Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Samo body czy w zestawie? Opisz dokładniej o co chodzi.

Zapytałeś w stylu: Jakie auto polecacie do 35.000zł? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecam D90, nawet jakąś używkę w dobrym stanie, bije na głowę te nowsze modele (amatorskie).

Jeśli chcesz jeszcze coś lepszego to d300, lub jeśli dołożysz to d300s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sie oplaca biegac z d300s fotografujac u cioci na imieninach i na wycieczce z wakacji ??

Zalezy jakie przeznaczenie. Jak typowo amatorskie, nie widze sensu zeby sobie podnosic wydatki dokladajac kolejno do d300, d700, d3 itd... po co?

W takim przypadku wystarczy skupic sie na podstawowym amatorkim body w zestawie z dwoma obiektywami. To juz bedzie bardziej przydatne.

Konkurencyjnie mozna tu polecic canon 600d, nikon d5100, sony A37

Wszystkie sa z podstawowym ob. 18-55 wiec jesli warto byloby do czegokolwiek dokladac to tele typu 55-200 albo i wiecej. I tak obiektywy beda tu decydowaly o wiekszej uniwersalnosci sprzetu niz lepsze body z metalowym i uszczelnionym korpusem i waga 5kg do noszenia wraz z osprzetem :wink:

Z kolei jeszcze bardziej uniwersalne moga byc te hybrydy typu wspomniane wczesniej sony hx200 lub fuji hs20 ale jakosc zdjec w stosunku do oczekiwan to juz nie to samo, co lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Co myślicie o Nikonie D60, Canonie EOS 550d bądź Canonie EOS 350d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulis, bardzo dziwne zestawienie.

Obok siebie postawiles dwa fiaty 125p i Audi A4 i sie jeszcze dziwisz co wziasc? :decayed:

Oczywiscie ze canon 550d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, do tego zestawienia dorzuciłem "A4" :P

Jednak miałem nadzieję, że usłyszę jakieś konkretniejsze opinie o nich. Może ktoś z nimi pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąć miałem napisać :facepalm:

Kulis,

co do opinii, nie pomoge Ci bo nie jestem posiadam ow canona choc wiem na czym sam system canona stoi i czym sie cec**je.

Moge Ci polecic test bys sobie poczytal i ocenil dokladnie:

Test Canon EOS 550D - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl

oraz z tego samego serwisu opinie uzytkownikow (na dole pod tabelka z parametrami)

Canon EOS 550D - Optyczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 550D złego słowa powiedzieć nie mogę, ale czy dla amatora potrzebne lustro to już sam zainteresowany mysi się zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 550D złego słowa powiedzieć nie mogę, ale czy dla amatora potrzebne lustro

cougarr2, 550D to jest wlasnie lustrzanka amatorska :wink:

mocwiatru, Ja akurat mam A700 i tez wszedzie na wakacje ten sprzet zabieram i nie wyobrazam sobie zebym czegos nie wzial, choc wiem ile sie nadzwigam. Ale... nie kazdemu to pasuje, i choc nie mam nic przeciwko uzywaniu D3 do zdjec u cioci na imieninach, to jednak patrze jaka kwota ktos dysponuje i w tej kategorii staram sie zaproponowac cos rozsadnego. A wiem, ze majac d5100 z 18-55 to nie lepszego body mu zabraknie.... Co innego jak ktos ma kase i chce cos lepszego nawet do byle czego... prosze bardzo. Wtedy tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulis, bardzo dziwne zestawienie.

Obok siebie postawiles dwa fiaty 125p i Audi A4 i sie jeszcze dziwisz co wziasc? :decayed:

Oczywiscie ze canon 550d.

dlaczego dla ciebie oczywistym jest canon,pracowałem kiedyś na systemie canona i...NIGDY WIĘCEJ,tylko Nikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc nikon, ale nie d60 bo i po co?

jak ktos rozwaza 550d to z nikona moze pomyslec o d3100.

W wojenki jakies systemowe nie bede wnikal. Dla ciebie nigdy wiecej canon, dla innego nigdy nikon i znam takich co sie przesiadali z C na N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przestan...

teoretycznie nic nie brakuje, tylko powiedz po co sie w to pchac?

bierzesz sobie na spokojnie nowego d3100 (skoro fundusz pozwala) i tez Ci nic nie brakuja a masz nawet wiecej.

Uzywany aparat to juz na ryzyko kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Jutro jadę oglądać Canona 550d. Jak będzie wyglądał jak nówka to wezmę ( w sumie od znajomego kupuje, ale przezorny zawsze ubezpieczony).

Dzięki raz jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym używki nie kupił:whistling: lustra maja przebiegi jak A4 B5:decayed: miałem kiedyś przediot na studiach podstawy fotografii i tam wykładowca nawet mówił że uzywki nie warto kupować(tymbardziej z nieznanego pochodzenia - alegro), jesli używka to same obiektywy

Dobry wybór ten canon 550D, według mnie o wiele lepszy niż nikon 3100 czy D60

---------- Post dopisany at 00:49 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ----------

A dlaczego??

Migawka nie jest wieczna, a majac lustro w ręku nie robi sie na wyjsciu 20 zdjeć jak kompaktem tylko pstryka sie co popadnie z powodu szybkosci której kompakt nie ma:wink: A ile taka migawka ogarnie 50tys zdjec:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...