Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka ?


Rekomendowane odpowiedzi

przeliczniki przelicznikami a wazniejsze jest przeznaczenie. Patrzysz od zlej strony. 17-35 to 17-35 a nie ze po przeliczeniu 27-64mm, bo i co z tego? Jezeli popatrzymy na przeznaczenie obiektywu, to jego odpowiednikiem w aps-c nie bedzie zaden 18-55 czy 18-105 tylko np nikkor 10-24 czy tez 12-24. to samo dla canona.
mhm,czyli przelicznik obiektywu nie jest ważny wg ciebie? hehe ja patrzę od złej strony??? dalsza dyskuja nie ma uzasadnienia

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:00 ----------

twoje tezy mnie załamały

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

to najlepszy tekst ze wszystkich wypowiedzi "17-35 to 17-35 a nie ze po przeliczeniu 27-64mm, bo i co z tego? " czyli przelicznik nie istnieje???? dobre dobre

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ----------

Format FX i DX – wady i zalety. |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy user ma wybór jeden kupuje 14-24mm czy 24-70mm a trzeci bierze 28-300mm i każdy jest zadowolony-przykład oparty na nikonie,obiektywów do N i C jest maaasa każdy coś znajdzie dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi...

17-35 bierze ten kto ma FX po to by cieszyc sie bardzo szerokim katem, natomiast posiadacze DX by miec to samo pole widzenia biora obiektyw wlasnie 12-24 lub 10-20 a nie 17-35. I dlatego wlasnie 17-35 jest odpowiednikiem takiego 12-24 a nie 18-55. Oczywiscie sa ludzie ktorzy kupuja szkla FX do lustrzanek DX ale robia to dla jednego z dwoch powodow:

- maja SWIADOMOSC tego jaki bedzie kat widzenia po przeliczniku i WIEDZA sami dobrze z jakiego zakresu lubia korzystac

- w przyszlosci planuja przesiadke na FX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi zależy o co chodzi w fotografii....czyli jednak jest mnożnik z DX na FX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem aparatu amatorskiego, babka z sklepie doradziła Mi Sony SLT-A57. Do tego by dobrać jakiś obiektyw Sigma 18-200. Czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy wybiera co mu pasuje , w nikonie trzeba patrzeć żeby miał wiertarkę jak chcemy zakupić aparat dlatego D90 czy poczciwy D80 jest lepszym wyborem niż D3100.

Dużo starszych szkieł wtedy podchodzi do tego .

A na początek obiektyw 18-105 VR i w trakcie używania dojdzie co mu potrzeba to sobie jakąś stałkę dokupi.

Ja właśnie tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak srubokreta w d40/d60 a teraz w d3100 i d5100 to byl straszak moze jakies dwa-trzy lata temu. Teraz nie ma co sie obawiac ze nie bedziemy mieli AF bo wiekszosc nowych obiektywow nikkora jest juz wlasnie AF-S, malo tego, sigma i tamron wypuszczaja swoje szkla przystosowane do wspolpracy z tymi aparatami. Wiec generalnie nie ma co straszyc ani zniechecac ludzi do d3100. Powyzszy problem to juz zamierzchle czasy i pamietaja o nich starzy wyjadacze.

Adas,

obiektywy typu ultra zoom zwane tez "spacerzoomami" to jedne z najslabszych optycznie obiektywow. Lepiej to sobie rozbic na cos pokroju 18-55 czy tez 16-105 i do tego 70-300. To najlepszy zestaw amatorski do niemal wszystkiego. Osobiscie spacerzoomy preferowalbym jako kolejne dodatkowe szklo na wyjazdy czyli fotografie podroznicza. Tyle ze wybrac najlepszy z nich to duzy klopot, niemale pieniadze a sam obiektyw i tak ledwo dorownuje pozostalym obiektywom i to tym najtanszym. Na chwile obecna zdecydowanie najlepiej jak dla sonego wypada tu sigma 18-250 OS HSM oraz nowy tamron 18-270 PZD. Systemowe obiektywy sony 18-200 i 18-250 to niestety nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko sigma czy Tamron kosztują solo około 2000 zł a gdzie body.

za 2500 kupi już D90 +18-105 albo d3100 z tym samym obiektywem i na początek starczy.

Szklarnie zawsze może sobie dobrać w zależności co mu będzie odpowiadać a napewno 18-105 będzie bardziej uniwersalny na początek jak 70-300 + 18-55mm. A na pewno lepszy optycznie.

można zakupić sony alfa /Minolta , Canona , albo niedocenianego Pentaxa i do tego dobre szkło.

Po prostu sam musi zdecydować czy iść w coś prostego , czy go pociągnie i zacznie inwestować w szklarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge śmiało polecić coś od Canona np 500d lub 550d.Proste z dobrą opcją lustrzanki,nagrywanie filmików HD itp.Do tego dwa obiektywy kit plus 55-250mm i masz wypas ktory Ci spokojnie wystarczy.Ale wybór należy do Ciebie.Ja na dzien dzisiejszy latam z 500d i jestem zadowolony mozesz polukac na moje foto i sam ocenisz.Pozdro.-www.lolocik.flog.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu , weź do ręki sprzęt w twoim budżecie i po prostu się nim pobaw. Zobaczysz wtedy który Ci lepiej w rękach leży.Czy pasuje ci "klawiszologia" itp. Jeżeli chodzi o szkło to na początek kup 18 - 105. Mówię tutaj akurat o Nikonie bo sam mam D90 z 18 - 105 o złego słowa o tym zestawie nie mogę powiedzieć. Z czasem jak już troszkę " pofocisz" to będziesz wiedział czego chcesz i kupisz taki obiektyw jaki będzie spełniał Twoje oczekiwania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak srubokreta w d40/d60 a teraz w d3100 i d5100 to byl straszak moze jakies dwa-trzy lata temu. Teraz nie ma co sie obawiac ze nie bedziemy mieli AF bo wiekszosc nowych obiektywow nikkora jest juz wlasnie AF-S, malo tego, sigma i tamron wypuszczaja swoje szkla przystosowane do wspolpracy z tymi aparatami. Wiec generalnie nie ma co straszyc ani zniechecac ludzi do d3100. Powyzszy problem to juz zamierzchle czasy i pamietaja o nich starzy wyjadacze.

Adas,

obiektywy typu ultra zoom zwane tez "spacerzoomami" to jedne z najslabszych optycznie obiektywow. Lepiej to sobie rozbic na cos pokroju 18-55 czy tez 16-105 i do tego 70-300. To najlepszy zestaw amatorski do niemal wszystkiego. Osobiscie spacerzoomy preferowalbym jako kolejne dodatkowe szklo na wyjazdy czyli fotografie podroznicza. Tyle ze wybrac najlepszy z nich to duzy klopot, niemale pieniadze a sam obiektyw i tak ledwo dorownuje pozostalym obiektywom i to tym najtanszym. Na chwile obecna zdecydowanie najlepiej jak dla sonego wypada tu sigma 18-250 OS HSM oraz nowy tamron 18-270 PZD. Systemowe obiektywy sony 18-200 i 18-250 to niestety nieporozumienie.

nie wiesz o czym piszesz a 28-300mm nikkor miałeś go w rękach????????????? widziałeś sample z niego??? obstawiam że nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojojoj...

zacznijmy od tego ze to szklo ultra pod pelna klatke a skonczmy ze cena kosmos.

sample ktore wlasnie widzialem nie powalaja, juz lepsze wrazenie robi N18-200.

@baszmak7, nie ma co sie pompowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...