Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zadowolony z niej w 100%.

Nie przerywa, posiada pamięć utworów, szybko działa, jest malutka, jedyny minus to brak wyświetlanych informacji o utworach, ale to szczegół.

Jeśli ktoś chce mieć ori radio to jest to godne polecenia rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli ktoś chce mieć radio ori to najlepszym rozwiązaniem jest kabelek od kolegi z forum za 50 zł + mp3 którą każdy z nas używa niż zmieniarka za 300-500 zł ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek to żadna rewelacja bo utwory musisz zmieniać na mp3 a na fisie cały czas jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że nie widać nic na FISie ale to nie jest żaden minus. Ale np w ja mam przymocowany uchwyt na iPoda na kratce wentylacyjnej i o wiele szybciej znajduje się piosenkę, którą się chce na liście która ma załóżmy 1000 piosenek. Dla mnie jest zaletą obsługa muzyki na iPodzie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wieszać ipoda na kratce to wolał bym wrócić do nie oryginalnego radia. Jak już wywaliłem kasę na kierownicę multimedialną to wolę przerzucać utwory na niej a nie kombinować coś przy ipodzie.

Mam iphona i próbowałem używać go jako odtwarzacza ale okazało się to kiepskim wyjściem bo bateria szybko leciała i obsługa na dotykowym ekranie też jest średnio wygodna jak się na niego nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy smartfon oferuje podobne zarządzenie muzyką co iPod ; ) a smarfony są teraz tak tanie i popularne, że prawie wszyscy je mają, więc czemu tego nie wykorzystać ; ) ?

Jeśli ma się 1000 utworów na liście odtwarzania to jest katorga pykając na kierownicy next, next, next by dojść do końca listy : ) chyba, że kierownica oferuje jakieś lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad kupnem do Audi Symphony 1. Ale nie wiem co wybrać: Xcarlink, MusicBox, czy Yatour? A tutaj jeszcze czytam o tym Yoko? Zupełnie nie wiem co wybrać. Czy ktoś miał z tym do czynienie i może mi pomóc, coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Yatour. Tak jak pisałem wcześniej zero problemów. Schowana w schowku, nic nie widać, żadnych dodatkowych przycisków, żeby zmieniać utwory, ma pamięć utworów po wyłączeniu. Jak dla mnie bomba. Płaciłem na alledrogo 260zł + KW.

Podejrzewam, że ze zmieniarkami innych firm także nie ma problemów. Z tego co się orientuje, dość dużo osób używa takich zmieniarek.

I płacąc 300zł jestem zadowolony, bo za tą kasę napewno nie kupiłbym dobrego radia nie ori, a jak zmieniać ori na inne, to tylko na porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za temat duzo mi pomogl...

---------- Post dopisany at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany at 13:09 ----------

zastanawialem sie nad orginala zmieniarka, ale wybiore ta cyfrowa,co jest praktyczniejsza..

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką firmę wybierzesz? Ja z tego co wyczytałem na różnych stronach to jednak skusze się na Xcarlink..podobno najlepszy, najstabilniejszy, najpewniejszy i bardzo dobrze współpracuje z radiami Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu bo sporo czytalem i mam zamiar cos zainstalowac xcarlink lub jack zeby podpiac iphone..czy xcarlink wyposazony w jack pozwoli mi sterowac mp3 lub iphonem z radia??drugie pytanko posiadam radyjko audi concert2 ktore nie ma zmieniarki,nie sprawdzalem jakie sa wyjscia ale napewno ktos mi podpowie czy takie urzadzonka da sie podpiac pod takie radyjko..mysle ze tak ale dla pewnosci wole zapytac??czy po podlaczeniu xcar lub jacka bede musial podpiac sie pod kompa zeby ustawic cos w radiu?bo juz i takie watki wyczytalem,prosze o pomoc jesli ktos zna taki przypadek,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu może okazać się że nie musisz nic zmieniać w kodowaniu ewentualnie na ostatnim miejscu dodać +2. Czyli jak masz np. 0 to wpisujesz 2.

Co do sterowania iPhonem to jak go podłączysz do emulatora przez AUX to na pewno nie da się nim sterować z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze moge podlaczyc emulator lub jacka pod radyjko jesli nigdy wczesniej nie bylo w nim podlaczonej zmieniarki??odwiedzilem dzis ala specjalistow od mOntazu i stwierdzili ze na poczatek musza radio wyciagnac i sprawdzic czy sie da podlaczyc poniewaz niektore z concertow sa inaczej zbudowane tymbardziej bez zmieniarki itd..nie wiem ile w tym prawdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w swoim concercie nie miałem zmieniarki i kupiłem kabelek jack z wbudowanym emulatorem zmieniarki i wszystko działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu bo sporo czytalem i mam zamiar cos zainstalowac xcarlink lub jack zeby podpiac iphone..czy xcarlink wyposazony w jack pozwoli mi sterowac mp3 lub iphonem z radia??

Niestety nie da się sterować mp3ką podłączoną do emulatora zmieniarki z poziomu radia

drugie pytanko posiadam radyjko audi concert2 ktore nie ma zmieniarki,nie sprawdzalem jakie sa wyjscia ale napewno ktos mi podpowie czy takie urzadzonka da sie podpiac pod takie radyjko..mysle ze tak ale dla pewnosci wole zapytac??czy po podlaczeniu xcar lub jacka bede musial podpiac sie pod kompa zeby ustawic cos w radiu?bo juz i takie watki wyczytalem,prosze o pomoc jesli ktos zna taki przypadek,dzieki

concert2 to standardowe radio jednodinowe montowane w audi. Wygląda tak jak te

https://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod%3D8&q=concert2+radio&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=SIjnT-XVB8X4sgbhn63yAQ&biw=1292&bih=683&sei=SYjnT8j7I4bQsgaT4eiwAQ

Z tyłu mają kostkę 8 pinową. Jak nie masz zmieniarki w aucie to to złącze jest wolne. Zazwyczaj sprzedawcy sprzedają zmieniarki z pełnym kompletem kabelków które są wymagane by podpiąć urządzenie do radia. Dodatkowo potrzebne są dwa kluczyki by wyciągnąć radio ( te również powinny być dodawane do zestawu, ewentualnie by wyciągnąć radio można wysunąć panel climatronica i wtedy łatwiej wyciągnąć radio łapiąc je od dolnej strony.

Oczywiście nie trzeba podłączać pod kompa, ani nic przestawiać. W radiu po podłączeniu zmieniarki wciskamy jeden klawisz by przełączyć się pomiędzy CD, radiem a zmieniarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli ktoś chce mieć radio ori to najlepszym rozwiązaniem jest kabelek od kolegi z forum za 50 zł + mp3 którą każdy z nas używa niż zmieniarka za 300-500 zł ; )

nawet nie ma co porównywac zmieniakri do tego kabelka, obsługa zmieniarki to tylko i wyłacznie radio, a nie grzebanie po schowkach za odtwarzaczem mp3, czy zmiana baterii:whistling:

Miałem pierwszą wersje Xcarlinka(z możliwoscią przewijania) i minusów było spoooro

- potrafiła sie zawiesić, brak przycisku resetu to była chyba najgorsza wada tego urzadzenia, by go zresetowac trzeba było zmienic źródło dzwięku z inną strukturą zawartosci folderów

- miał problemy z poprawnym odtwarzaniem setów godzinnych, głównie przez nie sie zawieszał(nie jeden plik na 99 tylko parenascie plików po 80-100mb

- na 99 tracków nie widział wszystkich piosenek, ktos wczesniej napisał że można wiecej?? nie można a przyczyna jest prosta, każdy folder to płyta, a płyta ma specyfikacje, płyta Audio moze pomiescić max 99 tracków

CD-Audio

CD-DA zawiera standardowo 74 minuty nagrania podzielonego na maksymalnie 99 części. Przy największym dopuszczalnym zwężeniu rowka (1,497 μm) długość nagrania można zwiększyć do 79 minut i 40 sekund (przy przekroczeniu standardów - nawet do 90 albo 99 minut, przy czym takie płyty powodują dużo problemów z odczytem, szczególnie w starszych odtwarzaczach).

na wiecej poprostu nie pozwala sprzet, na xcarlinku sprawdziłem

- długie nazwy plików ze znakami / _ itp robiły problemy z wykrywalnoscią pliku

- max karta jaką czytał to 4gb i to sdhc nawet, teraz pewnie to zmienili

Do dzisiaj pewnie poprawili działanie tych emulatorów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...