Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to dopiero po fakcie . asystenta wykodowałem i wszystko wróciło do normy tylko dale nie ma opcji odnośnie szyb , okien 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

robiłem ale też już po fakcie , był dziś znajomy u mnie i on w bajcie 6 i 7 w module komfortu ma opcje zamykania otwierania szyb a u mnie nie ma jest compas przedni spojler itp ale szyby zgineły . zamyka mi szyby i otwiera manualnie z kluczyka w zamku ale z pilota już nie tylko otwiera zamyka i jest przycisk panik też działa tylko nie zamyka szyb po dłuzszym naciśnięciu przycisku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wykodowac otwieranie i zamykanie drzwi z keylessa ale w taki sposób aby start stop engine z przycisku działał ? Czy zostaje mi tylko odlaczenie czujników we wszystkich drzwiach?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 12:29, was002 napisał:

tak niestety jest w polifcie... może gdyby wywalić obsługę błędu spalonej żarówki to by to miało ręce i nogi ;)

Dzieki za podpowiedz przynajmniej już nie będę grzebał bezsensiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywał ktos Vag Can Pro do VCDSa ?

jakie róznice w pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, miecio7934 napisał:

Panowie jak wykodowac otwieranie i zamykanie drzwi z keylessa ale w taki sposób aby start stop engine z przycisku działał ? Czy zostaje mi tylko odlaczenie czujników we wszystkich drzwiach?

na ten problem (rozumiem, że chodzi Ci o rozwiązanie antykradzieżowe?) polecam małą kamerę z kartą sim 3G zamontowaną gdzieś w okolicy lusterka, wysyłającą zdjęcia gdzieś na maila co 30 sekund... W przeciwnym razie czemu ma to zapobiec? Zakładaj, że złodziej otworzy drzwi w ciągu max 10 sekund, bez względu na zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2017 o 22:03, Dev napisał:

porównywał ktos Vag Can Pro do VCDSa ?

jakie róznice w pracy ?

 

Do szybkiego skanowania auta wole VCDS'a, ale jak trzeba przeflashować bądź też coś przekodować to preferuje VCP, bo VCDS tego nie umożliwia. VCP ma fajne funkcję jednego kliknięcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stifii napisał:

 

Do szybkiego skanowania auta wole VCDS'a, ale jak trzeba przeflashować bądź też coś przekodować to preferuje VCP, bo VCDS tego nie umożliwia. VCP ma fajne funkcję jednego kliknięcia :wink:

Właśnie kupiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dev napisał:

Właśnie kupiłem 

gdzie zamawiałeś tez chce kupić  mam nadzieję że tym przyuczę vin do pompy abs 

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witek1234 napisał:

gdzie zamawiałeś tez chce kupić  mam nadzieję że tym przyuczę vin do pompy abs 

www.obd2.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc taka ciekawostka dla wszystkich: pilnujcie swoich akumulatorów podczas kodowania vag bo u mnie podczas kodowania padł akumulator auto nie chciało odpalać i ogólnie zesrał#m się na samą myśl, że kodowaniem coś spi##rdoliłem.. :facepalm:

Później klemy i bangla! :banan:

Posiadam audi symphony i może komuś się przyda ta wiedza(co udało mi się zmienić):
1. Ekran startowy na "S" logo.

2. Wył. dźwięk/komunikat "niezapięte pasy"

3. Wył. dźwięk/komunikat "światła włączone"

4. Wył. dźwięk/komunikat "ignite/zapłon"

5. Wył. dźwięk/komunikat "service due"

6. Domykanie/Otwieranie szyb z pilota

7. Test zegarów

8. Wył. dodatkowego ruchu wycieraczki

9. Oświetlenie wnętrza(w moim przypadku oświetlenie nóg) obsługiwane z radia

10. Stan akumulatora

11. Doświetlanie zakrętów

12. Prędkościomierz na wyświetlaczu (schooldrive czy jakoś tak)

Mam 2 pytania dotyczące pkt:

ad6-> Widziałem, że jest możliwe kodowanie albo szyby albo szyberdach, więc moje pytanie brzmi:
Czy jest możliwość zakodowania jednego i drugiego? tzn szyby+szyberdach z kluczyka?

 

ad10-> Stan akumulatora działał dopóki akumulator mi się nie rozładował. Po podłączeniu klem i ponownym naładowaniu stan akumulatora jest oznaczony na szaro i nie mogę wejść i sprawdzić stanu. Może orientuje się ktoś czemu tak jest?

I jeszcze jedno pytanie, ponieważ nie mam czujnika zmierzchu, a zakodowałem sobie leaving/coming home no i efekt wiadomo..

NIE DZIAŁA lecz moje pytanie: Czy jest możliwość aby zakodować jakieś światła aby po zamknięciu auta światła świeciły na sztywno te x sekund bez względu czy jest jasno czy ciemno?

Pozdrawiam i mam nadzieje, że mój post nie zostanie usunięty bo uwierzcie mi, ja jako lajk z radiem symphony miałem dodatkowy problem żeby rozgryźć co mi wolno, a czego nie wolno.

Wszystkim polecam lekturę do przeczytania czyli całe(jak na ten moment) 74str tego tematu bo nie raz ludzie zadają pytania, na które pare postów wcześniej są odpowiedzi.

Edytowane przez ffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ffi napisał:

Czy jest możliwość zakodowania jednego i drugiego? tzn szyby+szyberdach z kluczyka?

Mam tak u siebie.

 

Jednak coś mnie męczy. A konkretnie jak to jest z "control head" w kanale 01, mam wartość 132 a po moich obliczeniach powinno być 4394. Klikając "test" nic się nie dzieje a wszystkie funkcje działają . Coś było grzebane, wymienione czy jak ?

Edytowane przez TOM3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi tych wartości nie przyjmuje. Bo daje "test" i tak jak by się wiesza wszystko i nie mam możliwości kliknąć na "save" . I zostaje mi wartość 132 a przy kodowaniu TPMS trzeba dodać 16 i tą wartość 148 przyjmuje mi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko techniczne odnosnie tego tematu,

czytam po kolei wszystkie strony i co jakis czas ktos wspomina ze dane kodowanie jest w pierwszym poscie, nie wiem czy slepy jestem ale wydaje mi sie ze w pierwszym poscie jest duzo mniej informacji niz wynika to z wypowiedzi forumowiczow.

dodatkowo wiele linkow do forum podawanych w tym temacie konczy sie komunikatem z forum ze wybrana strona nie istnieje.

czy cos sie popientroliło i nie dziala ? :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniels82 napisał:

Panowie pytanko techniczne odnosnie tego tematu,

czytam po kolei wszystkie strony i co jakis czas ktos wspomina ze dane kodowanie jest w pierwszym poscie, nie wiem czy slepy jestem ale wydaje mi sie ze w pierwszym poscie jest duzo mniej informacji niz wynika to z wypowiedzi forumowiczow.

dodatkowo wiele linkow do forum podawanych w tym temacie konczy sie komunikatem z forum ze wybrana strona nie istnieje.

czy cos sie popientroliło i nie dziala ? :(

 

 

 

Po aktualizacji forum trochę rzeczy przepadło :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie moge wylaczyc dźwięk/komunikat "ignite/zapłon"? MMI 3G+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...