Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowki foteli przednich - montaż


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest ogólnie bardzo prosta poza jednym elementem mianowicie założeniem dwóch z czterech gwintów pod śruby mocujące ale zacznijmy od początku...

Części:

Schowków mamy dwa rodzaje: wysówana szufladka oraz odchylany. Do moich foteli (B6 sportowe z ogrzewaniem, regulacją wysokości i kata siedziska) pasowały oba rodzaje, odnośnie pozostałych kombinacji zapraszam do wypowiadania się w wątku.

Blaszka/spinka z gwintem do mocowania schowków ma numer: 8E0 881 712 D

IMG_9478_tn.jpg

Narzędzia:

Klucz spline 10 (odkrecenie foteli)

Klucz torx 20 i/lub 25

Śrubokręt płaski

IMG_9481_tn.jpg

Dla ułatwienia zadania oparcie przechylamy maksymalnie do przodu oraz wysokość w górę.

1) Demontujemy osłony prowadnic fotela z tyłu (śrubokrętem podważyć i wyjąć kołki mocujące znajdujące się z boku osłon, odkręcić śruby torx i osłony wysunąć do przodu)

IMG_9482_tn.jpg

IMG_9483_tn.jpg

IMG_9484_tn.jpg

2) Demontujemy osłony prowadnic fotela z przodu (analogicznie jak te z tyłu ale tutaj mamy tylko kołki mocujące)

IMG_9485_tn.jpg

3) Odkręcamy fotel. Cztery śruby na klucz spline (najtrudniejsza sprawa z tylną wewnętrzną – mało miejsca na wysokość) po czym odchylamy fotel do tyłu (uwaga na przewody wychodzące z podłogi)

IMG_9487_tn.jpg

4) Montujemy spinki z gwintem przednie, gwintem do góry (do wewnątrz fotela)

IMG_9489_tn.jpg

5) Montujemy spinki z gwintem tylne, analogicznie jak i przednie przy czym tutaj nie uda się ich przecisnąć przez zbyt wąski prostokątny otwór więc trzeba je przepchać najpierw pomiędzy białą plastikową poprzeczką a metalowym stelażem. Po czym za pomocą śrubokręta przecisnąć od wewnątrz fotela na właściwe miejsce. W tym momencie mamy za sobą najtrudniejszą część :decayed:

IMG_9491_tn.jpg

IMG_9492_tn.jpg

6) Jeśli mamy szufladki to można wkręcić dwie przednie śruby przed przyłożeniem stelaża schowka. Aby je później dokręcić trzeba wysunąć szufladkę. Jeśli mamy schowki odchylane dostęp do przednich śrub również dopiero po otwarciu schowka

IMG_9493_tn.jpg

IMG_9495_tn.jpg

7) Ustawiamy fotel na właściwe miejsce i dokręcamy (raczej mocno, u mnie śruby się poluzowały po jakimś czasie i trzeba było ściągać osłonki ponownie) Po czym zakładamy osłonki (uwaga na prawidłowe wsunięcie i ustawienie ich względem siebie)

8) Cieszymy się nowym bajerem ;-)

IMG_9496_tn.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do foteli s-line b7 z el. reg. lędźwi - odchylane

dzięki za nr blaszek, bo kolega z forum sprzedał mi schowki z 3 blaszkami na stronę...

a nr śrubek znajdziesz do tego?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Etki: 8E0 881 331 A blachowkręt z łbem soczewkowym M5x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu schowków wysuwanych w B6 z końca 2004 roku. Udało mi sie zamontować je bez odkręcania foteli. Było troche gimnastyki ale jeśli ktoś nie ma klucza spline 10 lub nie chce ruszać fabrycznie przykręconych śrub z właściwym momentem, to da się i tak zamontować schowki. Trzeba tylko odkręcić prowadnice szufladki i ją wyjąć ze stalaża. Jak mamy stelaż już zamontowany do fotela to wtedy przykręcamy szufladki z powrotem.

U mnie też nie ma takich osłon prowadnic jak na zdjęciach powyżej. Po prostu takich nie montowali pod koniec 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że opisałeś bo będę przekładal z moich kubełków do nowych z s-line to teraz bedzie łatwiej i szybciej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1977 Andrzej pisal, ze udalo mu sie zamontowac bez wyciagania foteli... ja dzis dolozylem schowki i opcja bez klucza spline to raczej mission impossible- najpierw cwiczylem na podniesionym na maxa fotelu, udalo mi sie jedynie zalozyc 2 zasowki z gwintem w tej przedniej czesci, ale te 2 pozostale to jakis koszmar- nawet przy odkreconych i polozonych na tylna kanape fotelach i tak byla mala rzezba zeby je przepchnac ;) cala reszta P&P, polecam!

PS. po skreceniu foteli spowrotem, zauwazylem ze nie grzeje mi d*pa u kierowcy. Plecy grzeja, a tylek nie. Wsadzilem reke pod fotel (teraz ze schowkami troche tam ciasno ;) - poruszalem wszystkimi wtyczkami, ale neistety tylek dalej nie hula. jakies pomysly?? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, po co się meczyć z wciskaniem rąk po siedzenie i gimnastykować z tym. Ile to roboty odkręcić cztery śruby od fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po montażu. Całość bez pośpiechu z odkręceniem foteli zajęła 40 min.

Co do tych dwóch blaszek, o których jest mowa, że trzeba je przepychać, to poradziłem sobie w innym sposób.

Rozgiąłem je delikatnie i naprowadziłem na to wycięcie w blasze fotela, potem mały młotek w rękę i wskoczyło na swoje miejsce bez najmniejszego problemu i żadnej gimnastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy schowki typu wysuwana szuflada podejdą do zwłykłych foteli "naleśniki" w b6 ?

Edytowane przez szczuras85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzą do naleśników do elektrycznych niestety nie wszystkie i zdaje się że będę musiał swoje sprzedać bo zmieniłem na elektryczne fotele. Chyba ze ktoś się zamieni ze zwykłych szufladek na elektryczne swing

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, dodatkowe miejsce zawsze sie przyda, jeżeli kolega piotrekrkk jest zainteresowany sprzedażą to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do sportowych zgrzaniem i el. lędźwiami oraz regulacją kąta nachylenia podejdą obie wersje? Chyba będę musiał w nie zainwestować bo mam lodówkę w schowku i w ogóle miejsca nie ma na jakieś drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...