Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Rafaello19944 napisał:

Czy da się zakodować tak aby razem z DRL włączały się tylne światła?

tak. W tym temacie masz opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak przeprogramować żeby auto nie gasło jak otwiera się drzwi? (wersja po lifcie)

Edytowane przez simens_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy! Przeszukałem pół internetu i żadna metoda nie działa w moim przypadku... Jak wykodować sprawdzanie żarówek? Mam zamienniki kierunkowskazów, w przyszłości chcę dorzucić żarówkę wsteczną LED i serio rozkładam już ręce z tym problemem...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2018 o 18:45, Rafaello19944 napisał:

Czy da się zakodować tak aby razem z DRL włączały się tylne światła?

MCE 09 - Kodowanie -  Long Coding Helper - Bajt 2 - Bit 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje info jak zakodować wzmaka od banga w mmi 2g high. Ktoś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Potrzebuje info jak zakodować wzmaka od banga w mmi 2g high. Ktoś pomoże? 

Tzn napisz co dokładniej chcesz zrobic

sama wymiana ?  czy przejście z SOUND System na Banga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrclaguna napisał:

Tzn napisz co dokładniej chcesz zrobic

sama wymiana ?  czy przejście z SOUND System na Banga ?

Mam Sound system w 2g high dołożyłem głośniki banga brakujące oraz resztę zmieniłem na banga i chciałem zamienić jej wzmaka na tego z banga. Pytanie czy kostki będą p&p i co i gdzie zakodować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Potrzebuje info jak zakodować wzmaka od banga w mmi 2g high. Ktoś pomoże? 

Tzn napisz co dokładniej chcesz zrobic

sama wymiana ?  czy przejście z SOUND System na Banga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kodzak33 napisał:

Mam Sound system w 2g high dołożyłem głośniki banga brakujące oraz resztę zmieniłem na banga i chciałem zamienić jej wzmaka na tego z banga. Pytanie czy kostki będą p&p i co i gdzie zakodować? 


Jak zmieniałes tak to nic nie kodujesz

Musisz zmienic okablowanie wg schematówu pod BANGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wrclaguna napisał:

Tzn napisz co dokładniej chcesz zrobic

sama wymiana ?  czy przejście z SOUND System na Banga ?

Sama wymianą wzmaka z Sound system na tego od banga z 2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chce kupić wzmaka od banga i podłączyć za tego z Sound system. Wrc możesz podesłać schemat , to trzeba w tej dużej kostce piny zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w tym wątku (nie mogę znaleźć teraz) o możliwości zakodowania tylnych zwykłych lamp w przedlifcie, sedan, tak aby światła stop zapalały się również w klapie. Jak jest wtedy z działaniem przeciwmgielnych? 

Jak moglibyście podrzucić kodowanie albo skierować do odpowiedniego posta, byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 15:58, iwadrian napisał:

Czytałem kiedyś w tym wątku (nie mogę znaleźć teraz) o możliwości zakodowania tylnych zwykłych lamp w przedlifcie, sedan, tak aby światła stop zapalały się również w klapie. Jak jest wtedy z działaniem przeciwmgielnych? 

Jak moglibyście podrzucić kodowanie albo skierować do odpowiedniego posta, byłbym wdzięczny.

 

Także jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 15:58, iwadrian napisał:

Czytałem kiedyś w tym wątku (nie mogę znaleźć teraz) o możliwości zakodowania tylnych zwykłych lamp w przedlifcie, sedan, tak aby światła stop zapalały się również w klapie. Jak jest wtedy z działaniem przeciwmgielnych? 

Jak moglibyście podrzucić kodowanie albo skierować do odpowiedniego posta, byłbym wdzięczny.

 

Na tym forum gdzieś czytałem, że po to ciągnie się dodatkowy kabel jak dokłada się ledy w miejsce fabrycznych żarówkowych. Ale nie mam pojęcia czy to prawda :) jakby dało się tak zakodować to też bym to sobie zakodował chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, luk330 napisał:

Na tym forum gdzieś czytałem, że po to ciągnie się dodatkowy kabel jak dokłada się ledy w miejsce fabrycznych żarówkowych. Ale nie mam pojęcia czy to prawda :) jakby dało się tak zakodować to też bym to sobie zakodował chętnie.

Przy zwykłych lampach wystarczy ponoć tylko zakodować aby przeciwmgielne działały jako stop ale nie jestem pewien. Dlatego zadałem pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na FISie wyświetlił mi się stan poziomu oleju (chyba wcześniej maskę podnosiłem jak silnik był ciepły). 

Czy kombinował ktoś czy da się zmienić warunki wyświetlania się tego poziomu oleju na FIS? Na przykład uwarunkować to tylko na przykład długością postoju od ostatniego wyłączenia silnika? Ewentualnie w jakim sterowniku tego szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2012 o 10:04, wrclaguna napisał:

18. Włącz automatyczną funkcję wspomagania wzniesień "lite" działa tylko na niektórych modułach abs - patrz poniższy link

[03 - Hamulce ABS] [Dostęp bezpieczeństwa - 16] (Podaj kod przedstawiony przez program)
[Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 1
Bit 6 ustawiony na 1, aby włączyć wspomaganie wznoszenia.

Grzegorz, możesz podesłać opis/link na których modułach działa?

Ciekawostka (może nie znana dla wielu):

VCDS zapisuje logi ze wszystkich kodowań, więc gdyby komuś coś poszło nie tak i nie zapisał sobie pierwotnej wersji to zajrzyjcie do pliku excela "CodngLog.CSV" znajdującego się w "C:\Ross-Tech\VCDS\Debug"

Oryginalne lub tez poprawne kodowanie znajdziemy także w pliku tekstowym tworzonym podczas auto skanu który zapisywany jest w "C:\Ross-Tech\VCDS\Scans"

Logi ze zmian adaptacji VCDS zapisuje w pliku excela "AdpLog.CSV" który znajduje się w folderze "C:\Ross-Tech\VCDS\Debug"

 

Edytowane przez lobot84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lobot84 napisał:

Grzegorz, możesz podesłać opis/link na których modułach działa?

Ciekawostka (może nie znana dla wielu):

VCDS zapisuje logi ze wszystkich kodowań, więc gdyby komuś coś poszło nie tak i nie zapisał sobie pierwotnej wersji to zajrzyjcie do pliku excela "CodngLog.CSV" znajdującego się w "C:\Ross-Tech\VCDS\Debug"

Oryginalne lub tez poprawne kodowanie znajdziemy także w pliku tekstowym tworzonym podczas auto skanu który zapisywany jest w "C:\Ross-Tech\VCDS\Scans"

Logi ze zmian adaptacji VCDS zapisuje w pliku excela "AdpLog.CSV" który znajduje się w folderze "C:\Ross-Tech\VCDS\Debug"

 

Jak działa ta funkcja wspomagania wzniesień lite ? Na czym polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2018 o 06:52, Kodzak33 napisał:

Jak działa ta funkcja wspomagania wzniesień lite ? Na czym polega?

To jest system AHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...