Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

nie - bo to był pęknięty wyświetlacz ciekłokrystaliczny - zrobiłem inaczej - do starej elektroniki wpiąłem nowy frontowy panel z przyciskami - gra i trombi - znaczy działa superowo - nową elektronikę ze starym wyświetlaczek mam do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w klimatroniku jest tylko podświetlenie za pomocą żaróweczek czy są też jakieś ledy smd, albo zwykle?

AUDI A4 1997 r.

PS. a przy okazji czym są podświetlone przyciski sterowania szyb i lusterek? (smd led, 3mm led itp.) i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piąty post od góry kolego Walker :naughty:

<panel klimatronic>

8DO 820 043 H - poświetlenie żaróweczkami

8LO 820 043 B - podświetlenie mini LEDami na płytce (SMD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piąty post od góry kolego Walker :naughty:

<panel klimatronic>

8DO 820 043 H - poświetlenie żaróweczkami

8LO 820 043 B - podświetlenie mini LEDami na płytce (SMD)

chyba nie czytam juz po nocach :wallbash:

a ile tych smdkow jest na plytce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walker

:bicz3: za to że czytasz po nocach :>

a w sprawie klimatronika to:

:mysli::embarrassed::no: i nie wie

mam taki panel chyba jeszcze w garażu, jak będę kiedyś w domu przed zmrokiem to poszukam i zobaczę - może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

sorki że jeszcze nie sprawdziłem, ale późnym wieczorem to problem, teraz piszę z pracy :(

ale, ale ale - nie jestem pewny tego podświetlania, czy kolor na pewno dają diody, czy odpowiedzialnym za kolor nie jest filtr. Podczas przekładania matrycy LCD - rozbierałem cały panel na czynniki pierwsze :) i był tam czerwony filtr (czerwona matowa cieniutka folia) = matryca LCD przezroczyste szkiełko > filtr czerwony > dioda smd, w moim przypadku żaróweczki. Więc czy za kolor odpowiedzialne są diody czy sam filtr to nie wiem ?

- może dziś się uda wcześniej :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki poproszę. niestety moje radio audi było masakrycznie stare, nawet nie było rdsu i połowy radoistacji nie łapało, w tym BISki. poleciało w kąt. wrzuciłem z poprzedniego samochodu radyjko które świeci milutko na biało. może jest jakiś sposób na zmianę kolorku na czerwony? może włąśnie jakieś filtry, może ktoś próbował zrobić cos takiego? radio PANASONIC CQ-C1303NE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

sorki że jeszcze nie sprawdziłem, ale późnym wieczorem to problem, teraz piszę z pracy :(

ale, ale ale - nie jestem pewny tego podświetlania, czy kolor na pewno dają diody, czy odpowiedzialnym za kolor nie jest filtr. Podczas przekładania matrycy LCD - rozbierałem cały panel na czynniki pierwsze :) i był tam czerwony filtr (czerwona matowa cieniutka folia) = matryca LCD przezroczyste szkiełko > filtr czerwony > dioda smd, w moim przypadku żaróweczki. Więc czy za kolor odpowiedzialne są diody czy sam filtr to nie wiem ?

- może dziś się uda wcześniej :audi:

jezeli jest filtr czerwony to nie problem - dowali sie folii transparentnej banerowki i bedzie git - pod warunkiem ze da sie zdjac oryginalny filtr - inaczej bedzie bardziej skomplikowana dlubanina

a smdeki sa czerwone czy biale w takim razie? bo moze bym nie musial tych liliputów przelutowywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie się udało zrobić w radio czaerwone wyświetlanie - rozkręciłem cały panel, podłożyłem transparentną czerwoną folię (jaką używa się z filtrach w studiach fotograficznych do oświetlenia) i cały wyświetlacz daje teraz na czerwono - co do tych diodek malutkich - nie chce mi się ich przelutowywać - zasłoniłem je kawałkami takiej samej folii i dzieje się dokładnie to samo - więc lutowanie to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolega ma problem. Panel climatronic 8DO 820 043 D. Po naciśnięciu przycisku np nawiewu na szybę uruchamia się sama klima i na wyświetlaczu pokazuje się śieżynka;D nie można też załączyć obiegu wewnętrznego, działa tylko gdy trzyma cały czas przycisk. Elektryk podobno sterował nawiewami po podłączeniu kompa i wszystko śmigało także silniczki regulacyjne są sprawne. Czy ma ktoś jakieś rady albo może taki panel na sprzedaż??

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak działa, odparowywanie przedniej szyby działa tylko z klimą, a co do obiegu wewnętrznego to nie mam pojęcia.

Może niech sprawdzi kodami na klimatroniku co mu dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...