Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Bilder napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Zaraz poszukam ile pinów ma mieć sterownik na 4 szyby i ściągnę boczek drzwi kierowcy :D

Zobacz na przełączniku ile pinów wychodzi z niego i czy się pokrywają z pinami w wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokladasz tylne szyby el. to z przodu zmieniasz tylko panel na taki z 4x el. szybami reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Już wszystkie wątpliwości mam rozwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2014 o 12:45, Onkel napisał:

MAM I JA :D

Udało mi się ogarnąć temat.

Dzięki pomocy kolegi z forum zamówiłem potrzebne piny. Foty niżej bo linki z allegro i tak zaraz wygasają. Sprzedający: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=12618656

Największym problemem dla mnie było wyciągnięcie starych pinów. Straciłem dużo czasu żeby pozbyć się wszystkich kabli oprócz tych głośnikowych z kostki słupka B. Później juz jakoś leci. Ciągnięcie kabli, lutowanie itp. W sumie nic trudnego. Kabel strony pasażera położyłem za przednią konsolą (niektórzy kładą pod tylna kanapą). Żeby włożyć piny do skrzynki bezpieczników to tak jak już ktoś napisał trzeba unieść trochę różowe zabezpieczenie bo inaczej nie wejdą.

Podłączyłem wszystko i okazało się, że wszystko działa z panelu kierowcy ale nie da się otworzyć szyb z paneli pasażerów. Po 10 minutach doszedłem, że była włączona blokada w panelu kierowcy :facepalm::grin: . Ogółem panel kierowcy musiałem wymienić bo nie działał przycisk prawego tyłu, tzn. opuszczał szybę ale nie podnosił. Także jak kupujecie to bierzcie gwarancję rozruchową bo nie wiadomo co przyjdzie.

x9s3hqcc.jpg

aqvb3do4.jpg

vksx2yl8.jpg

Ile kolego pinow  użyłeś z danego rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedna strone auta Pin masa to 136 jego sie przeklada. 136 jeden idzie na bezpiecznik pod mce. I 4 piny 012. 3 do slupka A, a jeden do bezpiecznikow. I w skrzynce bezp. Mosisz osadzic sobie pod bezpiecznik mini15A pin żeński ale jaki nr to nie wiem. Jestem akurat świeżo po montażu to pamietam. Choć w temacie wszystko jest ? a mi zostaly piny z auta. Wiec jak je ladnie powyciagasz to utniesz zabezpieczysz i mozesz ich użyć ? 

Edytowane przez Bilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze nie potrzebuje kupować żadnych pinow?, wiem ze jest opisane ale puki nie widzę ciezko mi z elektryka dojść ladu dlatego dopytuje. W jaki sposob wyjmuje piny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyciagniesz piny bez uszkodzenia to wystarczy Ci to co powyciagasz. Tylko piny do bezpiecznikow potrzebujesz. Niektórzy walcza z pinami iglami ale dlamnie to masakra. Kupilem z ali wyjmaki do pinow 11 sztuk jakies 1.5 dolara kosztowalo? i 3 minuty i piny wyjete. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie próbowałem.igła masakra jak piszesz zobaczę na mieście czy sa dostępne w sklepach motoryzacyjnych jeśli nie będę musiał zamawiać i przekładać robotę na nie wiem wsumie kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba użyć spinacza do kartek papieru z podpiłowaną jedną stroną na płasko. Oczywiscie sponacz o odpowiednim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbuje ustalić ori nr wiązki łączącej słupek A i B, ale nie mogę go zlokalizować w etce.

 

Edytowane przez sgn1808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ciezki temat czy do ogarniecia? ?

Bo przymierzam sie do wymiany, ale nie wiem czy podolam, a troche rzeczy przy samochodzie robilem m.in. tempomat, kieta b8, radio b7 itp ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniesz na mieciutko ? ja sam zrobilem caly dzien mi zszedl, ale jeszcze trojkaty wymienialem i piwko obiad wiec jak cos robiles dasz rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy mógłby mi ktoś wysłać rozpiske pinów do audi a4 b6 2001r. Słupek B i A? Jakby jakieś foty ktoś miał to super by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez podepne sie do prosby, bo w manualu mamy tylko schematy od 2004r.

A co np z 2003r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Czy ktos z okolic wroclawia a moze samego wroclawia:) jest w  stanie pomoc przy szybkach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jest ktos z podkarpacia w stanie pomóc w montażu elektrycznych szyb z tylu a4 b6 sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adi55 napisał:

Witam,jest ktos z podkarpacia w stanie pomóc w montażu elektrycznych szyb z tylu a4 b6 sedan?

Jak skończę jutro tO zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 16:18, Wiktoro napisał:

Witam .

Czy ktos z okolic wroclawia a moze samego wroclawia:) jest w  stanie pomoc przy szybkach?:)

Tak, ja. Zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 13:53, adi55 napisał:

Witam,jest ktos z podkarpacia w stanie pomóc w montażu elektrycznych szyb z tylu a4 b6 sedan?

RZ jak byś potrzebował pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...