Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przednie wahacze


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy prawdą jest, że w A4 są mało trwałe przednie wahacze i są one ze stopu aluminium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest, że w A4 są mało trwałe przednie wahacze i są one ze stopu aluminium??

Tak zgadza się.Jest ich dokładnie 8sztuk i na naszych dziurawych drogach , wachacze po jakimś czasie zaczynają się tłuc.Nie ma reguły po jakim przebiegu.Jak miałem B5 to zaczęło mi stukać przy 60 000 , zregerowałem wachacz i było OK.Teraz elementy zawieszenia sa tańsze i można kupic wiele zamienników , więc nie są to aż tak wielkie koszty.

Tak więc to zawieszenia na naszych drogach się niszczy , ale za to podróżuje się bardzo komfortowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zawieszenie pada jak w innych samochodach, ale problemem dla co niektórych jest to ze ich (wachaczy) jest tak dużo. Kwestia ceny to tak jak porównanie wachacza aluminiowego do końcówki drążka. Druga sprawa to komfort jazdy oraz zero odgłosów pracującego zawieszenia - sprawnego oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą marke z zamienników polecacie-pytam bo mi tam już coś stuka delikatnie w lewym kole ale tylko przy pewnym skręcie i na dużej dziurze albo przejezdzie kolejowym :) A może warto regenerować??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto regenerować??Pozdrawiam

Ja w B5 regenerowałem i nie miałem , żadnego problemu.Zapłaciłem 140zł za regeneracje wachacza , z montażem oczywiście.Więc jak ktoś to dobrze zrobi , to na pewno będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto regenerować??Pozdrawiam

Ja w B5 regenerowałem i nie miałem , żadnego problemu.Zapłaciłem 140zł za regeneracje wachacza , z montażem oczywiście.Więc jak ktoś to dobrze zrobi , to na pewno będzie wszystko ok

A gdzie regenerowales,pod Nałęczowem moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 140 zl za regenerowany wachacz to nie duzo, tylko jeszcze ktory bo dolne sa drozsze od gornych, ja wymienialem dolny z prawej strony, w tamtym roku zaczal halasowac przy przebiegu 72 tys, zaplacilem za oryginalny 270 zl + 40 zl wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze po części narzekaniem na zużyte wachacze są nieprawdziwe przebiegi aut, gdyż w większości liczniki sa cofane i póżniej mówi sią ze mi padła zaiecha przy przebiegu 90 kkm a tak naprawde to to auto na 180 kkm, a wymieniamy prawie zawsze na zamienniki i te faktycznie długo nie pociągną. Kiedyś czytałem ze gdzieś regenerują wachacze na jakiś niemieckich bardzo dobrych sworzniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze po części narzekaniem na zużyte wachacze są nieprawdziwe przebiegi aut, gdyż w większości liczniki sa cofane i póżniej mówi sią ze mi padła zaiecha przy przebiegu 90 kkm a tak naprawde to to auto na 180 kkm, a wymieniamy prawie zawsze na zamienniki i te faktycznie długo nie pociągną. Kiedyś czytałem ze gdzieś regenerują wachacze na jakiś niemieckich bardzo dobrych sworzniach.
Moim zdaniem jeśli ktoś ma samochud który był eksploatowany cały czas w posce to mu zawieszenie prędzej pada wiadomo przecież jakie mamy drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to już mało które auto wytrzymuje na tych dziurach , jak już mercedes 124 wymięka to co tu mówić o wachaczach aluminiowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto kupiłem od rasowego niemca z pierwszej reki - na autobahnie nie było nic słychać dopiero w polsce na naszych drogach zaczęło troszke pukać w lewym przodku - wymieniłem wachacze przednie przy przebiegu 245 tkm - zdjąłem orginały :D - zamontowałem Herzogi ?......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam, nie wiem czy pytam we właściwym miejscu i czasie, ale może ktoś to przeczyta i doradzi. A4 B5 1,9 TDI 110 KM Kombi 98r.- dwa przednie wahacze mają luz. Jest to moje pierwsze auto z wielowahaczowym zawieszeniem i nie wiem , które się sypią a które nie. Wymieniać tylko te dwa czy robić cały przód (kosztowne :shock: ale chyba najbardziej sensowne). Jakiej marki szukać i gdzi kupić, przewinęła się nazwa Herzogi , słyszałem o Sebi . Jeśli możecie to poradźcie. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a dlaczego prawie wszyscy wymieniaja odrazu cale wahacze jak sa dostepne tuleje metalowo-gumowe i sa o niebo tansze od calych wahaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz wybity przegub kulisty to na co wymienisz ?

No to wtedy juz nie ma wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam, nie wiem czy pytam we właściwym miejscu i czasie, ale może ktoś to przeczyta i doradzi. A4 B5 1,9 TDI 110 KM Kombi 98r.- dwa przednie wahacze mają luz. Jest to moje pierwsze auto z wielowahaczowym zawieszeniem i nie wiem , które się sypią a które nie. Wymieniać tylko te dwa czy robić cały przód (kosztowne :shock: ale chyba najbardziej sensowne). Jakiej marki szukać i gdzi kupić, przewinęła się nazwa Herzogi , słyszałem o Sebi . Jeśli możecie to poradźcie. :roll:

Jeśli masz już dużo przejechane to najrozsądniej jest zrobić remont całości.

Luz na jednym elemencie pociąga za sobą wybijanie pozostałych. I tak np. jeśli stukał jeden wahacz i go wymienisz, to słabe elementy pozostałe po jakimś czasie zrobią się luźne i znowu będzie stukać. I znowu wymienisz i będziesz kilka razy płacił za robocizne.

A tak lepiej już pojeździć aż się wybije w większym stopniu i remontujesz całość. Minusem jest to, że ścina opony kiedy jest luz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...