Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tiptronic i dziwne zachowanie


mrdadi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Od stycznia mam A4 Avant 2,4 V6 z automatyczną skrzynią Tiptronic.

Na początku lekko szarpał przy zmianie 4 na 5 bieg (przy tym dziwnie wchodził na jakieś wyższe obroty przez sekundę).

A teraz to już masakra: rano zmienia biegi na dosyć wysokich obrotach 3000 ale to podobno normalne do zagrzania, po 10 km ma jakiś problem z wrzuceniem 5 biegu i musze przełączać na manual, wrzucam 5 i włączam D i tak idzie.... dalej chce wyprzedzić więc lekko przyciskam pedał gazu, powinien zredukować i dać szpryce, a tu nic... więc manual - 3 bieg i jazda, odpuszczam pedał gazu, przekładam na D i wchodzi 5 bieg...

Czasami pomaga zatrzymanie się wyłączenie silnika, włączenie go i wszystko działa normalnie...

Ostatnio coś takiego miałem w lutym, więc pojechałem wymienić olej, uszczelkę i filtr, wszystko kupione w ASO.

Później VAG, zero błędów...

i znów było dobrze, tylko szarpał lekko przy przełączaniu na 5 bieg...

do wczoraj...

znów zaczyna swoje akrobacje ze zmianą..... nie dzieje się to ciągle... bo czasami są dni gdzie skrzynia działa idealnie...

znów podłaczyłem pod VAG i znów zero błedów ze skrzyni...

Pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś jakieś zabezpieczenie?? Bo mi wchodzi w tryb awaryjny co któreś odpalenie i gość od skrzyń powiedział że tak się dzieje na początku a potem będzie gorzej zaczną się bajki nawet podczas jazdy, to wszystko jest skutkiem ubocznym wpięcia się w komputer z odcięciem.[br]Dopisany: 14 Maj 2008, 10:06 _________________________________________________Auto-serwis, serwis skrzyń automatycznych Jawornik 84 32-400 Myślenice tel. 501193428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie jest, ale tak samo się działo zanim je założyłem.

właśnie rozmawiałem ze szpecem od automatów AUTOJózefów i powiedział, że to jest przepustnica...

hmmm ?

możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj jeszcze gdzie indziej skoro to typowy objaw to inny spec powinien powiedzieć to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i potwierdziło się !

wystarczyło zrobić autoadaptację przepustnicy na nowo :)

miodzio...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...