Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam drobne. Zmienialiscie cale boczki czy moze macie patent na zaslepienie otworu po korbce?? Mam problem ze znalezieniem boczkow w speedzie w normalnych pieniadzach:)

Edytowane przez maciekpolanica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się dziś za szybki, zacząłem od strony kierowcy, wszystko podpięte, natomiast szyby mogę otwierac - zamykac tylko z panela kierowcy, natomiast z tyłu zero reakcji na przycisk otworz- zamknij. We włączniku mam 4 piny - natomiast dochodzą z wiązki 3. Podmieniałem też przycisk na inny i dalej to samo czyli wadliwy przycisk odpada. Jak włączę podświetlenie to nie ma podświetlenia przycisku z tyłu, zapala się na klik otwórz, zamknij. Przewody z słupka B do A podłączone cany 3 i 20 , zasilanie 11 i 13 , inkalacja 14. Parę osób miało tu ten sam problem, ale brak odpowiedzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MilUl napisał:

Wziąłem się dziś za szybki, zacząłem od strony kierowcy, wszystko podpięte, natomiast szyby mogę otwierac - zamykac tylko z panela kierowcy, natomiast z tyłu zero reakcji na przycisk otworz- zamknij. We włączniku mam 4 piny - natomiast dochodzą z wiązki 3. Podmieniałem też przycisk na inny i dalej to samo czyli wadliwy przycisk odpada. Jak włączę podświetlenie to nie ma podświetlenia przycisku z tyłu, zapala się na klik otwórz, zamknij. Przewody z słupka B do A podłączone cany 3 i 20 , zasilanie 11 i 13 , inkalacja 14. Parę osób miało tu ten sam problem, ale brak odpowiedzi w temacie

A w MK adaptacje zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MaTeo85 napisał:

A w MK adaptacje zrobiłeś?

Mk kanał 61 adaptacja zrobiona na 2 - było 3, bez zmian

Czy wiązka boczków z tyłu różni się?  Tył lewa i tył prawa ? Bo wziąłem pierwszą lepsza 

Edytowane przez MilUl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis rezalem instalacje szybek i mialem inaczej rozmieszczone piny niz w opisie na 1 stronie.  Piny glosnikow byly odwrotnie wpiete (brazowo-zolty byl wpiety w pin 12 a czerwono-zolty jest pod 2) i pin od inklinacji w slupkach A nie byl pod 14 tylko pod 4. Pod pinem 11 slupka B nie bylo masy tylko byla wpieta w pin 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego miałeś inaczej niż w pierwszym poście bo tam jest schemat do 2004r. a ty może masz samochód z 2003r. i faktycznie jest trochę inaczej ( też tak miałem i też się trochę z tym głowiłem), ale kolega bart-s przyszedł z pomocą i jakoś dałem rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, YoGi1984 napisał:

Może dlatego miałeś inaczej niż w pierwszym poście bo tam jest schemat do 2004r. a ty może masz samochód z 2003r. i faktycznie jest trochę inaczej ( też tak miałem i też się trochę z tym głowiłem), ale kolega bart-s przyszedł z pomocą i jakoś dałem rade:)

Nie ma się co głowić, to tylko inne rozmieszczenie pinów. Ważne żeby we wtyczce i gnieździe były w tych samych miejscach  :) Nie istotne czy ty masz ten sygnał na pinie 4 a na schemacie jest na 14. Oczywiście dla własnego zaspokojenia możesz je zamienić żeby było jak na schemacie :D 
Ważne że szyby działają i jest banan na twarzy. Ja po zamontowaniu swoich nie mogłem się nacieszyć i co chwilę otwierałem i zamykałem. Teraz nie wyobrażam sobie żeby tam była jakaś korba ?

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pochwale sie dzisiaj wjechaly tylne szyby:) 3h madra glowa kaju i troszke mojej pomocy i sa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

Zbieram się powoli do modzenia kolejnej rzeczy w mojej laluni. Tym razem chcę podejść kompleksowo - będę wymieniał fotele i przy okazji chcę pociągnąć elektrykę w tył - bo u mnie z tyłu tylko kolbotronic. 

No i mam pytanie, wg tego co jest na pierwszej stronie w opisie kable jakie ciągnę to od słupka B do A z obu stron + zasilanie pomiędzy słupkami A. 
Jednak mam problem ... 

Mój moduł komfortu to: 8E0 959 433 BG  - co za tym idzie nie obsługuje on elektryki w tyle... muszę go zatem zmienić. Pytanie na jaki? Czy zmieniając moduł komfortu muszę robić jakieś przeróbki w kostkach/wtyczkach przy module? 

Pytanie drugie, czy trzeba ciągnąć kable od słupków do MK? To pytanie jest związane ze schematami z końca instrukcji zamieszczonej na pierwszej stronie. 

 

Aktualizacja: 

Mój MK w/w daje sobie zakodować w kanale 61 zarówno 0 jak i 1 - oznacza to, że samą elektrykę w tyle, bez oświetlenia nóg uciągnie? Gdybym chciał jednak włożyć inny MK np na przyszłość - to jaki? I czy będę musiał robić przeróbkę kostek i instalacji? 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
Darek 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szukalem na forum ale nie poszukalem nic na ten temat. Chce wymienic zuzyty panel szyb na 4 szyby. moj aktualny ma nr 8Z0959851D ale na allegro z ori nie ma takich z koncówka D. Sa z koncowka F i B czy takie by pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hidden22 napisał:

witam. szukalem na forum ale nie poszukalem nic na ten temat. Chce wymienic zuzyty panel szyb na 4 szyby. moj aktualny ma nr 8Z0959851D ale na allegro z ori nie ma takich z koncówka D. Sa z koncowka F i B czy takie by pasowały?

Tak, można między sobą zmieniać, ilość pinów jest ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Koledzy, 

Zbieram się powoli do modzenia kolejnej rzeczy w mojej laluni. Tym razem chcę podejść kompleksowo - będę wymieniał fotele i przy okazji chcę pociągnąć elektrykę w tył - bo u mnie z tyłu tylko kolbotronic. 

No i mam pytanie, wg tego co jest na pierwszej stronie w opisie kable jakie ciągnę to od słupka B do A z obu stron + zasilanie pomiędzy słupkami A. 
Jednak mam problem ... 

Mój moduł komfortu to: 8E0 959 433 BG  - co za tym idzie nie obsługuje on elektryki w tyle... muszę go zatem zmienić. Pytanie na jaki? Czy zmieniając moduł komfortu muszę robić jakieś przeróbki w kostkach/wtyczkach przy module? 

Pytanie drugie, czy trzeba ciągnąć kable od słupków do MK? To pytanie jest związane ze schematami z końca instrukcji zamieszczonej na pierwszej stronie. 

 

Aktualizacja: 

Mój MK w/w daje sobie zakodować w kanale 61 zarówno 0 jak i 1 - oznacza to, że samą elektrykę w tyle, bez oświetlenia nóg uciągnie? Gdybym chciał jednak włożyć inny MK np na przyszłość - to jaki? I czy będę musiał robić przeróbkę kostek i instalacji? 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
Darek 

Nic przy module nie robisz. Zasilanie tylnych drzwi przez bezpieczniki. Lista modułów w pierwszym poście, musi się pokrywać to co masz + to co chcesz dołożyć... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hidden22 napisał:

witam. szukalem na forum ale nie poszukalem nic na ten temat. Chce wymienic zuzyty panel szyb na 4 szyby. moj aktualny ma nr 8Z0959851D ale na allegro z ori nie ma takich z koncówka D. Sa z koncowka F i B czy takie by pasowały?

Panel kierowcy jest p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaju napisał:

Nic przy module nie robisz. Zasilanie tylnych drzwi przez bezpieczniki. Lista modułów w pierwszym poście, musi się pokrywać to co masz + to co chcesz dołożyć... :hi:

Kaju - dzięki jednak jeszcze chcę dopytać bo kto jak kto ale Ty będziesz wiedział ?

Dobrze rozumiem, że mój MK obsłuży elektrykę w tylnych drzwiach? Zgodnie z tym co napisałem z kodowaniem 0 i 1?

Jakbym chciał oświetlenie dołożyć to zgodnie z tym co napisałeś powinienem włożyć MK z końcówką BS lub CN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli i tak zakładasz elektryke, to dostępne dla Ciebie moduły pod elektryke i potem pakiet światło to BJ, BM, BR, BS, CA, CB, CE, CH, CJ, CN, CQ, CR.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaju napisał:

Jeśli i tak zakładasz elektryke, to dostępne dla Ciebie moduły pod elektryke i potem pakiet światło to BJ, BM, BR, BS, CA, CB, CE, CH, CJ, CN, CQ, CR.

Dziękować i jak mogę to jeszcze podpytam:

Czy aby dołożyć tylko lampki białe i czerwone drzwi muszę zmieniać MK? Zakładam, że uruchomię elektrykę w tyle na tym module co mam czyli BG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki w drzwiach ruszają na każdych elektrycznych drzwiach z automatu - wystarczy odpowiednie wpięcie w sterownik drzwi i świeci :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaju napisał:

Lampki w drzwiach ruszają na każdych elektrycznych drzwiach z automatu - wystarczy odpowiednie wpięcie w sterownik drzwi i świeci :)

I to jest konkretna odpowiedź - ale mnie czeka rezania aż się boję ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...