Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta kontroli toru jazdy Audi Lane Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli aktualnie mam takie lusterko to muszę go zmieniać ?

3b9120a3e472d247m.jpg

czy wystarczy dokupić tylko to ale w kolorze mojego lusterka

29a23da5418a00dam.jpg

oczywiście wiadomo że szyba też do wymiany , jeśli kupie szybę w której nie będzie czujnika deszczu (będzie tylko samo okienko puste ) i będę chciał przełożyć czujnik z mojej szyby to muszę dokupywać tą podkładkę żelową ?

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość rozbudowania tego systemu do takiego jak np w nowym a3, chodzi mi o active lane assist jeśli tak to co jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aktualnie mam takie lusterko to muszę go zmieniać ?

3b9120a3e472d247m.jpg

czy wystarczy dokupić tylko to ale w kolorze mojego lusterka

29a23da5418a00dam.jpg

oczywiście wiadomo że szyba też do wymiany , jeśli kupie szybę w której nie będzie czujnika deszczu (będzie tylko samo okienko puste ) i będę chciał przełożyć czujnik z mojej szyby to muszę dokupywać tą podkładkę żelową ?

Nie musisz zmieniać lusterka ,tylko oprócz tej osłony ze zdjęcia potrzebujesz jeszcze jeden element ,który jest miedzy lusterkiem a ta właśnie osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie musisz zmieniać lusterka ,tylko oprócz tej osłony ze zdjęcia potrzebujesz jeszcze jeden element ,który jest miedzy lusterkiem a ta właśnie osłona.

jaki to element , widać go gdzieś na jakimś zdjęciu może z aukcji albo jakimś innym , ewentualnie da sie dokupić ten element ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-a5-a6-a7-lusterko-wewnetrzne-8k0857511e-i4740900308.html

Np. na tej aukcji widac ten element.

Nr kat : 4L0 907 299 A

Kosztuje ok. 22zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



gość uruchomił najpierw Active Line Assist na poliftowej Q5 z tego co widzę dodatkowe kodowanie to tylko:

16-Steering Wheel>07 Coding>Long Coding Helper>Byte 2 Bit 6 change to 1 (brak podpowiedzi, trzeba zmienic recznie/binarnie L2 kodowanie. To podobno dodatkowe kodowanie dla Active Line assisst „This tells the system active lane assist with heading control”

Pomyślnie doposażyłem i wykalibrowałem u siebie Line Assist, przy okazji zmieniałem manetki na Poliftowe (4G8953502AH + 8K0953568M)

Niestety poliftowej taśmy 8K0953568M niemożna było wykalibrować (G85). Wsadziłem orginala taśmę (Lift) 8K0953568G i manetki poliftowe, teraz wszystko działa prawidłowo.

ETKA_8_K0953568_M_1.jpg ETKA_4_G8953502_AH_1.jpg

Za tydzień bedę miał inną poliftową taśme z tym samym indeksem 16: Steering wheel (J527) 8K0953568M (czekam na wyminę reklamacyjną) więc przetestuję ponownie, czy taśma uszkodzna czy poliftowa taśma oczekuje na inne dodatkowe dane i np komunikację z 44: Steering Assist J500 (jako że ten system chyba idzie seryjnie w polifcie) i wprowadzono może dodatkowe dane do komunikacjii obsługi Active Line Assist.

Dwa tygodnie temu testowałem 16: Steering wheel (J527) 8K0953568G (Lift) i Byte 2 Bit 6 wywala znany bląd „Code Rejected; Error 31: Request out of range" :( wiec wygląda że Liftowa taśma jest za słaba i nie obsługuje tego bitu.

Line_Assist_101_Byt_2_bit_6.jpg

czakam na wymianę reklamacyjną i bedę testował czy Poliftowa taśma „M” przyjmie zmianę Byte 2 Bit 6.

pytane czy jakaś nowa wersja 16: Steering wheel (J527) 8K0 953 568 ? nie jest konieczna (dla Lift'ów)

no i oczywiście J500 (elektromechaniczne kierowanie) modul 44: Steering Assist

Potrzebny ktoś z A4/B8 lub A5 PoLift z system Line Assist aby sprawdzić zminę kodowania jak powyżej plus kodowanie w MMI dla Active Line Assist.

Trochę wybiegam do przodu z testowanie na Lifcie (to mam dostępne) bo najpierw trzeba by sprawdzić czy można odpalić Active Line Assist na A4 Polift – jak widzę w necie brak oficjalnych informacji o takim systemie dla A4/A5/Q5 PoLift.

Informacje o Active Line Assist dotyczą tylko A6/A7

Ale jak działa w PoLiftowym A5 i Q5 to myśle, że to kwestia czasu kiedy wrclaguna odpali system :) dla Polifta i może Lifta :grin:

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko te :wink:


- 8K0 953 568 M : FIS , obsługuje tempomat , obsługuje Multifunkcje , obsługuje ACC ( aktywny tempomat RADAR)
- 8R0 953 568 M : FIS , obsługuje tempomat , obsługuje Multifunkcje , obsługuje ACC ( aktywny tempomat RADAR)


44: Steering Assist J500 (jako że ten system chyba idzie seryjnie w polifcie) i wprowadzono może dodatkowe dane do komunikacjii obsługi Active Line Assist.

Tak tylko w POLIFCIE jest 44 - elektryczne wspomaganie :wink:


Sprawdze u siebie :wink:


16: Steering wheel (J527) 8K0953568G (Lift) i Byte 2 Bit 6 wywala znany bląd „Code Rejected; Error 31: Request out of range"


Mam to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16: Steering wheel (J527) 8K0953568G (Lift) i Byte 2 Bit 6 wywala znany bląd „Code Rejected; Error 31: Request out of range"

Mam to samo :wink:

rownież masz wersje z indeksem "G" 16: Steering wheel (J527) 8K0 953 568 G ?

widzę że w S5 systemy sa dostepne jak poniżej:

7Y4 - Active Line Assist

7Y5 - Active Line Assist + Side Assist

S5_Active_Line_Assist_version_price.jpg

i dla A4 też dostępne (dla MMI i Concerta/Symphony):

A4_Active_Line_Assist_version_price.jpg

są jakieś różnice pomiedzy wersjami sterownikami dla modeli A / S / RS, oprócz oczywiście sterowników silnika/skrzyni?

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze mam taka wersje :wink:G

8K0953568M jest w S/RS

8K0907217A jest ten sam dla wszystkich modeli

kody PR

7Y4 - Active Line Assist

7Y5 - Active Line Assist + Side Assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mamy kodowanie z Q5 z Active Line Assist

http://forums.ross-tech.com/showthread.php?3329-2015-Audi-Q5-Enable-Rest-Recommendation-(MKE)&p=34006&viewfull=1#post34006

odpalone ta tasmie 8K0 953 568 M

podstawa dla "Active Line Assist" to 44: Steering Assist (J500) i kodowanie

a w 16: Steering wheel (J527) trzeba chyba "powiedzieć" że nie ma "silniczka" Vibrating Steering Wheel - V331 bo został zastapiony przez "drgania" generowane przez J500
Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W POLIFCIE nie ma tego silniczka :wink: fajnie ze jest w kierze trojramiennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J500 będzie konieczne równiez do aktywacji Pause Recommendation

juz chyba rozumiem dlaczego nie mogłem i nie bedę mógł wykalibrowac taśmy z polifta 8K0 953 568 M - bo ona oczekuje na komunikację z 44: Steering Assist J500 gdzie pobierane są bardziej dokładne dane na temet kąta skretu itp. potrzebne do Kalibracj. Tak na marginesie w blokach pomiarowych wszystko wygladało OK status "Ready for calibration" (1111) a proces wywalał błąd. (inne kodawie bez zazneczenego silnika od vibry V331)
Porownanie_Blokow_Pomiarowych_tasm.jpg

z tego co tu piszą to A4/S4 B8 (Polift) 2013 są wyposażone w Active Line Assist

https://www.audiusa.com/newsroom/news/press-releases/2012/01/new-audi-a4-s4-2013-model-year

"Audi offers several advanced technology features for the A4 family, including adaptive front lighting and Audi side assist, which monitors the space behind and beside the A4 by radar and detects any vehicles in the neighboring lanes. Driving in the A4 is also enhanced by the optional Driver Assistance package, which features adaptive cruise control that keeps the A4 at a constant distance from the preceding vehicle, active lane assist, and dynamic steering. Dynamic steering varies the effort as well as the steering ratio. Active lane assist allows the steering to help maintain lane discipline should the driver begin to sway outside of the lane markings without setting the turn signal."

również tu:

http://auta.moto.pl/samochody/AUDI/97240/A4+1.8+TFSI+Quattro+Line/p

od 01 wrzesień 2012 do 31 grudzień 2012: Audi side assist i Audi active lane assist, Fotele

Czyli na pewno można doposażyć Polifta.

Ale czy Lifta też?

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Tworzę listę sprzętu do wzbogacenia przedlifta o ACC, Lane Assist.

Wiem, że mam do wymiany (poza kilkoma innymi rzeczami jak szyba itp) manetki / taśmę i kierownicę.

Na Allegro jest kilka kierownic opisanych jako 8K0419091D - ale podejrzanie tanie są, nie widzę gdzie tam silnik by się miał znajdować, a i wszystkie są bez airbagów.

1) Da się bezproblemowo przełożyć obecną poduszkę i podmienić tylko kierownicę? Zakładając że te z Allegro mają wbudowane silniczki?
Odpowiedź: Da się

2) Które taśmy obsłużą w przedliftowym Avancie multifunkcję, ACC, LANE ASSIST i FIS? Z lektury wątków wnioskuję tylko tyle, że:

- 8K0953568M nie daje się zakodować przez brak 44 - Steering Assist

- 8K0953568G teoretycznie powinna obsługiwać, ale w poście #28 paudib8 pisze że nie przyjęło mu kodowania

3) Nie ma technicznie problemu z kupieniem zestawu (złe manetki + pasująca taśma), osobno samych manetek (bez taśmy) i podmiany?

Odpowiedź: Nie ma problemu (byle pasowały)

EDIT (08.03.2016):

Nikt nie odpisuje, na dwa pytania mogę już chyba po głębszej lekturze odpowiedzieć (wyedytowałem powyżej).

Pozostaje pytanie nr 2, jaką taśmę do przedlifta kupić, żeby była obsługa multifunkcji, Lane Assist i ACC?

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi : 8K0 953 568 G

Zakodowane : multifunkcja ,ACC ,Lane Assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - i to jest odpowiedź na którą czekałem. Szukam więc manetek z taką taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie pójdzie? Bo z wątku zrozumiałem, że to taśma poliftowa i rzuca błędami, bo chce komunikacji z systemem 44: Steering Assist J500 którego w przedlifcie nie ma.

EDIT: jeśli podejdzie, i masz taką dostępną (albo G) to bym w zestawie z manetkami od razu wziął.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie pójdzie? Bo z wątku zrozumiałem, że to taśma poliftowa i rzuca błędami, bo chce komunikacji z systemem 44: Steering Assist J500 którego w przedlifcie nie ma.

EDIT: jeśli podejdzie, i masz taką dostępną (albo G) to bym w zestawie z manetkami od razu wziął.

tak pojdzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dostałem nowej taśmy z indeksem M 8K0953568M więc nie mam jak przetestować innej z tym indeksem

ale na "G" (mam taką) wszystko na pewno śmiga (Multikiera, ACC, Line Assist)

jak pisałem - wnioskuję że do 44: Steering Assist J500 potrzebna jest taśma "M" taśma ta nie przejmuje kodowania dla kiery z wibrą bo firmware opisuje prace dla dragań kierownicy generowanch przez J500 zamiast silniczka V331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...