Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za instrukcje, panel działa jak nowy.

Tylko żarówki u mnie były 2W. Zmieniłem na 1.8W - innych nie mieli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić adaptacje klap vagiem. Sprawdź jaka temperaturę podaje czujnik przy zderzaku kanał 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie spadła dźwignia od sterowania klapami

A jest do tego dojście od schowka czy którędy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziś ja, po latach zabrałem się za naprawę panelu, oczywiście luty. Polecam też wszystkim od nowa zarobić wtyczkę od taśmy, rozpiąć ją, odciąć kawałek taśmy i nabić na nowo. Najlepiej wcześniej jeszcze powyciągać z wtyczki te małe blaszki i poodginać lekko ząbki, aby dobrze dociskały potem. Żarówki można wymienić na diody w oprawkach, a oprawki wchodzą B8.4D oraz B8.5D - ale tylko na środku, wkładając diodę zamiast bocznych 2W nie podświetlają się przyciski gdyż dioda jest po prostu za krótka/zbyt niska i źle rozprowadza światło. Z kolei u mnie zwykłe diody z allegro w cenie 1,5-1,7zł/szt, okazały się na tyle mocne, że potem włożyłem 2 kartki papieru pomiędzy nie a ten czerwony filtr, aby nieco przyciemnić światło.

UWAGA! Przy jakichkolwiek pracach z panelem należy wymienić od razu WSZYSTKIE ŻARÓWKI. Jak widać jest to znikomy koszt, w sklepach z częściami samochodowymi / elektrycznych można je dostać za 2-3zł. W moim przypadku wszystkie działały, ale po pierwszym włożeniu panelu, nagle spaliła się jedna... Wymieniłem, wkładam i zonk, spaliła się nagle boczna... Aż nie wierzyłem i sprawdzałem drugą, ona działała jednak. Po założeniu dwóch wspomnianych wyżej karteczek dla przyciemnienia, spaliła się ta druga 2W. No po prostu masakra. W rezultacie panel wkładałem i wyciągałem ze 5x...

TIP - żarówki można wymienić bez rozkręcania panelu, po prostu od tyłu. Z LEDowymi może być trudniej, bo oprawki B8.5D są nieco dłuższe, a w moich nie było szczeliny na śrubokręt, więc za każdym razem musiałem rozkręcać całość :)

Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z klimatronikiem z 95r. wyświetlacz co jakiś czas zamruga i bardzo często nie działają przyciski od klimatyzacji, zmniejszania temp oraz zwiększania nawiewu czyli te co najczęściej używam. od czasu do czasu zadziałają.

mam takie błędy i nie wiem co z nimi zrobić:

01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat z czymś trochę specyficznym.

Panel z końcówką B. Klima w pełni sprawna. Wyświetlacz ok, klawisze działają.

Problem w tym, że sporadycznie pojawia się na wskazaniach termometru zewnętrznego temperatura ujemna(niekoniecznie -45*C, czasem kilkanaście na minusie, lub z opóźnieniem spostrzegam). Wyłącza się klima.

Błędów brak -i na panelu sprawdzone i VAGie. Pojawiał się od czujnika w kanale świeżego powietrza kiedyś(klima działała bez problemów) ale usunąłem problem i błąd.

Wskazania z wszystkich czujników(panel i VAG) są ok, to znaczy realne(powiedzmy dwadzieścia kilka na plusie), jedynie na bodajże kanale 55(zewnętrzna potwierdzona na panelu czyli chyba po przeliczeniu) pojawia się to co na zegarach -ujemna bzdura. Czasem podczas obserwacji powoli rośnie i po chwili klima da się zapiąć. Błędów brak.

Moje przypuszczenia -pada sterownik klimy, dostaje prawidłowe informacje, lecz chwilami nie ma pojęcia jak je policzyć i wywala głupoty. Wszystkie czujniki -powyżej20tu, a on pokazuje minus ileś tam.

Chyba gdy jeżdżę bez klimy ani razu to się nie zdarzyło.
Najgorzej, że czas na grzebanie się skończył. Nawet na wymianę póki co cholernie ciężko by było wykroić chociaż to chwila schodzi.

Przelutować płytkę(kiedyś)? Cholerna drobnica, a mi padła stacja, mam tylko grubsze sprzęty na chodzie.

Miał ktoś podobne objawy?

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowie ktoś jak wyjąć ten panel??:

VjHmZryx_t.jpg

 

Wydaje się siedzieć tylko na wcisk, ale wyjąć się go nie da

 

//EDIT

już nie trzeba

Edytowane przez Mad_Maxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...