Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Demontaż plastiku


Rogul

Rekomendowane odpowiedzi

jak zdemontować plastik w bagażniku Avant b5 ten co jest zaraz pod szyba po prawej stronie??

* nazywaj proszę wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem); zwróć też uwagę na to, że ciągle gubisz literki w słowach - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi Ci o ten czarny plastik złączony z obiciami bocznymi czy te górne szare ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten który jest zaraz pod szyba, w który sie zaciaga rolete bagaznika

demontował go ktoś ??

Ja nie mogłem go zdemontować ..więc odkreciłem cały materiał razem z boczkiem i odchyliłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czasami się za to dobierał to daj znać, bo muszę te plastiki wymienić.

Z tego co widziałem to sprzedają to zawsze z całymi bokami. Być może są one w komplecie nierozłączne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są one nierozłączne, po zdjęciu całego elementu widać, że obicie i plastik są ze sobą zgrzane. Demontaż nie jest mocno skomplikowany, wymaga jednak sporo czasu i nieco wyczucia gdyż mniej więcej po środku tego elementu znajduje się dosyć sporych rozmiarów zatrzask metalowy, który osadzono w plastikowym gnieździe. Najważniejsze jest by po odkręceniu śrub ciągnąc boczek do siebie, nie do góry bo wtedy gniazdo na bank pęknięte i mamy problem. Zatrzask jest duży i silny więc może być ciężko go wyrwać :kwasny:

Żeby całkowicie wydostać element z auta należy odkręcić mocowanie pasa bezpieczeństwa, a takze wykręcić wykładzinę bagażnika. Trzymają ją śruby, umieszczone w tych jakby 4 metalowych uchach do mocowania siatki w bagażniku, po 2 na każde ucho. Do tego odkręcamy listwę ochronną na progu bagażnika i ściągamy kawałek uszczelki klapy.

Troche namotałem, ale podchodząc z tym do auta od razu powinno być wiadomo co, gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga, mianowicie trzeba jeszcze wykrecic ten "bolec", do którego zatrzaskiwane jest oparcie tylnej kanapy. Wykreca sie go jakims imbusem, tylko ostrożnie bo mi udało sie zjechac gwint i musialem dzilalac kluczem francuskim :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłał bym zdjęcie zdjętego boczku, oraz ściankę z zaznaczonym miejscem zatrzasku, ale coś mi się wydaje, że chyba sposób wstawiania się zmienił i nie wiem, jak to się to teraz robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śrubki które trzymają bolec od zatrzaskiwania kanapy to chyba torx jeśli dobrze pamiętam. Bez kluczy gwiazdkowych lepiej nie ruszać bo można gwint zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...