Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia


melman_zyrafa

Rekomendowane odpowiedzi

fura była od "mirka", stan igła. Do tego wywalona diagnostyka i podniesione obroty na start.

no ale ludzie są ciągle na etapie złotych rad z forum typu "sprawdź czy nie ma błędów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 10:07, marcin4x4 napisał:

Ja słyszałem że bardzo rozciągnięty łańcuch jest rozkuwany i skracany. Patent handlarzy....

 

i działa to do pierwszego odpalenia, jak sie zawory z tłokami spotkaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile koła mają zęby ma to szanse jakoś tam działać ale nie ma tu mowy o jakimkolwiek planowaniu trwałości takiej naprawy. Typowe "do bramy i się nie znamy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 14:14, bosniak_sg napisał:

i działa to do pierwszego odpalenia, jak sie zawory z tłokami spotkaja?

auto które widziałem miało skrócony łańcuch tylko na jednej głowicy a poleciał wałek... więc jakąś to chudziło, generalnie dochodzenie trochę zajęło bo nikt się tego nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie znalazłem odpowiedniejszego tematu więc zapytam tutaj. Potencjalny nowy nabytek to A6 3.0TDI 272km (2015-2016). salon Polska, pierwszy właściciel etc. Czy można sie obawiać nadchodzącego w niedługiej perspektywie rozrządu? Czytam tu i ówdzie, że te silniki po poprawkach z sezonu 2014/15 (zmiana na 2 łańcuchy i jeden napinacz) zamiast się poprawić to się pogorszyły. Że potrafią juz przy 80-100kkm lecieć rozrządy. Ale informacji jest mało - może to jednostkowe przypadki a może nikt się nie chwali. Druga kwestia to ponoć wałki rozrządu, które w silnikach 2015-2017 miały wade i były wymieniane na gwaracji (cicha akcja) - coś o tym wiadomo więcej? Czy możecie powiedziec coś z waszego doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stiff napisał:

Druga kwestia to ponoć wałki rozrządu, które w silnikach 2015-2017 miały wade i były wymieniane na gwaracji (cicha akcja) - coś o tym wiadomo więcej? Czy możecie powiedziec coś z waszego doświadczenia?

sprawdz sobie w ASO pi VINie czy Twoje auto podlega tej akcji

w przypadku tych rozrzadów jets tak ze jak nie dzwoni przy odpaleniu to sie jezdzi jak zaczyna dzwonic to sie wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...