Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, nitroo napisał:

A pierwszy post czytał?

Dzięki kolego ,nie wszedłem w ten link poniżej zdjęcia dlatego myślałem że coś jest niekompletne.Już wszystko Ok, w linku pełny opis części:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujac moduł komfortu warto kupic lub zobaczyc czy obsłurzy podświetlenie klamek siedzen itp bo to jedna robota 2-3 h wiecej a zazwyczaj moduł pozwala na to  przy szybach tył . to tylko wiazka drzwi  wyciecie tapicerki  pod lampki . a

 oswietlenie nog mozna nie robic . i tak fotele trzeba wyjąć  aby wiązka ładnie poszła bo przy progu moze coś sie rozpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanko mam. Czy do dołożenia wystarczy  tylko sam silnik dokupić do drzwi oczywiście oprócz wiązki itp? Czy tylko wyciągam korbke i w to miejsce montuje silniczek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanko mam. Czy do dołożenia wystarczy  tylko sam silnik dokupić do drzwi oczywiście oprócz wiązki itp? Czy tylko wyciągam korbke i w to miejsce montuje silniczek? 
Wyciagasz mechanizm z kobrą który trzyma się na trzech śrubach torx i w jego miejsce mocujesz silnik, używając tych samych śrub.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy podejmowac sie wyzwania.

A4 b7 anglik tylko przednie szyby, ma byc przelozony na europe z czteroma szybami. Wiazka i wszystkie graty sa od angola z czteroma szybami. Calosc ma byc na europe. Da sie to ogarnąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko wiązkę trzeba przerabiać. Jeśli boczki i silniczki z przodu od anglika to oczywiście też do wymiany. Tył od anglika podchodzi bez problemu - silniczki, boczki, wiązki wewnątrz drzwi.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak radzicie sobie z przepinowaniem kostek ? Macie jakieś profesjonalne przyrządy czy raczej korzystacie z jakiś patentów?

 

Znajomy zakupi również panel sterowania szybami (tylko przód). Także jak komuś zostało po przerobieniu to pisać PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Pany mam maly problem mianowicie wiekszosc przewodow mam inne kolory I utklem to jest kostka z ktora laczy sie ta w tylnych drzwiach, spotkal sie ktos z takimi kolorami, ori mam korby I pakiet swiatlo. Moglby ktos poradzic? Pozdrawiamcfc2f10c5b50b64f665201130df81f2a.jpg052a6381389f8c4e04d80190d7166d04.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzynek30 napisał:

Siemka Pany mam maly problem mianowicie wiekszosc przewodow mam inne kolory I utklem to jest kostka z ktora laczy sie ta w tylnych drzwiach, spotkal sie ktos z takimi kolorami, ori mam korby I pakiet swiatlo. Moglby ktos poradzic? Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka
 

Kolory masz takie jak w DIY tylko poobsadzane w innych miejscach, to nie problem. Dziwne jest położenie przewodu brązowego, powinien być w miejscu 11 (duży pin u góry). Ale nic, do zrobienia :) i tak tylko trzy z tych przewodów wykorzystasz.
W twoim przypadku:

1.  Wyciągasz wszystkie piny poza 2 i 12 (są od głośników). Je zostaw, nic z nimi nie rób.

2. Wyciągnięty brązowy musisz od nowa zarobić, konektor: 000 979 228. Po zarobieniu wkładasz go w pin 11. Robiąc tak zrobisz jak ori.

3. Resztę przewodów izolujesz, nie będą ci potrzebne.

4. Teraz dokładasz nowe przewody, według tutorialu @Bart-S, ale sposób ułożenia pinów zależy jakie wiązki tylnych drzwi kupisz :) Z b6 z b7, nie ma znaczenia, po prostu w inne miejsca obsadzisz piny. 

21673344519_b9610be44f_o.jpg

21673344519_b9610be44f_o.jpg

 

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory masz takie jak w DIY tylko poobsadzane w innych miejscach, to nie problem. Dziwne jest położenie przewodu brązowego, powinien być w miejscu 11 (duży pin u góry). Ale nic, do zrobienia [emoji4] i tak tylko trzy z tych przewodów wykorzystasz.
W twoim przypadku:
1.  Wyciągasz wszystkie piny poza 2 i 12 (są od głośników). Je zostaw, nic z nimi nie rób.
2. Wyciągnięty brązowy musisz od nowa zarobić, konektor: 000 979 228. Po zarobieniu wkładasz go w pin 11. Robiąc tak zrobisz jak ori.
3. Resztę przewodów izolujesz, nie będą ci potrzebne.
4. Teraz dokładasz nowe przewody, według tutorialu [mention=9711]Bart-S[/mention], ale sposób ułożenia pinów zależy jakie wiązki tylnych drzwi kupisz [emoji4] Z b6 z b7, nie ma znaczenia, po prostu w inne miejsca obsadzisz piny. 
21673344519_b9610be44f_o.jpg.fc2fc370a268a983fed4d4bce114419e.jpg
21673344519_b9610be44f_o.jpg.fc2fc370a268a983fed4d4bce114419e.jpg
 
A prawa strone tez sie trzeba w te same piny wciac?

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I mi sie tez udalo zamatowac. Dzieki za pomoc Bart, cysiek :)

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest mały problem po montazu el szyb  z tyłu ,na fisie jak drzwi otworze z tyłu miga mi otwarte drzwi tylne a nie tak jak było wcześniej ze się świeciło cały czas. Czego może być wina, ktoś się z tym spotkał? dziwne że nie musiałem kodować mk od razu szyby działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2018 o 22:09, Krzynek30 napisał:

No i jest mały problem po montazu el szyb  z tyłu ,na fisie jak drzwi otworze z tyłu miga mi otwarte drzwi tylne a nie tak jak było wcześniej ze się świeciło cały czas. Czego może być wina, ktoś się z tym spotkał? dziwne że nie musiałem kodować mk od razu szyby działały

Zmienisz kodowanie na prawidłowe, to będzie normalnie pokazywało na FISie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz kodowanie na prawidłowe, to będzie normalnie pokazywało na FISie.
Dzieki Kaju :)

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę znaleźć, mam 2x elekt szyby. chcę wrzucić 4. Jak przerobić wiązkę drzwi kierowcy aby obsługiwała 4 szyby.?
Niechce nowej wkładać, bo mam już pakiet światło alarm i otwieranie klapy zrezane. Dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi się dobrze przypomina , to nic nie musisz rezać, moduł komfortu komufortu komunikuje się z sterownikiem drzwi kierowcy i innymi za pomocą CAN. Sprawdz jedynie czy wszystkie potrzebne piny we wtyczce do przelącznika szyb są obsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Zaraz poszukam ile pinów ma mieć sterownik na 4 szyby i ściągnę boczek drzwi kierowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...