Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nierówno przyspiesza przy maksymalnie wciśniętym pedale gazu


bintom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam, ale nie mogę tego znaleźć. Mam moja a4 od ponad 2 miesięcy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, silnik pracuje ładnie i równo. Wczoraj miałem potrzebę pocisnąć po gazie bo musiałem szybko dotrzeć do celu. I teraz mój problem. Przy dość ostrym wciśnięciu gazu silnik zaczyna przyspieszać falowo. Idzie dobrze do około 2500 czasami 3000obr i później ma taki mały dołek ( ciągnie ale słabiej ) i dalej znowu ciągnie. Czasami zrobi tak tylko na np. 2 biegu i później na reszcie już jest ok. Następnym razem zrobi tak np. na 3 biegu i 4 . Przy czym przy normalnej jeździe tego nie czuć. Co to może być? Czy turbina zaczyna siadać? Sprawdzałem też autko na kompie i nie pokazuje żadnych błędów. Czy przez Vaga można sprawdzić turbinę? Jeśli tak to w jaki sposób? ( jakie powinny być wyniki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob logi dynamiczne (a najlepiej pelną diagnostyke) - ja obstawiam ze swiruje N75... :th:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany filtra paliwa jesli tego nie zrobilłeś :wink4: To co opisujesz wskazuje własnie na filtr :wink4: Jesli niebedzie poprawy wtedy się pomartwimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że to najpredzej kierowniczki turbiny sie przycinaja i dlatego nie ma płynnej regulacji cisnienia doładowania i stad te falowania mocy

i to jest przyczyną na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że to najpredzej kierowniczki turbiny sie przycinaja i dlatego nie ma płynnej regulacji cisnienia doładowania i stad te falowania mocy

Dziekuje za odpowiedzi, ogólnie to raczej są pierdołki, więc kosztów dużych nie będzie. Martwi mnie tylko ta wypowiedź, bo chyba by oznaczała regeneracje turbiny?? Czy dobrze to rozumiem?

Filtry dzisiaj kupie i wymienie. Zobacze czy to była przyczyna.

Z logami dynamicznymi będe miał problem. Po pierwsze VAG-a kupiłem kilka dni temu i jeszcze nie potrafię się z nim dobrze obchodzić, a po drugie nie mam laptopa :confused4: . Bede musiał go pożyczyć od kogoś. Myślę , że dam rade, tylko chyba dopiero na czwartek. [br]Dopisany: 13 Maj 2008, 15:41 _________________________________________________

Zrób logi dynamiczne i wrzuc na forum, tu wszystko znajdziesz : http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html :)

Widze,że tu wszystko jest na temet logów. Więc chyba sobie poradze. Jeszcze tylko ten laptop :kwasny:[br]Dopisany: 13 Maj 2008, 15:44 _________________________________________________Czytam i czytam na temat tych logów i mam coraz większy mętlik w głowie :kox: . Chyba poprostu zrobie tak,że logi zrobie sam, a reszte zostawie szanownym forumowiczom :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i całe szczęście :wink4:[br]Dopisany: 14 Maj 2008, 14:55 _________________________________________________Szukałem sobie sztucznego problemu, to teraz za kare mam prawdziwy. Jak narazie ten temat przestał mnie interesowac bo mam duuuzo powazniejszy

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_adp_problem_z_wrzuceniem_5_biegu-t29170.0.html;msg378928#msg378928

mam dokladnie to samo , jakby napisal slowo w slowo to co jest u mnie. Czeka mnie wiec powazny wydatek :kwasny:[br]Dopisany: 15 Maj 2008, 19:30 _________________________________________________i wracam do szukania sobie sztucznych problemow :>, bo ten ze skrzynia zostal usuniaty bez wiekszych utrudnien. Okazal sie pier**la. Musze pozyczyc lamtopa i bede dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio było tak samo ale to przycinanie bardzo rzadko sie zdarzało, probuj rozruszać kierownice, klucz do jednej reki do drugiej WD 40 i można probować, dokładniejszy opis był gdzieś na forum. Napewno nie zaszkodzi u mnie pomogło :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze szukalem tego i nie moglem znalesc :disgust: moze pamietasz gdzie tego szukac :naughty: ??[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2008, 22:57_________________________________________________Ok Jakos udalo mi sie zalatwic komputer. Zrobilem logi, Nie za bardzo umiem je dodac, ale moze tak bedzie dobrze

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b480c90745a7953c[br]Dopisany: 06 Październik 2008, 18:46_________________________________________________zrobilem reszte logow, oto one

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=663cebc544f9cd35

I co Wy na to? Raz czuc wiecej ten niedomiar mocy w zakresie 2500-3500 obrotow, a innym razem nic nie czuc.

Teraz pojawilo sie tez delikatne syczenie, przegladlem wezyki pod maska i znalazlem dwa skruszale. wymienilem ja, ale nadal to slychac, na wolnych obrotach cisza, a pod obciazeniem syczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...