Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

zrobione :) szyby działają. jest tylko jeden problem. z tyłu nie można w normalny sposób otwierać szyb. z panelu kierowcy wsio działa. aby moć otwierać szyby przyciskami w tylnych drzwiach musze trzymać przycisk blokujący szyby tylne w panelu kierowcy.

co może byc tego przyczyną??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione :) szyby działają. jest tylko jeden problem. z tyłu nie można w normalny sposób otwierać szyb. z panelu kierowcy wsio działa. aby moć otwierać szyby przyciskami w tylnych drzwiach musze trzymać przyciś blokujący szyby tylne w panelu kierowcy.

co może byc tego przyczyną??

pzdr

Może coś z przyciskiem blokującym nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas sie na nim swieci tak ta żołta lampka że szyby z tyłu zablokowane. jak go naciskam ona gaswiem że jeszcze w kostce z bezpiecznikami dokładam jeden bezpiecznik, jak trzymam go wcisnietego to tez nie swieci

mowisz ze moze byc przycisk?? idzie to jsakos sprawdzic poza włożeniem innego?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak świeci żółta lampka to szyby zablokowane ,jak zgaśnie blokada wyłączona ,wygląda na to że posypał ci się włącznik ,najłatwiej było by podmienić go na sprawny ,ale możesz go rozebrać może jakaś blaszka,sprężynka się zozsypała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wchodzisz w bloki pomiarowe MK i sprawdzasz funkcjonowanie przycisku (jeśli dobrze pamiętam to jest to grupa 13, pozycja 2). Generalnie gdy przycisk świeci na żółto to znaczy, że elektryczne sterowanie szybami jest zablokowane - przycisk ma tylko 2 położenia (wciśnięty - zdejmuje blokadę, podniesiony - zapala żółty LED i załącza blokadę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem przy montażu tylnych u mnie, wymiana przycisku rozwiązała problem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk do wymiany

cały czas jest podniesiony

nie można go wcisnąć "na stałe"

dzięki Wam za wszystko

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem na pokład dziś elektrykę tylnich szyb, lecz nie mam domykania szyb z pilota, pomimo tego że wcześniej miałem. Moduł Comv. zmienił nazwe z AD na AE, więc logika podpowiada mi kodowanie. Pomimo że w 62 kanale dodaje do wartości 3 (2+1) nie mam dalej otwierania i domykania szyb z pilota. Czy coś sknociłem, jak wg rozwiązać ten problem bo domykanie to dla mnie przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaadaptuj silniki tylnych drzwi. Opuść na maksa w dół i przytrzymaj - to samo do góry. Wtedy domykanie zacznie działać.

Co z zamkiem centralnym? Tył działa już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaadaptuj silniki tylnych drzwi. Opuść na maksa w dół i przytrzymaj - to samo do góry. Wtedy domykanie zacznie działać.

Co z zamkiem centralnym? Tył działa już?

Zamek zacznie dopiero działać w momencie gdy druga strona jest zrobiona - czyli gdy moduł komfortu ma informację o podpięciu drugiego zamka. Zaadoptowałem też podnośniki szyb tak jak mi poradziłeś. Wszystko bangla. Dziękuję i pozdrawiam:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaadaptuj silniki tylnych drzwi. Opuść na maksa w dół i przytrzymaj - to samo do góry. Wtedy domykanie zacznie działać.

Co z zamkiem centralnym? Tył działa już?

Zamek zacznie dopiero działać w momencie gdy druga strona jest zrobiona - czyli gdy moduł komfortu ma informację o podpięciu drugiego zamka. Zaadoptowałem też podnośniki szyb tak jak mi poradziłeś. Wszystko bangla. Dziękuję i pozdrawiam:wink:.

No i super :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie miałem dostępnych wczoraj tych bezpieczników S280 i tego drugiego w szkrzynkę i użyłem standardowych bezpieczników 30a oraz 15a podłączyłem zasilanie do kostki przy przednich drzwiach kierowcy ale nie działa. Muszę założyć w takim razie ten bezpiecznik S280?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać na zwykłym bezpieczniku. Zasialnie do S280 bierz z szyny za bezpiecznikami a nie z kostek, to ma być gruby kabel 2,5. MK przeprogramowany na elektrykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać na zwykłym bezpieczniku. Zasialnie do S280 bierz z szyny za bezpiecznikami a nie z kostek, to ma być gruby kabel 2,5. MK przeprogramowany na elektrykę?

Sprawa już się wyjaśniła. Silniczki miał walnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki już wrzucone jeszcze tylko pozostaje przerobienie instalacji na ori. Ale wszystko działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu zamontowalem u siebie el. szyby z tylu,wszystki dziala ale przestalo dzialac podswietlanie przestrzeni nog.wszystko podlaczylem wg opisu.

Ma moze ktos pomysl jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu zamontowalem u siebie el. szyby z tylu,wszystki dziala ale przestalo dzialac podswietlanie przestrzeni nog.wszystko podlaczylem wg opisu.

Ma moze ktos pomysl jak to naprawic?

Wymieniałeś MK czy odpalałeś tylną elektrykę na starym? Zakodowałeś kanał 61 w prawidłowy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna elektryke odpalilem na starym MK a w kanale 61 ma 2 czyli wszystko powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna elektryke odpalilem na starym MK a w kanale 61 ma 2 czyli wszystko powinno być ok?

No to sprawdź jeszcze bezpiecznik dla oświetlenia stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...