Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa panela klimatronika


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie awaria polegała na tym że regulacja się zacinała tzn. mogłem zwiększyć temp. lecz nie mogłem obniżyć, mogłem zwiększyć obr. went. lecz nie mogłem obniżyć i tak z innymi funkcjami również. Czasem działało poprawnie. Skorzystałem z ww porady i rozebrałem całość. Poprawiłem luty na wtyczce z jednej i z drugiej strony, złożyłem i kilka dni śmiga jak nowy :>. Także wielkie dzięki za ukierunkowanie moich domysłów, pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie panel migał ponieważ miałem uszkodzony silniczek klap, wymieniłem, VAG nie pokazuje już błędów lecz panel nadal miga, sprawdzałem luty i jest ok... co może być powodem? mała ilość freonu? proszę o pomoc bo bawię się z tym już 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie panel migał ponieważ miałem uszkodzony silniczek klap, wymieniłem, VAG nie pokazuje już błędów lecz panel nadal miga, sprawdzałem luty i jest ok... co może być powodem? mała ilość freonu? proszę o pomoc bo bawię się z tym już 2 miesiące

popraw luty leniu, od strony panela jak i płyty głównej, na 100% pomoże

silniczki sterujące klapami nie mają wpływu na miganie, o czym się sam przekonałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie panel migał ponieważ miałem uszkodzony silniczek klap, wymieniłem, VAG nie pokazuje już błędów lecz panel nadal miga, sprawdzałem luty i jest ok... co może być powodem? mała ilość freonu? proszę o pomoc bo bawię się z tym już 2 miesiące

Miga tylko kilka minut po odpaleniu a potem jest ok. ? Czy cały czas przerywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam ten sam problem z miganiem climatroniku po podlaczeniu pod komputer wykrylo taki blad" 04fa siłownik klapy spiętrz. zablokowany lub bez napiecia".

To co poprawienie lutow zalatwi ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie miga juz ochocho........ nieraz napierdziela jak stroboskop i poprawianie lutow pomaga na dzien i lipa......

Jka narazie tematu jeszcze nie ogarnalem. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum nie znalazłem (chyba ?) instrukcji demontażu tego klimatronika po lifcie tylko gdzieś w necie ale nie mogę teraz sobie teraz przypomnieć (jeszcze poszperam to jak znajdę to wrzucę). U mnie też to brzęczy. Jest tam z tyłu klimatronika taka dziwna spiralka i ona przy pewnych obrotach jak trzęsie budą to brzęczy. Wyjąłem ją ale nie wiedziałem do czego służy i czy mogę ją jakoś zablokować więc złożyłem to w cholerę z powrotem i włączam głośniej radio aby tego nie słyszeć (fakt jest to wkur... znaczy irytujące).

Jak wymontujesz radio to podczas jazdy jak zacznie brzęczeć to włóż w miejsce po radiu dłoń i złap palcami na dół w okolice klimy to jak to ustrojstwo przytrzymasz to wtedy przestaje brzęczeć.

Może ktoś kto się lepiej zna to rozbierał i wie co to jest to niech doradzi czy można to jakoś przyblokować.

A tak w ogóle to wyciągnięcie tej klimy nie jest za łatwe...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że nie jest łatwe. A to ustrojstwo to czujnik temperatury wewnątrz samochodu. już próbowałem panel wyciągnąć ale nie idzie, a nie chcę niczego połamać. Jak znajdziesz schemat to zapodaj, będę bardzo wdzięczny. Bo ja jakoś nie mogę znaleźć, a mam knige "Sam Naprawiam", a tam tylko przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djsuchy, znalazłem jest to w tym wątku. Link podaje piotrekgotrek na str. 7. Jest to co prawda w języku angielskim ale ja poprosiłem kogoś o przetłumaczenie i wg tego to wyciągnąłem. Mimo opisu trzeba się namęczyć. Jakby co to pisz jeszcze może mi się przypomni parę szczegółów jak ja to robiłem.[br]Dopisany: 27 Październik 2010, 17:19_________________________________________________djsuchy i co dobierałeś się do tej klimy ? Jakby Ci się udało jakoś ten czujnik zablokować aby tak nie brzęczał bez uszczerbku dla jego działania to wrzuć jakieś foty albo opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem klimatronik wydaje jakieś dziwne dzwieki poprawiałem luty nic nie dało jak wezme go na cała noc do domu w ciepłe to działa jak zostanie na mrozie cała noc to ni hu.. chyba trzeba go oddac do specjalisty bo już nie mam siły na dziada :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie była taka sytuacja ze wylalo sie kilka kropek na ekranie i przestał swiecic, czsem mial przebłyski albo postukalem go i dzialal wujas ogarnal mi wyswietlacz ktory byl wyciagniety z a3 i 2 lata mlodszy jezli chodzi o wyglad to jest troszke krodszy i inne guziki jezeli chodzi o same numery to nie mam pojecia bo nie sprawdzalem ale podlaczylem go i wszystko chodzi idealnie z wyjadkiem samej klimy ktora czasem sie zalacza a czasem nie wczesniej nie bylo z tym problemu wiec czy to moze byc spowodowane tym wyswietlaczem? Druga sprawa to taka ze i w nowym i w starym wyswietlaczu moc nawiewu sam sie podwyższa jest ustawiony powiedzmy na 3 kreski a zaraz sam sie podnosi na maxa wczesniej myslalem ze to przez ten caly wyswietlacz ale teraz to juz nie mam pojecia o co mu moze chodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca biorę klimatronik na noc do domu luty poprawiłem i nic nie dało klimatronik wydaje jakieś dziwne dźwięki i nie działa jak zostanie na cala noc w samochodzie dzwoniłem do specjalisty z Żywca naprawia klimatroniki ale tylko do 95 roku powiedzial ze jak kupie z allegro z tymi samymi oznaczeniami to może nie działać poprawie np.nie wl klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniał ktoś klimatronik ten na żarówkach na ten na diodach ??

Mam u siebie na żarówkach ale kupiłem na diodach i teraz myślałem żeby przełożyć sam przód jak myślicie ??

A jak z przełożeniem całości ?? jakie są różnice w połączeniach ??

Stary mam z literką H a nowy z D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja wziąłem się za naprawę :cool1: wyjąłem radio(nie oryginalne) i jakieś cienkie kabelki się walały - pomyślałem sobie, że ktoś tak podłączył radio :wallbash: więc rozbieram dalej... wysuwam climatronik a te przewody idą do niego !!!! :wallbash: było to zasilanie do dwóch żarówek pociągnięte z zasilania radia... musiał to robić jakiś konkretny szpec bo te kabelki były po prostu wsunięte w w kostki radia !! -dlatego mrugały bo nie łączyło w kostce :kwasny: , żarówki przypadkowe, owinięte taśmą żeby się trzymały... coś dzwoniło w tej metalowej obudowie( od wyświetlaczy ) - była to żarówka bez oprawy... brak słów na takich speców... :wallbash::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic? Klimatronik dalej miga i po 2 minutach przestaje. Pomimo ze zostaly poprawione luty na plycie glownej i plycie climatronika. :wallbash::Skutki uboczne to np. brak obiegu wewnetrznego.

Sprawdze jeszcze vagiem bledy oraz zrobie kodowanie w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...