Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.


brajanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedwczoraj przeprowadzałem swoją pierwszą "skomplikowaną" naprawę B5tki (Avant) w postaci wymiany żarówek w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Problem jednak polega na tym że podczas wymiany świeciło słońce, a ja zapomniałem ze auto jest na postojówkach i zabrałem się do roboty. Podczas podwarzania żarowki śrubokrętem zwarłem te dwie blaszki, uchwyty do żarówki. Niby tylko bezpiecznik poszedł jednak po wymianie spalonego bezpiecznika brak jest prądu i oświetlenie tablic w ogóle teraz nie działa.

Sprawdziłem w kostce miernikiem, brak napięcia.

Sprawdziłem WSZYSTKIE bezpieczniki, są ok.

Prądu brak.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki gdzie szukać dalej problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kolego wyjąć te lampki i zobacz czy tam od środka nie prześniedział metal, u mnie odparował :) a jak ją będziesz miał w ręce to możesz pomierzyć ciągłość między konektorem a oprawką żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem wpinając się do kabli od tyłu wtyczki który wchodzi w lampkę. Nadal brak napięcia więc wtyczka odpada :(

Być może ktoś ma schemat instalacji elektrycznej to tego auta (A4 B5 Avant przed lift), a dokładniej okolic tylnej klapy i byłby tak miły się nim podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świeci Ci oświetlenie schowka i światła postojowe? Oświetlenie tablicy jest połączone z oświetleniem schowka i dalej do pająka przy kierownicy. Zwarcie mogło upalić styk w pająku (często się ona wypalają, a jak był już osłabiony to 5[A] mogło starczyć).

Pozdr.

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem jak zmieniałem tam żarówki. kostki były tak pośniedziałe, że jak ruszyłem to przestało dzałać i musiałem czyścić. A jakie kolego żarówki wkładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dobrego styku pewnie, tak jak kolega wyżej pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świeci Ci oświetlenie schowka i światła postojowe? Oświetlenie tablicy jest połączone z oświetleniem schowka i dalej do pająka przy kierownicy. Zwarcie mogło upalić styk w pająku (często się ona wypalają, a jak był już osłabiony to 5[A] mogło starczyć).

Pozdr.

Grzesiek

Tak świecą.

Mógłbyś mniej więcej powiedzieć gdzie tej kostki szukać, ewentualnie jak się do niej dokopać? Nie chciałbym niepotrzebnie wybebeszać tapicery i ryzykować jej zniszczenia :(

Też miałem podobny problem jak zmieniałem tam żarówki. kostki były tak pośniedziałe, że jak ruszyłem to przestało dzałać i musiałem czyścić. A jakie kolego żarówki wkładałeś?

zarowka-oswietlenia-tablicy-rejestracyjnej-philips-7500180.jpg

Takie same parametry jak spalona którą wyciągnąlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze pewnie chodzilo o to czy zakladales zarowki ledowe biale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. bo ledowe mają znaczenie jak założysz. Odwrotnie założone nie zaświecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. bo ledowe mają znaczenie jak założysz. Odwrotnie założone nie zaświecą

przecierz kolega pisze ze w kostce nie ma napiecia.czyli cos w kablach lub bezpiecznikach.:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. Może kostka jest tak pośniedziała że nie przewodzi. U mnie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe ale zarówka tu nie ma nic wspolnego.co innego jak by było napiecie a nie swieciła zarówka.wtedy dioda ma znaczenie.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła żarówka, żadne ledy.

Czy ktoś może mi wskazać gdzie jest ta kostka o której wspomniano wcześniej?

Żarówki nowe.

Obudowa oświetlenia - brak napięcia.

Kable wpinane do obudowy oświetlenia tabilc - brak napięcia.

Co dalej? Gdzie jest następny łącznik, kostka w tej wiązce którym mógłbym sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze 8-stykowe czarne w bagażniku po lewej stronie zacisk 1 kolor kabla szaro-żółty. Zasilane przez bezpiecznik S4 5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze 8-stykowe czarne w bagażniku po lewej stronie zacisk 1 kolor kabla szaro-żółty. Zasilane przez bezpiecznik S4 5A.

O i to jest wskazówka :-)

To złącze będzie gdzieś pod tapicerką? Trzeba ściągnąć tapicere czy można się jakoś do niego dostać mniej inwazyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze 8-stykowe czarne w bagażniku po lewej stronie zacisk 1 kolor kabla szaro-żółty. Zasilane przez bezpiecznik S4 5A.

a moze kolega wie co moze byc przyczyna ze nie swieci mi oswietlenie bagarznika w b5 97 r sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...