Skocz do zawartości
IGNOROWANY

vw passat b6, 2.0 tdi BKP, pytanie


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kolega zakupił takie auto jak wyżej silnik 2.0 tdi, BKP, ja niestety z takim motorkiem się jeszcze nie spotkałem, pytanie do tych co wiedzą wiecej na temat 2.0 tdi, czy to oznaczenie to ten awaryjny???

dodam że na chwile obecną już są problemy ze zwiększającym się poziomem oleju, tak twierdzi właściciel,

i druga sprawa to kopcenie na czarno, jutro mam zamiar go zlogować, ciekawe co pokaże,

dzieki za odpowiedzi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolega zakupił takie auto jak wyżej silnik 2.0 tdi, BKP, ja niestety z takim motorkiem się jeszcze nie spotkałem, pytanie do tych co wiedzą wiecej na temat 2.0 tdi, czy to oznaczenie to ten awaryjny???

dodam że na chwile obecną już są problemy ze zwiększającym się poziomem oleju, tak twierdzi właściciel,

i druga sprawa to kopcenie na czarno, jutro mam zamiar go zlogować, ciekawe co pokaże,

dzieki za odpowiedzi

Informacyjnie... te silniki byly montowane tylko w Passatach.

potrzebna fachowa opinia na temat "kolizyjności" silnika bkp

Cyt.

Ktoś napisał o silniku BKP. W leonach nie występował taki silnik. Jest to motor od passata b6 i najczęściej występuje w samochodach angielskich, w europie rzadko spotyka się passata z motorem BKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolizyjność jak kolizyjność a co do samego silnika to cuś jak BLB z pompkami Siemensa :)

to chyba najgorzej jak można było trafić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - jak zadbany i pewny to koszty modyfikacji na chwilę obecną nie są porażające

Świadomość i wiedza o bolączkach 2.0 TDi jest dobra kartą utargową przy zakupie

A kto napisał że BLB ma pompki Siemensa ?

dokładnie tak.Z 1,9 bym B7 nie kupil bo za slabe a poza tym tylko 5 biegów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolizyjność jak kolizyjność a co do samego silnika to cuś jak BLB z pompkami Siemensa :)

to chyba najgorzej jak można było trafić??

No wlasnie... najlepiej to nie wyglada... sorry.

danu44 - to że w Anglii nie ma Euro nie oznacza, że nie należy do Europy. Wielka Brytania jest jedną z wysp europejskich (w dodatku największą) :)

A co Ty tu za bzdury piszesz... co to ma wspolnego z tematem watku...?

Cytat, pochodzi z forum LeonClub... i moderator pisze ze Passat z tymi silnikami byl czescie sprzedawany do Angli niz w Europie... i jak dla Ciebie to dopisze ze w Europie Srodkowej. Bo widze ze nie umiesz czytac ze zrozumienie, albo nabijasz sobie posty... niczym konkretnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolizyjność jak kolizyjność a co do samego silnika to cuś jak BLB z pompkami Siemensa :)

to chyba najgorzej jak można było trafić??

No wlasnie... najlepiej to nie wyglada... sorry.

to właśnie chciałem usłyszeć, kumpel nie będzie zadowolony, znaczy napęd pompy, wtryskiwacze mogą się kończyć, albo wtryski już się kończą bo dymi na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert...

Tu masz jeszcze jeden artykuj o 2.0

Nie chodzi moze o konkretny silnik, ale moze koledze przyda sie pare informacji o tych silnikach.

Oczywiscie nie mozemy generalizowac ze te 2.0 sa tylko zle, ale sam wiesz jak jest...

Wszystko o silniku 2.0 TDI. Silnik Diesel - opis, recenzja. Informacje o silniku 2.0 TDI - Fakt.pl

No i jak cos to zawsze jest takie male kolo ratunkowe...

SILNIK BKP 2.0TDI 2.0 PASSAT B6 140KM GWARANCJA (2272566170) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I to jeszcze przeczytaj... bo piszesz ze kopci.

Volkswagen Passat | 2.0TDI BKP... Dymi, spadek mocy. | VOLKSWAGEN Forum

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/silnikach-2-0-tdi-232584/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolizyjność jak kolizyjność a co do samego silnika to cuś jak BLB z pompkami Siemensa :)

to chyba najgorzej jak można było trafić??

No wlasnie... najlepiej to nie wyglada... sorry.

danu44 - to że w Anglii nie ma Euro nie oznacza, że nie należy do Europy. Wielka Brytania jest jedną z wysp europejskich (w dodatku największą) :)

A co Ty tu za bzdury piszesz... co to ma wspolnego z tematem watku...?

Cytat, pochodzi z forum LeonClub... i moderator pisze ze Passat z tymi silnikami byl czescie sprzedawany do Angli niz w Europie... i jak dla Ciebie to dopisze ze w Europie Srodkowej. Bo widze ze nie umiesz czytac ze zrozumienie, albo nabijasz sobie posty... niczym konkretnym.

Nie napinaj się tak - więcej luzu, napisałem to w tonie żartobliwym. Poinformowałem w tym samym poście (nic sobie nie nabijając), że UK również należy do Europy - coby nawet nie sądził moderator z forum Passata :).

Stwierdzenie "Ten model był częściej sprzedawany do Katowic niż na Śląsk" jest również tylko w części poprawne :P

PS

Teraz to sobie nabiłem posta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,mam możliwość kupna takiego paska 2.0 TDI silnik bkp od teścia.utko rocznik 2007 145tys km kupiony przez teścia w salonie jako nowy więc autko pewne nie bite i przebieg ori.jak na razie to autko śmiga oki ale jest coś czego można się obawiać w najbliższej przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...