Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent Swiatel Drogowych HIGH BEAM ASSIST 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam gateway o numerach 8T0907468T, którego nie ma na liście obsługujących HBA ale bez problemu przyjął kodowanie i zaczął wołać o asystenta. Czy to oznacza ze moj gateway jednak obsłuży system asystenta swiatel?50b9f5e59d5781aa320ee220c7947d68.jpg948859ad90bda0b97aaad67aad6a6db4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisze ci ze nie moze byc osiagniety :wink: kazde MCE 09 przyjmuje kodowanie

kodowałes 19 GATEWAY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kodowalem tylko gateway. Nie moze byc osiagniety bo go fizycznie nie ma jeszcze. To jak gateway przyjal hba to znaczy ze obsłuży?

Edytowane przez piotrekb_tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bida. Myslalem ze jest tak jak w vagu np mk5 ze jak dany moduł przyjmuje kodowanie to znaczy ze obsługuje dana opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis kodów PR jest w ETCE i nie widze tam info o HBA

Podepnij kamere to wtedy bedziesz miał pewnośc na 100 % czy działa czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować zarówno HBA, jak i Lane Assist. Obydwa sterowniki mają połączenie po CANie z Gateway.

Czy są jakieś przeciwwskazania by puścić w okolice lusterka tylko jedną parę przewodów (CAN) i tam rozgałęzić do sterownika Lane Assist i wtyki lusterka z kamerą?

Czy powinienem ciągnąć jednak obydwie pary osobno i łączyć pod schowkiem pasażera?

Logika podpowiada, że jedna para po słupku wystarczy, ale może jest coś o czym nie wiem.

Przy okazji - jeśli ktoś ma, tak jak ja, zwykłe lusterko ale z wbudowanym czujnikiem wilgoci, odpada ciągnięcie kabla do modułu komfortu bo on już jest (we wtyczce lusterka mam teraz zajęte piny 1 = zasilanie z bezpieczników, 2 = masa i 7 = połączenie do pinu 32 w module komfortu). Czyli przy instalacju fotochromu i kamery HBA wystarczy wtedy tylko puścić jedną parę do Gateway (CAN, piny 3 i 8 z lusterka) i podpiąć krótkim kabelkiem pin 6 z pinem 8 we wtyczce oświetlenia podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przeciwwskazania by puścić w okolice lusterka tylko jedną parę przewodów (CAN) i tam rozgałęzić do sterownika Lane Assist i wtyki lusterka z kamerą?

bez problemu mozesz tak zrobić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dzisiaj CP z trzech komponentów dzięki czemu mogłem moda dokończyć - i wszystko działa idealnie :-)

Tak jak pisałem, po zmianie lusterka (i gatewaya) trzeba było tylko jedną parę CAN puścić. Nawiasem mówiąc, nie trzeba podsufitki / osłon ściągać - odkręciłem panel oświetlenia podsufitki i wpuściłem pod dach kilka spiętych sztywnych pasków montażowych - jak końcówka wyszła spod zdjetego słupka to przeciągnąłem przygotowaną wiązkę.

Kolejny system odhaczony (są już ADS, AHA i HBA), biorę się za resztę. Kolejny będzie Lane Assist, którym wepnę się do CANów puszczonych dla HBA, czyli pozostanie mi tylko pociągnięcie zasilania.

Raz jeszcze dzięki wrclaguna za opis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Grzegorzowi za świetny opis. Właśnie HBA zrobione, zakodowane i chyba działa, bo nie miałem okazji testować. W każdym bądź razie błędów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy u was HBA w czasie jazdy się wyłącza... nie wiem czym to jest spowodowane, jest możliwość ze światło się odbija od znaków czy przydrożnych słupków?. Brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o pomoc w sprawie HBA

NIE MAM POJĘCIA czemu nie działa

Wymienione zostało wszystko i nic

Nowy ganek,bordnez,lusterko,zegary i nic

Brak ruwniez błędów proszę pomocy dodam że to audi a6 c6

Dodam że brak ikonki na wyświetlaczu i nie mam tej opcji 09 long koding w bordziedzinie

Proszę o pomoc

wrclaguna może typos pomożesz proszę o kontakt na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o pomoc w sprawie HBA

NIE MAM POJĘCIA czemu nie działa

Wymienione zostało wszystko i nic

Nowy ganek,bordnez,lusterko,zegary i nic

Brak ruwniez błędów proszę pomocy dodam że to audi a6 c6

Dodam że brak ikonki na wyświetlaczu i nie mam tej opcji 09 long koding w bordziedzinie

Proszę o pomoc

wrclaguna może typos pomożesz proszę o kontakt na pw

daj jakis scan chociaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lusterko 8K0857511E będzie odpowiednie do auta z czujnikiem deszczu/zmierzchu, czujnikiem wilgotności (bez lane assist)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w koncu z montażem poliftowego lusterka z HBA do przedlifta pomijajac kwestie samego mocowania. Chodzi o kodowania itp? Da rade to ogarnąć czy będą komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy konieczności wymiany gatewaya, trzeba wpinać się w magistralę CAN bezpośrednio w gateway czy można to zrobić w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy konieczności wymiany gatewaya, trzeba wpinać się w magistralę CAN bezpośrednio w gateway czy można to zrobić w innym miejscu?

Jak masz lane assist to nie musisz ciagnac kabli bo samego gatka. Jak nie to niestety czeka cie ta robota bo piny sa puste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rodzaj świateł powinien być rzeczywiście zakodowany jako LED?

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy Adres 19: CAN Gateway (J533) Plik etykiet: AKP\8T0-907-468.clb
Oznaczenie elementu SW: 8T0 907 468 AD HW: 8T0 907 468 K
Komponent: GW-BEM 4CAN-M H09 0117 obsłuży lusterko HBA 8K0857511E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...