Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia


melman_zyrafa

Rekomendowane odpowiedzi

To dopiero numer ze skaczącym rozrządem i w dodatku jeżdzącym autem:grin:

Olałem to już dawno, ale irytuje mnie delikatna grzechotka i nie myślę o wymianie rozrządu na chwile obecną. Jeżdźimy i finito. Jak to mówią OGIEŃ:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 23:40, marcin4x4 napisał:

(...)ile wytrzyma olej... nie uważasz że niby dobry olej powinien wytrzymać trochę więcej niż 5 tyś km ?(...)

Dawno nie byłem więc i odpowiadam, na starego kotleta - dużo zależy od użytkowania. Ja sam zauważam, że mój olej nie wytrzymuje dłużej jak 6000 tyś km (od 7-8 tyś słychać już wyraźnie pracę regulatorów luzu zaworowego, ale wymiany robię co 9-11 tyś).

Olej też nie byle jaki - x-max 0W-40. Nie jest to może Millers czy Amsoil (wykazują pewne lepsze właściwości) ale kosztują one 2x więcej jak Motul.

Jeśli więc po 5.000 km słychać już głośną prace silnika należy rozważyć szybsze wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To moze i ja sie podziele tym czego sie nauczylem na temet tego rozrzadu. W ogóle mnie nie dziwi, ze po zalozeniu nowego rozrzadu grzechotka nadal jest slyszalna. Nowy komplet (poza nie rozciagnietymi lancuchami i nie wytartymi slizgami) nie rozni sie niczym od starego. Nie stety zasada dzialania napinaczy pozostala ta sama. To teraz do meritum. Jest sposob zeby zlikwidowac grzechotanie bez wymiany rozrzadu lub zeby nowy rozrzad na 100% sie nie odzywał. Ten sposob jest przeze mnie wymyslony i przetestowany w silniku BKN na mojego ojca audi :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób to zaślepienie zaworów regulujących ciśnienie w głowicy. Można się rozejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć wypowiedź? 

czy to tylko na nowym rozrządzie da się zastosować tego moda czy na starym też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisalem wczesniej. Zasada dzialania starych napinaczy i nowych jest identyczna dlatego idzie zlikwidowac grzechotke nie wymieniajac rozrzadu lub poprawic nowe napinacze. Poprawienie tego rozrzadu wiaze sie z jego wyciagnieciem na stół, modyfikacja napinaczy i powtornym montazem. Nie jest to zadna zabawa z cisnieniem jak kolego wczesniej sugerowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiedziałem od mechaników który się zajmują rozrządami w 3.0 TDI nie tylko z b7 to  nie ma możliwości jakiejkolwiek modyfikacji napinaczy rozrządu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati123307 napisał:

z tego co się dowiedziałem od mechaników który się zajmują rozrządami w 3.0 TDI nie tylko z b7 to  nie ma możliwości jakiejkolwiek modyfikacji napinaczy rozrządu 

wystarczy popatrzeć na zdjęcia napinaczy, tonie jest element rozbieralny więc nie ma go jak zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej jest powiedziec ze sie nie da i tylko wymieniac. Oczywiscie ze sie da trzeba tylko troche nad tym posiedziec. Moje rozwiazanie naprawde dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Luca Brasi napisał:

Najlatwiej jest powiedziec ze sie nie da i tylko wymieniac. Oczywiscie ze sie da trzeba tylko troche nad tym posiedziec. Moje rozwiazanie naprawde dziala. 

Skoro takie proste i działa to w czym masz problem ? słuchamy, nie obchodzą nas filozofie tylko konkrety.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luca Brasi napisał:

A kto powiedzial ze mam problem? Ja Was informuje ze jest rozwiazanie dla tego rozrzadu bez jego wymiany. Tyle. 

No to podzielisz się tą informacją co takiego zrobiłeś. Czy jest to sprawa tajna? Forum jest po to właśnie żeby sobie na  wzajem pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobnik z typu wiem ale nie powiem ?

Przynajmniej nakreśl o co chodzi jak nie chcesz się dzielić tą wielką tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest po to zeby sobie pomagac dokladnie. Dlatego pisze na tym forum bo moge Wam pomoc w zaoszczedzeniu kasy na nowy rozrzad. 

Sory ale swojego know-how Wam nie podam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luca Brasi napisał:

Forum jest po to zeby sobie pomagac dokladnie. Dlatego pisze na tym forum bo moge Wam pomoc w zaoszczedzeniu kasy na nowy rozrzad. 

Sory ale swojego know-how Wam nie podam. 

To zabierz ten swoj know-how  ze soba do grobu  ... I postaraj sie przeczytac ze zrozumieniem swoja ostatnia odpowiedz w tym temacie. To forum to duza baza wiedzy i pomocy ze strony uzytkowników a nie jakis Quiz z twojej strony. Wszyscy dziekuja za taka pomoc??

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, mam na to patent. Jak się zrzucicie każdy po 149PLN to go kazdemu kto wpłacił sprzedam, tylko nie mówcie nikomu jak już dostaniecie maila. Liczę na waszą uczciwość i nie będziecie przesyłać dalej. Pisac na pw kto chętny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...