Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tempomat nie działa blad czujnika sprzegla G476 oraz jego wymiana


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi


Niestety tylko w całości do wymiany

Oczywiście można sam czujnik lub samą pompę wymienić w moim przypadku pompka się rozczelniła, kupiłem na allegro bez czujnika.
Czujnik przełożyłem z rozczelnionej pompki i wszystko działa (przy wymianie tej pompki trochę roboty jest).
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, Oriętuje się ktoś w które piny komputera trzeba wpiąć tą pompkę? Muszę ją podłączyć w aucie które miało mulitronic a wktóre teraz włożyłem manual a bez tego nie przyjmuje mi komputer nowego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu od dzisiaj i tez mam problem z moim audi a4 b8 2008 tdi mam do wymiany czujnik położenia sprzęgła g476 wie ktoś jak to zrobić wiem tylko jedno ze jest miedzy kompem a zbiorniczkiem płynu hamulcowym bardzo w dole albo jaki jest numer części oryginału

Edytowane przez Pelo31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co demontujesz ramiona wycieraczek 2 wyciągasz ten plastik który jest pod szybą (niekoniecznie cały wystarczy tylko prawą stronę) 3 demontujesz zbiorniczek płynu spryskiwaczy 4 odkręcasz mechanizm wycieraczek 5 skrzynkę sterownika ecu, sterownik wyciągasz odkręcasz wszystkie śruby ze skrzynki i przesuwasz na max do prawej strony. Wtedy masz miejsce do wymiany pompy sprzęgła lub samego czujnika.
Ja wymieniałem pompę sprzęgła dwa razy. Za pierwszy razem zajęło mi to 2,5 - 3h za drugim 1,5-2h
Powodzenia

P.s
Przed odłączeniem sterownika ECU odkręcamy klemy od akumulatora

Edytowane przez kotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grzegorz możesz mi powiedzieć gdzie on jest i ewentulanie jak sie okaże że jest do wymiany jakie ma numery do zakupu bo w aso stwierdzili ze nic takiego nie ma

Czujnik polozenia sprzęgła znajduje się w ścianie godziwej kolo pompa w audi a4 b8

Witam jestem przed wymiana czujnika położenia sprzęgła wiem gdzie on się znajduje tylko czy mogę napewno kompa odłączyć i jak wstawię nowy czujnik czy musze zaadoptować coś na vcds czy tylko wymienić ze starego na nowy

Pierwsze co demontujesz ramiona wycieraczek 2 wyciągasz ten plastik który jest pod szybą (niekoniecznie cały wystarczy tylko prawą stronę) 3 demontujesz zbiorniczek płynu spryskiwaczy 4 odkręcasz mechanizm wycieraczek 5 skrzynkę sterownika ecu, sterownik wyciągasz odkręcasz wszystkie śruby ze skrzynki i przesuwasz na max do prawej strony. Wtedy masz miejsce do wymiany pompy sprzęgła lub samego czujnika.

Ja wymieniałem pompę sprzęgła dwa razy. Za pierwszy razem zajęło mi to 2,5 - 3h za drugim 1,5-2h

Powodzenia

a grzegorz możesz mi powiedzieć gdzie on jest i ewentulanie jak sie okaże że jest do wymiany jakie ma numery do zakupu bo w aso stwierdzili ze nic takiego nie ma

Czujnik polozenia sprzęgła znajduje się w ścianie godziwej kolo pompa w audi a4 b8

Witam jestem przed wymiana czujnika położenia sprzęgła wiem gdzie on się znajduje tylko czy mogę napewno kompa odłączyć i jak wstawię nowy czujnik czy musze zaadoptować coś na vcds czy tylko wymienić ze starego na nowy

Pierwsze co demontujesz ramiona wycieraczek 2 wyciągasz ten plastik który jest pod szybą (niekoniecznie cały wystarczy tylko prawą stronę) 3 demontujesz zbiorniczek płynu spryskiwaczy 4 odkręcasz mechanizm wycieraczek 5 skrzynkę sterownika ecu, sterownik wyciągasz odkręcasz wszystkie śruby ze skrzynki i przesuwasz na max do prawej strony. Wtedy masz miejsce do wymiany pompy sprzęgła lub samego czujnika.

Ja wymieniałem pompę sprzęgła dwa razy. Za pierwszy razem zajęło mi to 2,5 - 3h za drugim 1,5-2h

Powodzenia

Pierwsze co demontujesz ramiona wycieraczek 2 wyciągasz ten plastik który jest pod szybą (niekoniecznie cały wystarczy tylko prawą stronę) 3 demontujesz zbiorniczek płynu spryskiwaczy 4 odkręcasz mechanizm wycieraczek 5 skrzynkę sterownika ecu, sterownik wyciągasz odkręcasz wszystkie śruby ze skrzynki i przesuwasz na max do prawej strony. Wtedy masz miejsce do wymiany pompy sprzęgła lub samego czujnika.

Ja wymieniałem pompę sprzęgła dwa razy. Za pierwszy razem zajęło mi to 2,5 - 3h za drugim 1,5-2h

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odłączeniem sterownika odłącz oczywiście akumulator.
Po wymianie czujnika kasujesz tylko błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też jestem przed wymianą czujnika położenia sprzęgła w audi a4 b8 2008 rok moja wersja to anglik wiem ze musze sciagnąć ecu i obudowę żeby dostać się do czujnika ale mam pytanie bo w Anglii powiedzieli mi ze nr części to 8k2721401H a czym się różni ten sam czujnik tylko ze litera na końcu litera A .W serwisie w uk kosztuje 153.00 Funta i proszę jak ktoś się zna albo wymienial czujnik niech napisze krok po kroku jak to się robi i ktoredy czujnik musi wyjść i jak go zdemontować od pedału sprzęgła bo tam nie widziałem żadnej śruby z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy sprzęgła nie musisz demontować wymień sam czujnik.

Chyba że kupiłeś razem z pompą tak jak sprzedają w ASO.

Jak wymieniasz z pompą to przy pedal sprzęgła jest boleć który wyciagasz no i będziesz musiał odpowietrzyć układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a jak to dokładnie jest jak wymienie sam czujnik stary odlanczam i nowy wpinam czy jak i jak to trzeba odpowietrzyć jak bym zmienial całość


a ciekawe czy w serwisie sprzedadzą sam czujnik


a jak będę musiał odlączyć ecu to aku odlaczyc to jakie klemy minus czy plus


a znasz numer części samego czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nie dostaniesz samego czujnika sprzedają to jako komplet.

Wymiana samego czujnika nie wymaga demontażu pompy, odpinasz tylko wtyczkę i wyciagasz czujnik z zatrzasków. Co z tym idzie nie musisz odpowietrzyć układu bo go nie rozszczelnisz.

Jak będziesz jednak wymieniał całość czyli z pompą to odpowietrzasz przy wysprzegliku z od spodu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki :) :)


a jak np. będę wymienial sam czujnik to potem musze jakas uszczelke wymienić czy oring czy tylko stary wyjac a nowy zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jak np. będę wymienial sam czujnik to potem musze jakas uszczelke wymienić czy oring czy tylko stary wyjac a nowy zamontować

Nie ma tam oringu ani uszczelki, czujnik nie ma kontaktu z płynem hamulcowym.
Wyjmujesz stary, wkładasz nowy.
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki zabieram się za to w niedziele ale trochę to potrwa mi na pewno bo pracuje po 12 godz i mało czasu mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mam problem z tym iż musze mocno wciskać pedał sprzęgła by auto zapaliło, piszecie co prawda o problemach z tempomatem który u mnie działa ale zdaje się że w moim przypadku sprawa dotyczy też wymiany pompki sprzęgła z czujnikiem, możecie podpowiedzieć czy u mnie nastaiwać się na wymianę całości czy może samego czujnika ? pozdrawiam

Audi B8, 2.7 Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego czujnika ale sprawdz czy to na pewno wina czujnika. Podłącz kompa zobacz czy są błędy jak nie ma sprawdź ile % wskazuje czujnik przy normalnym wciśnięciu sprzęgła.
Powinno być 78% wtedy czujnik pozwoli uruchomic silnik.

tutaj jest temat post #9
https://a4-klub.pl/index.php?/topic/278159-wymiana-czujnika-polozenia-sprzegla-20-tdi-cr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czytałem ten wątek, sprawdzę i wymienię to żeby się w trasie nie ździwić :),

mam jeszcze do Was pytanie czy te czujniki były inne przy różnych wersjach silnikowych ?

a może ktoś posiada numer czujnika pasującego do 2.7 tdi ?

raczkuje w temacie bo to moje pierwsze audi, wczesniej miałem bmw i miałem wszystko w jednym palcu a teraz jak dziecko we mgle .... :)

Edytowane przez Marina_Yacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2012‎-‎06‎-‎15 o 11:26, jaguś napisał:

a grzegorz możesz mi powiedzieć gdzie on jest i ewentulanie jak sie okaże że jest do wymiany jakie ma numery do zakupu bo w aso stwierdzili ze nic takiego nie ma

w komorze grodziowej

Edytowane przez Pelo31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem w swoim aucie z błędem 03182 - Czujnik położenia sprzęgła (G476), 008 - Niezrozumiały sygnał - MIL zapalona.

Mój Passat to anglik, ktoś wstawił czujnik 3C0 927 810 A (przeznaczony na rynek europejski), a powinien być 3C0 927 810 B (przeznaczony na rynek UK), po zmianie czujnika na B błąd zniknął :)
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...