahacze poliftowe  od b8 lub q5

Edytowane przez quadral20004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy taki zestaw z polifta będzie Ok czy jeszcze trzeba coś innego zmienić 

BF5412_AF-8_E5_C-42_CD-89_CE-9_BAC5_FBB3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

😎a po co cale zwrotnice? raz ze duz drozej,dwa czasochlonne.trzeba cale zawieszenie i uklad napedowy rozbebeszyc.tak to wyglada http://allegro.pl/audi-a4-b8-q5-a5-wahacz-wachacz-przedni-8k0407696c-i6412082572.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jeśli kupię wahacze poliftowe z tuleja 75mm i większym sworzniem wraz z tulejka ze zwrotnicy do przetoczenia to dostanę w serwisie/sklepie nowe nakrętki? Śledząc  temat od początku wnioskuje ze ja mam nakrętki m12 a będę potrzebował m14 ? Niestety na all  nie widzę wahaczy z nakretkami? Jeśli coś pokrecilem proszę mnie poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Mck88 napisał:

Witam wszystkich. 

Jeśli kupię wahacze poliftowe z tuleja 75mm i większym sworzniem wraz z tulejka ze zwrotnicy do przetoczenia to dostanę w serwisie/sklepie nowe nakrętki? Śledząc  temat od początku wnioskuje ze ja mam nakrętki m12 a będę potrzebował m14 ? Niestety na all  nie widzę wahaczy z nakretkami? Jeśli coś pokrecilem proszę mnie poprawić :)

Tak do kupienia w ASO  WHT 004 898      M14X1,5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Haha po co w aso? W kazdym sklepie z narzedziami.nakretka samokontrujaca 14x1.5 twardosc minimum 8.8 

Edytowane przez quadral20004
    Blad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedający dorzucił mi ori nakrętki więc po problemie ;)

Tulejki już przetoczone na 26 mm więc pozostaje już tylko montaż. 

Dzięki za pomoc :)

Screenshot_20180705-171336_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Mck88 napisał:

Sprzedający dorzucił mi ori nakrętki więc po problemie ;)

Tulejki już przetoczone na 26 mm więc pozostaje już tylko montaż. 

Dzięki za pomoc :)

Screenshot_20180705-171336_Gallery.jpg

Boze drogi co ty robisz.nie zakladaj tego bo zabijesz sie tym autem.tuleje po wew stronie musza miec stozek na m14!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przecież jest to oryginalna tuleja ze zwrotnicy.  Stożek m14 przetoczona z 28 mm do 26 mm po zewnętrznej stronie.

Fakt może stożka nie widać, takie zdjęcie :)

Edytowane przez Mck88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screenshot_20180706-005356_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Nowe opony continental wywazone z testem drogowym. Banany wymienione na 75mm. Kierownica dalej drga od 110 do 140... W czym jeszcze szukać przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maglownicy - przekładnia kierownicza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wczorajszym poście pojechałem jeszcze raz na wywazanie z testem drogowym do innego warsztatu. Panowie sprawdzili koła i jedno miało ponad 13kg bicia do tego wszystkie były nie dowazone jedno na przodzie 40gram. Po wywazeniu już nie telepie kierownica. Jest minimalna wibracja kierownicy od 130km/h ale bez porównania. Także przy pierwszym wywazaniu z testem drogowym coś chyba nie pyklo. Przekładnia raczej ok bo zero luzow. Stuki jedynie delikatnie drążek łączący kierownicę z przekładnią. Oraz mam minimalny luz na polosi. Ale po wywazaniu w innym warsztacie wibracje kierownicyz zmniejszyły się w skali 7/10 do 2/10 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 minut temu, adrian2901 napisał:

Po wczorajszym poście pojechałem jeszcze raz na wywazanie z testem drogowym do innego warsztatu. Panowie sprawdzili koła i jedno miało ponad 13kg bicia do tego wszystkie były nie dowazone jedno na przodzie 40gram. Po wywazeniu już nie telepie kierownica. Jest minimalna wibracja kierownicy od 130km/h ale bez porównania. Także przy pierwszym wywazaniu z testem drogowym coś chyba nie pyklo. Przekładnia raczej ok bo zero luzow. Stuki jedynie delikatnie drążek łączący kierownicę z przekładnią. Oraz mam minimalny luz na polosi. Ale po wywazaniu w innym warsztacie wibracje kierownicyz zmniejszyły się w skali 7/10 do 2/10 

może masz dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już jestem po montażu nowych wahaczy z tuleja 75 mm i sworzniem m14. Auto wreszcie super sie prowadzi i nic nie drży podczas jazdy.

W starych wahaczach sworzen jak i tuleja 0 oznak zużycia a jednak powodowały mocne drgania...

Jak by miał ktoś problem ze zdobyciem tulei do zwrotnicy mogę dac namiar na Pana co ma odpowiedni sprzęt i zrobi takie tulejki ;)

Wstawiam zdjęcie tulei starych wahaczy.

Screenshot_20180710-191818_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 godzin temu, Wihajster napisał:

może masz dystanse?

Dystansow nie mam. Mam felgi 19 cali 8.5j. Ostatnia rzecz która przychodzi mi na myśl to luz na wewnętrznym przegubie ponieważ drga lewarek zmiany biegów A poduszki pod silnikiem nowe. Tak jak mówię wywazanie w innym warsztacie poprawiło problem o 70 procent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi