Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowki foteli przednich - montaż


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. 20 min i po sprawie (miałem już pod fotelem zamontowane blaszki w gratisie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, linki już nie działają, jakie nr schowków pasują pod płaskie elektryczne fotele? Czy as tylko dwa rodzaje, uchylne i wysuwane, czy wysuwane tez są w dwóch rodzajach ( do elektrycznych i manualnych foteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary mają ori blaszki? Wiadomo że są na gwint m5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś jest w stanie podać przybliżone wymiary tych schowków? Wejdzie tam gaśnica 1kg jakaś nieduża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaśnica bankowo nie wejdzie, ja mam schowki z szufladami to tak naprawdę mieszczą się w nim na wcisk 3 kamizelki odblaskowe. a w drugim zapasowe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie:

fotele manualne symbol 8E0 881 106 BH

Czy oba te schowki podejdą czy trzeba brać któryś konkretny, bo widzę że różnią się konstrukcją szuflady z przodu.

schowki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Szczawin Kościelny - BLASZKA MONTAŻOWA SPINKA UNIWERSALNA pod śrubę M5, na Allegro.pl, za 1,15 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Wyposażenie wnętrza}. Opinie i recenzje czy...


czy jestescie w stanie stwierdzic czy te blachy by pasowaly? bo kupilem schowki srubki mam ale blaszek nie mam bo sprzedawca stwierdzil ze myslal ze wszystkie fotele je maja i nie myslal o nich -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginał ma numer 8E0881712D (w razie co w aso sztuka ok. 6zł) i gdzieś znalazłem że mają wymiar 07x16x12, na żywo nie sprawdzę teraz bo nie ma mnie w domu, a mam akurat fotele rozebrane, ale dopiero w lutym mogę sprawdzić jak faktycznie z wymiarami jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mukade93 napisał:
ALLEGRO.PL

Kup teraz z Szczawin Kościelny - BLASZKA MONTAŻOWA SPINKA UNIWERSALNA pod śrubę M5, na Allegro.pl, za 1,15 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Wyposażenie wnętrza}. Opinie i recenzje czy...


czy jestescie w stanie stwierdzic czy te blachy by pasowaly? bo kupilem schowki srubki mam ale blaszek nie mam bo sprzedawca stwierdzil ze myslal ze wszystkie fotele je maja i nie myslal o nich -.-

Te są za długie i nie zmieszczą się w malutkie otwory montażowe podstawy fotela,przerabiałem już to. Ostatnio u siostry montowałem używając takich blaszek jak z linku poniżej,musisz użyć śrubek z nieco rzadszym skokiem gwintu dla tych blaszek. I śrubki z przodu nie mogą być zbyt długie dla foteli sportowych bo zablokują wysuwanie oparcia podudzi.

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Kędzierzyn-Koźle - 10x BLASZKA SPINKA MONTAŻOWA 4,8 NADKOLE MERCEDES, na Allegro.pl, za 9,90 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Części karoserii}. Opinie i recenzje czy warto kupić...

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem schowki, miałem ORI blaszki i od strony pasażera blaszki weszły bez problemu, tak od strony kierowcy z tyłu fotela już nie, ponieważ nie chciały przejść przez ten otwór z tym białym prętem z tworzywa, o czym już wspominał kolega @pila24 Jak już ktoś będzie montował to 4 blaszki na tył proponuję od razu trochę skrócić, jest tam nadmiar gwintu jeśli chodzi o obciążenie (chodzi o skrócenie tego wystającego gwintowanego elementu) i wtedy bez problemu wchodzą. Przed montażem blaszki też najlepiej trochę ścisnąć, wtedy nie będą się przesuwać jak fotel mamy podniesiony do góry i chcemy przykręcić schowki.

@kosik25 dzięki za schowki :thumbup1:

IMG_20220430_172117.thumb.jpg.d5fabe7df156bcae3ee0e51a5c871a7a.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Dzisiaj montowałem schowki, miałem ORI blaszki i od strony pasażera blaszki weszły bez problemu, tak od strony kierowcy z tyłu fotela już nie, ponieważ nie chciały przejść przez ten otwór z tym białym prętem z tworzywa, o czym już wspominał kolega @pila24 Jak już ktoś będzie montował to 4 blaszki na tył proponuję od razu trochę skrócić, jest tam nadmiar gwintu jeśli chodzi o obciążenie (chodzi o skrócenie tego wystającego gwintowanego elementu) i wtedy bez problemu wchodzą. Przed montażem blaszki też najlepiej trochę ścisnąć, wtedy nie będą się przesuwać jak fotel mamy podniesiony do góry i chcemy przykręcić schowki.

@kosik25 dzięki za schowki :thumbup1:

IMG_20220430_172117.thumb.jpg.d5fabe7df156bcae3ee0e51a5c871a7a.jpg

Polecam się na przyszłość, pamiętam że w koszu od tunelu były podobne blaszki ale czy identyczne nie pamiętam. Ale za to doskonałe pamiętam to jasne wnętrze i ile pracy trzeba było włożyć aby zmienić je na czarne. Pamiętam doskonale, że z foteli wyjałem schowki, z kanapy podłokietnik z mcd a resztę postawiłem koło śmietnika, ale bardzo szybko zginęły z tego miejsca :grin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kosik25 napisał:

pamiętam że w koszu od tunelu były podobne blaszki ale czy identyczne nie pamiętam.

Są większe bo dwie takie wrzuciłeś mi w gratisie.

10 minut temu, kosik25 napisał:

Ale za to doskonałe pamiętam to jasne wnętrze i ile pracy trzeba było włożyć aby zmienić je na czarne.

Nawet o tym nie myślę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Są większe bo dwie takie wrzuciłeś mi w gratisie.

Nawet o tym nie myślę :P

Całkiem możliwe. Mi ogólnie to wnętrze nie siedziało. A, że silnik i buda były bardzo zdrowe to wyleciało wszystko z zewnątrz i wewnątrz i wleciało sline z b7 plus bardzo dużo elektryki. Problem miałem z wykładziną aby dostać z b7 czarna w idealnym stanie... więc złożyłem całe auto wykładzina została jasna i po pół roku trzeba było wszystko rozebrać aby założyć czarną. Ale to co zrobilem sam to cieszy caly czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kosik25 napisał:

Całkiem możliwe. Mi ogólnie to wnętrze nie siedziało. A, że silnik i buda były bardzo zdrowe to wyleciało wszystko z zewnątrz i wewnątrz i wleciało sline z b7 plus bardzo dużo elektryki. Problem miałem z wykładziną aby dostać z b7 czarna w idealnym stanie... więc złożyłem całe auto wykładzina została jasna i po pół roku trzeba było wszystko rozebrać aby założyć czarną. Ale to co zrobilem sam to cieszy caly czas. 

Mi też nie do końca leży to wnętrze ale nie zamierzam nic zmieniać. Mam drugie z 2 x ORI S-Line z fabryki a to jest do jazdy na co dzień, chociaż w *uj km nią jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 22:26, kosik25 napisał:

Polecam się na przyszłość, pamiętam że w koszu od tunelu były podobne blaszki ale czy identyczne nie pamiętam. Ale za to doskonałe pamiętam to jasne wnętrze i ile pracy trzeba było włożyć aby zmienić je na czarne. Pamiętam doskonale, że z foteli wyjałem schowki, z kanapy podłokietnik z mcd a resztę postawiłem koło śmietnika, ale bardzo szybko zginęły z tego miejsca :grin: 

pytanko mam . jak wyglądał  stelarz do szuflady . Mam schowki od cabrio ale jakos nie mogę zamontować .Czy mógłbyś proszę coś doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radek_1029 napisał:

pytanko mam . jak wyglądał  stelarz do szuflady . Mam schowki od cabrio ale jakos nie mogę zamontować .Czy mógłbyś proszę coś doradzić ?

W stelaż montujesz 4 blaszki mocujace  i przykrecasz schowki na srubki. Jeżeli chodzi o schowki od Cabrio i normalnej wersji nie wiem czy jest jakaś różnica. Mam fotel wyciągnięty to mogę Ci zrobić zdjęcie po południu jak wygląda zamontowany schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosik25 napisał:

W stelaż montujesz 4 blaszki mocujace  i przykrecasz schowki na srubki. Jeżeli chodzi o schowki od Cabrio i normalnej wersji nie wiem czy jest jakaś różnica. Mam fotel wyciągnięty to mogę Ci zrobić zdjęcie po południu jak wygląda zamontowany schowek.

Edytowane przez Radek_1029
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...