Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent Swiatel Drogowych HIGH BEAM ASSIST 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

No i sprawdziłem. Mój Gateway to 8T0 907 468 M. Więc pewnie do wymiany.

WG. ETKI masz najuboższą wersję po CAN-ie :wink: szukaj z pewnego żródła (literka N ) obsluguje wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem z końcówką J. Według Twojego opisu też powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem z końcówką J. Według Twojego opisu też powinien pasować.

Tak :wink: wg. ETKI J wycofano i zastąpiono N .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gateway kupiony. Teraz będę jeszcze prosił o dokładną instrukcję podpięcia kabli. Parę postów wcześniej napisałem jak to u mnie wygląda, mówiłeś że wystarczy jeden kabelek z dwoma pinami do CAN-ów, ale pin 3 jest już zajęty więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz sie tego schematu wtedy .

PIN 3 PIN 8 to CANY (skrecasz je w warkocz) i ciagniesz do GATEWAY ten PIN 3 co masz wyciagasz go i izolujesz :wink:

Dodatko potrzebujesz jeden kabelek do sterownika Gateway 000 979 009 E

schematy7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz sie tego schematu wtedy .

PIN 3 PIN 8 to CANY (skrecasz je w warkocz) i ciagniesz do GATEWAY ten PIN 3 co masz wyciagasz go i izolujesz :wink:

Dodatko potrzebujesz jeden kabelek do sterownika Gateway 000 979 009 E

http://img845.imageshack.us/img845/3733/schematy7.png

A nie dwa kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabelek ma dwa PINY :wink: czyli :

000 979 009 E Gateway

000 979 034 E wtyka lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki WRC za Twoją wiedzę i pomoc! Wiem już wszystko. Jeszcze tak z ciekawości spytam, do czego idzie ten kabel z 3 w podsufitce, który mam wypiąć i zaizolować? I ostatnie, czy po wymianie CAN Gateway oraz Modułu Komfortu dojadę do ASO na zdjęcie CP? Co nie będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek PIN 3 ma za zadanie rozjasniać fotochrom przy wrzuceniu wstecznego :wink:

Pozniej jedziesz do ASO a tam sciagnął ci CP , a co bedzie nie działac to do konca nie wiadomo ale chyba klimatronik bedzie szwankował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpiąć ten pin gdzie indzie zamiast izolować? W nowym lusterku też by się to przydało. Czyli mówisz, że te lusterka mają różną pinologie? Mógłbyś wrzucić schemat lusterka fotochrom z wtyczką 8 pin bez asystenta długich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpiąć ten pin gdzie indzie zamiast izolować? W nowym lusterku też by się to przydało. Czyli mówisz, że te lusterka mają różną pinologie?

Tak :wink: co lusterko to rozna kabelkologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpiąć ten pin gdzie indzie zamiast izolować? W nowym lusterku też by się to przydało. Czyli mówisz, że te lusterka mają różną pinologie?

Tak :wink: co lusterko to rozna kabelkologia

Dziwna polityka. Masz może schemat mojego lustra, tego ze zdjęcia? 8 pin wtyka, zajęte 7 miejsc. Może coś wykombinuję. Albo jeszcze lepiej schemat wtyki w podsufitce, też 8 pinów, zajęte 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz twoj schemat , PIN 4 i 5 jest przygotowany do fotochromu zewnetrznego .

lusterkofotochrom.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, zrobię tak jak mówiłeś, nie będę więcej kombinował. Zastanawia mnie tylko dlaczego w jednym lusterku kabel z Y7 (który mam wypiąć i zaizolować) idzie do modułu komfortu a w drugim do CAN gateway i martwi, że tam jest dwójka z gwiazdką a w legendzie "tylko dla aut z asystentem toru jazdy". Martwić się tym?

---------- Post dopisany 04-01-2013 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2012 at 21:53 ----------

Podłączyłem wszystko i mimo nie zdjętej ochrony zakodowałem i nawet zadziałało. Ale kiepsko, wyłącza długie raz na jakiś czas. Czy to przez nie zdjęty CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gateway wymieniłem, ale nie byłem w serwisie (jak mówiłem, to nie ASO ale podobno mogą wszystko:grin: ), bo część tego biznesu ma wolne do siódmego. Pojadę w przyszłym tygodniu. To co, myślisz że szwankuje przez CP? Nawiasem mówiąc, nie działa mi teraz przez to połowa auta. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko przez OCHRONE :wink: tak to własnie działa . Zdjecie tego w ASO to 130 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Irlandii, i nawet byłem dzisiaj w ASO skoro chłopcy z mojego serwisu nie mogli. Nie wiem jak jest w Polsce, ale tutaj nie mają pojęcia o co chodzi. Rozmawiałem z nimi z pięć minut i podziękowałem jak koleś zaczął mówić, że to nie jest takie proste, oj nie. Nie deaktywacja CP. Powiedzieli, że mogą deaktywować mi poduszkę pasażera. :grin: Więc podziękowałem i więcej nie tłumaczyłem. Z samym komponentem na gatewayu to nie byłoby problemu, ale jak wiesz mam jeszcze nieszczęsny Komfort pod klapę. A to nie wygląda różowo, jak sam pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic, przedwczoraj tez odpalilem m.in. High Beam Assistanta i uważam, ze jest to naprawde przydatny, zwiekszajacy bezpieczenstwo jazdy "bajer" :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety poległem. Nie mam gdzie pozbyć się CP.

Ale mam pytanie, trzeba to jakoś po montażu adaptować/douczać jak ma rozpoznawać światła czy leci to z automatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...