Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rogas1990 napisał:

Ja u siebie kodowałem dokladnie tak samo i różnica jest (co prawda mam tip-tronic), ale głównie w sterowaniu skrzynia i reakcji na gaz - moze w multi ta opcja nic nie daje..

A gdybym kupił przycisk to czy sam przycisk zmieni jeszcze coś Bo jeżeli mogę to przestawiać tylko i wyłącznie za pomocą VAG to powiem szczerze że ten mod jest bez sensu zaznaczam że mam MMI 3G wersja High multitronik oraz servotronic

Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Mam pytanie: czy do B8 LIFT na 4-kanałowym PDC można zakodować wizualizację na AMI Concert?

Próbowałem coś podziałać ale sterownik 10 PDC w ogóle nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A4 B8 Lift sedan

Posiadam założone moduły powodujące efekt dynamicznego kierunkowskazu.

Mankament jest jeden, podczas zamykania auta z pilota auto sygnalizuje to bardzo szybkim sygnałem świateł awaryjnych. 
Przy założonych modułach nie wygląda to z tyłu na pięknie.   Pytanie jest takie, czy da się zmienić kodowanie tylnych lamp alby ten efekt wizualny przy zamykaniu auta był wolnejszy?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mettenoos napisał:

Adres 56-radio, dysponuje ktoś kodem-kluczem do 16-dostep upoważniony? Bo bez tego Adaptacja-10 jest nieaktywna

A4 B8 polift 2012r. z MMI 3G 


a co tam chcesz zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrclaguna napisał:


a co tam chcesz zrobic ?

przejrzeć kanały adaptacji w poszukiwaniu czegoś a dokładniej ustawień, które być może wzmocnią sygnał antenowy, zredukują szumy itp... bo radio słabo odbiera, od 12 lat użytkuję VCDS i zdaję sobie sprawę że wielkie G tam może być ale warto by było się przekonać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przypadki podczas gdy auto miało szyby przeciemiane i przeciete były nitki

Jesli chodzi o kody to takie znam 70408 , 20103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobiłem mały test, mianowicie zatrzymałem się w miejscu, gdzie radio prawie wcale nie odbierało, wyłączyłem auto i zmiana o 180 stopni - radio grało idealnie bez zakłóceń, tak więc czynnikiem zakłócającym najprawdopodobniej mogą być ledy ..... niestety

 

w ukrytym menu w opcji [radio] jest sporo ustawień ale boję się ruszać cokolwiek, żeby nie poprzestawiać. Zrobię screeny kodowań, znajdę temat i tam będę kontynuował

 

co do kluczy to jeszcze nie podpinałem VCDS-a bo dziś nie miałem czasu, w weekend to ogarnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam mały problemik ? dzisaj pobawiłem sie w ustawieniach i wieczorem zauwazyłem ze nie swieca mi 2 okragłe lampki nad lusterkiem musialem je jakos wyłaczyc w usawieniach ;/ Wie kto moze gdzie jest opcja od tego? Bo nie moge jej znalesc teraz ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w polifcie jest sposób na wyłączenie komunikatów na wyświetlaczu komputera pokładowego, chodzi mi o komunikaty typu "włącz start-stop" który pojawia się w korkach, albo podczas wysiadania z auta "zapoznaj się z instrukcją safe... " czy coś w tym stylu. Mam wyłączona autoblokade po ruszeniu i wyłączony start-stop, podobno jak to powiedziała poprzednia właścicielka "programowo" bo vcds wszędzie pokazuje, że jest zakodowany 

 

 

edit: doszedłem, trzeba wyłączyć program wydajności

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest opcja, aby w polifcie CJCA wskazywał poziom oleju oprócz MMI także na wyświetlaczu FIS w zegarach? Bo u mnie nie ma, czy opcja jest wyłącznie przy otwartej masce silnika? 

 

olej+miedzy+zegarami+3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mettenoos napisał:

czy jest opcja, aby w polifcie CJCA wskazywał poziom oleju oprócz MMI także na wyświetlaczu FIS w zegarach? Bo u mnie nie ma, czy opcja jest wyłącznie przy otwartej masce silnika? 

 

olej+miedzy+zegarami+3.jpg

Mi się kiedyś pokazał na fisie stan oleju ale nie mam pojęcia jak to zrobiłem mam przedlifta z 2010 roku silnik caga może ktoś z kolegów podpowie jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 16:21, Mettenoos napisał:

Czy w polifcie jest sposób na wyłączenie komunikatów na wyświetlaczu komputera pokładowego, chodzi mi o komunikaty typu "włącz start-stop" który pojawia się w korkach, albo podczas wysiadania z auta "zapoznaj się z instrukcją safe... " czy coś w tym stylu. Mam wyłączona autoblokade po ruszeniu i wyłączony start-stop, podobno jak to powiedziała poprzednia właścicielka "programowo" bo vcds wszędzie pokazuje, że jest zakodowany 

 

 

edit: doszedłem, trzeba wyłączyć program wydajności

Kolego, a czy udało Ci się wyłączyć informację o sefelock i alarm podczas otworzenia drzwi na pracującym silniku/zapłonie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 23:01, Mettenoos napisał:

czy jest opcja, aby w polifcie CJCA wskazywał poziom oleju oprócz MMI także na wyświetlaczu FIS w zegarach? Bo u mnie nie ma, czy opcja jest wyłącznie przy otwartej masce silnika? 

 

 

Już o to tu pytałem. Nie da się, żeby za każdym razem to się pojawiało.

Żeby wywołać pojawienie się stanu oleju na FIS to silnik musi mieć przynajmniej 60stopni, auto musi stać 10min, otworzyć i zamknąć maskę i włączyć zapłon - wtedy pojawi się stan na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pkimier napisał:

czy udało Ci się wyłączyć informację o sefelock i alarm podczas otworzenia drzwi na pracującym silniku/zapłonie ? 

niestety nie

 

 

@wrclaguna w long coding  nie przyjmuje mi kodowania Seatbelt Warning inactive , po każdej próbie kodowania i SAVE i tak wraca stare kodowanie, czy to norma w poliftach? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Próbowałem zakodować adaptacyjne światła stopu i niby kodowanie przyjęte ale podczas prób ostrego  hamowania nie migają i tu moje pytanie czy to działa tylko w lampach led czy w zwykłych też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lycha340 napisał:

Witam.

Próbowałem zakodować adaptacyjne światła stopu i niby kodowanie przyjęte ale podczas prób ostrego  hamowania nie migają i tu moje pytanie czy to działa tylko w lampach led czy w zwykłych też. 

Działają w zwykłych tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...