Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ja też mam zamiar zabrać się za naprawę mojego klimatronika, tylko chciałbym się upewnić jak naprawia się te zimne luty. Czy robi się po prostu przy pomocy lutownicy i cyny? Przepraszam za moje pytanie, bo może jest dla was banalne, ale nie chciałbym coś zrobić nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z wyświetlaczem tzn. nie wyświetlają sie wszystkie części cyferek :disgust: po rozebraniu klimatronika zobaczyłem że ktoś już próbował naprawić go raczej w dość drastyczny sposób, cyny było sporo "nawalone" i jedna ścieżka wisiała w powietrzy, ale była przylutowana do tego punktu co miała być :kox: oczywiście zrobiłem z tym porządek, ale wyświetlacz nadal nie świeci tak jak powinien :wallbash: Czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie można poprawić luty, albo jakiś inny sposób aby go naprawić?

Jak by ktoś nie widział o co mi chodzi z tymi cyferkami to daje foto

66361384vt1.th.jpg 76472367vw5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z wyświetlaczem tzn. nie wyświetlają sie wszystkie części cyferek :disgust: po rozebraniu klimatronika zobaczyłem że ktoś już próbował naprawić go raczej w dość drastyczny sposób, cyny było sporo "nawalone" i jedna ścieżka wisiała w powietrzy, ale była przylutowana do tego punktu co miała być :kox: oczywiście zrobiłem z tym porządek, ale wyświetlacz nadal nie świeci tak jak powinien :wallbash: Czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie można poprawić luty, albo jakiś inny sposób aby go naprawić?

Jak by ktoś nie widział o co mi chodzi z tymi cyferkami to daje foto

66361384vt1.th.jpg 76472367vw5.th.jpg

najbardziej prawdopodobne, jest to, że ktoś "spawał" to transformatorową lutownicą i poodpadały pady ( punkty lutownicze) od płyty głównej k()nica

na odległość trudno pomóc w twojej przypadłości, ale gdybyś przypadkiem był w siedlcach to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj zauważyłem że pojawiły się czerwone kropki, 5 szt bardzo drobne. Koło strzałki (nawiew na szybę) co jest powodem, jak mogę to naprawić, z góry dzieki za radę! pozdrawiam. No i kolejny dzień i kilka kropek przybyło, mają ten sam wyglad jak cyferki, znaczki itd. Tak samo świecą.

c6ffc44565050d11m.jpg 6398d810253b3480m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe, ze panel klimatronic jest sprawny ale mimo to nie wyswietla cyferek i nie reaguje na przyciski?

Wydaje mi się, że u mnie tak jest a przyczyną mogą być te cztery kabelki, które wpina się do panelu.

Mam tak, że jak poruszam trochę tymi kabelkami to wyswietlacz dziala ok ale po jakims czasie znowu sie nie swieci.

Ostatnio nawet dmuchawa raz się załącza a raz nie. Wydaje mi się, że coś nie łączy na tych kabelkach...

Wie ktoś jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na dobicie tematu małe pytanko

1. Jakiej mocy musi być lutownica żeby nie uszkodzić pozostałej części elektroniki?

2. Czy zwykłą lutownicą próbując się za to brać nie narobię więcej szkód niż pożytku czy np nie po stykają mi się piny albo inne takie tego typu problemy.

Za odpowiedź z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam problem z klinatronikiem a mianowicie. Jakiś czas temu (ok. 2 miesiące) ustawienie nadmuchu na szybe przestał mi działać, wszystkie inne działają. na wyświetlaczu jest przycisk "na sazybe" ale prawie nic nie wieje.

Od czasu do czasu ma chwile przestaje mi działać , zwiększanie i zmniejszanie obrotów dmuchawy i temperatury

Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem:

jak stoję czy jadę na światłach to na ekranie klimy podświetlanie klimy mi miga niekiedy tak jak bym włączał i wyłączał światła- czyli raz mocne(dzienne)podświetlenie a raz słabsze (czyli jak powinno być na włączonych światłach). Czy to też mogą być te zimne luty? Czy może coś innego sie dzieje?

Pozdr :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kylu22

w twoim przypadku to wyglada na zablokowana klapke a nie na panel, podlacz pod vaga badz sprawdz bledy na wyswietlaczu klimatronika.

@tatra-mario

tak sie wlasnie zaczyna :( zimne luty, popraw a powinno sie ustatkowac. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...