Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] reklamacje na części samochodowe


ssqo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie: Czy ktoś może odwoływał się od nieuwzględnionej reklamacji na część samochodową? Chodzi mi konkretnie o sprzęgło, na którym przejeździłam niecały miesiąc i poszedł w nim docisk. Reklamacja została rozpatrzona negatywnie, ponieważ stwierdzono,że przyczyną rozwalenia docisku jest koło zamachowe, które rzekomo ma nieprawidłowe drgania. Niestety nie uważam aby było tak w rzeczywistości i w ogóle dziwi mnie jak ktoś nie widząc samochodu wydaje takie tam opinie. Mechanik, który montował to sprzęgło twierdzi,że z kołem jest wszystko ok-a facet od 25 lat jest w tym zawodzie. Poza tym jak poszło to sprzęgło to od razu zamówiłam nowe z tym, że innej firmy i jakoś jeżdżę na nim do tej pory czyli już ponad miesiąc i zrobiłam z nim zdecydowanie więcej kilometrów... Chcę się odwołać od tej reklamacji i zastanawiam się jak to zrobić, żeby nie mogli sie sianem wykręcić? myślałam o dołączeniu opini rzeczoznawcy czy czegos w tym stylu, bo żal mi tych 900 zł wyrzuconych w błoto ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rzeczoznawca obowiazkowy.

zadzwon do federacji konsumenta i sie dowiedz,lub do rzeczoznawcow PZMOT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz działać złóż pisemną reklamację - nic nie tracisz a już jesteś krok do przodu - potem czekasz 14 dni na odpowiedź i dopiero możesz zgłosić do rzeczoznawcy .

Na końcu napisz tak.

Prosze o pozytywne rozpatrzenie prośby (reklamacji),

w terminie przewidzianym przez kodeks cywilny w przeciwnym razie będę zmuszona zgłosić sprawę

do rzeczoznawcy z (miasta x) , który przygotuje stosowną opinię do Rzecznika Praw Konsumenta.

Powodzenia ! Niepoddawaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...