Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Chciałem to zrobić i u mnie nic nie ma w bajcie 2, chyba że w binary zmienić? 

U mnie też nie było, zmieniłem w binarach

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam tak w bajcie 2, może chodzi to o bajt 1 bo tam mam prawie pusto i w binary same zera?

20181124_152405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie może będziecie wiedzieć co zepsułem?

Otóż chciałem zakodować podgrzewanie lusterek. Niestety niechcący musiałem pomylić bity lub bajty. Teraz nie mam kierunków w lusterkach, nie działa centralny od wewnątrz, sterowanie szybami działa odwrotnie. Zamiast do góry to w dół i zamiast szyba kierowcy to pasażera itp. Podczas zamykania nie mrugają też kierunki, przy otwieraniu działają.  Możliwe że włączyłem jakiś tryb angielski... Może wiecie jak to rozwiązać, albo które to bity i bajty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krzychu30 napisał:

Otóż chciałem zakodować podgrzewanie lusterek. Niestety niechcący musiałem pomylić bity lub bajty. Teraz nie mam kierunków w lusterkach, nie działa centralny od wewnątrz, sterowanie szybami działa odwrotnie. Zamiast do góry to w dół i zamiast szyba kierowcy to pasażera itp. Podczas zamykania nie mrugają też kierunki, przy otwieraniu działają.  Możliwe że włączyłem jakiś tryb angielski... Może wiecie jak to rozwiązać, albo które to bity i bajty...

Kolego szanowny,

VCDS ma fantastyczną funkcję zapisywania logów, tzn zapisuje kodowanie "z" - stary kod przed naniesieniem Twoich zmian - "na" i tu wstawia nowe kodowanie

Zapisuje także logi zmiany które nanosi się w adaptacjach.

Sprawdź czy masz plik: CodingLog.CSV powinien znajdować się w: C:\Ross-Tech\VCDS-AKP\Debug

Najlepiej wykonaj kopiuj i wklej całego kodu (long coding) i zapisz.

Kolego powiedz jeszcze jakiej wersji programu używasz? Ostatnia która nie zawiera "błędów" to 17.1.3 i na taka proponuję zmienić jeśli masz wyższą/nowszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji nie pamietam... albo 17.1.3 albo 17.8.1 bodajże. Wroce do domu to sprawdzę dokładnie i dam znać. Ten skopiowany kod wkleić i zakodować sterownik tym kodem??

Edytowane przez krzychu30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu30 napisał:

Ten skopiowany kod wkleić i zakodować sterownik tym kodem??

Dokładnie, ewentualnie porównaj gdzie są różnice, i zmień tylko różniące bajty. 

Mimo wszystko sugeruję żebyś cały skopiował i wkleił. 

No i.... zacząłbym od sprawdzenia wersji VCDS i zmienił na 17.1.3 - jeśli mamy nowszą - ponieważ nowsze nadmieniają błędnie wiele różnych bajtów przy kodowaniu modułów.

Daj znać czy udało Ci się.

Edytowane przez lobot84
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Mam już vcds 17.1.3

Ale po przekopiowaniu nr. poprawnego kodowania sterownika drzwi lewych i prawych nie udaje się zakodować.

Są 3 opcje po kliknię'ciu "wykonaj".  Vcds prosi o numer urządzenia, producenta i jeszcze jeden jakiś.

Po kliknięciu na "nie" pisze, że kodowanie przyjęte, ale po ponownym wejściu jest tak, jak było ?

Ok. Poszło, mój błąd. Trzeba było po kliknięciu wykonaj, zaznaczyć tak, żeby moduł przyjął dane producenta (12345) itp. itd. Wszystko wróciło do normalności. Dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez krzychu30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: dlaczego pomimo zmiany w Byte 3  tj zaznaczenie wszystkich  3 opcji nie pojawiła mi się opcja świateł dziennych w menu car? Czy jest potrzebna oprócz tego adaptacja Co robie źle?

20181130_134016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie i wyłączanie DRL z poziomu MMI
[09 - Cent. Wybierz.] -> [Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 3
Bit 5 ustawiony na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pilKOZAK napisał:

Włączanie i wyłączanie DRL z poziomu MMI
[09 - Cent. Wybierz.] -> [Kodowanie - 07] -> Pomocnik długiego kodowania -> Bajt 3
Bit 5 ustawiony na 1

Jak  w Bajcje  3  jest tylko bit0 bit 2 i bit 7. Jak mam ustawic bit 5 na 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ustaw z 0 na 1 w ciągu binarnym, liczymy od prawej do lewej kolejność bitów  76543210 gdzie zero to bit 0, 1 to bit 1 itd...

RUKVoWd.jpg

Edytowane przez Gość
dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mettenoos spróbuje dzisjaj tak zrobić może będzie ok dam znać . Pozdrawiam

 

 

Zmieniłem tak jak mi radziłeś i dalej nie pojawiło się w menu?

Edytowane przez ziutek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

szukam jakiś informacji jak wyłączyć kontrole żarówek wstecznych (wymieniłem na ledy i  wywala błąd spalonej)

Poszperałem na forum i znalazłem dwie informacje.  W skrócie: 

VCDS - 46 central convenience - security access 16 - 16017 (użyć tego kodu a nie tego z podpowiedzi) - adaptation 10 - kanał 181 i tu wartość powinna być 65535 -> zmieniamy na 61680

oraz:

46 Central Convenience > Security Access 16 > 16017 -> Adaption 10 > Channel 181  -> zmieniamy na:  62463

Który kod będzie odpowiadał za światła wsteczne? 62463 czy 61680? Orientuje się ktoś?

Edytowane przez dodo_1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 12:55, ziutek86 napisał:

Zmieniłem tak jak mi radziłeś i dalej nie pojawiło się w menu

Jeśli zrobiłeś wszystko właściwie to nie mam pomysłu, rozumiem sterownik w binarach przyjął  i zapisał zmianę 0 na 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 17:54, wrclaguna napisał:


chinczyk tak czasem ma......:hi:

muszę uderzyć się w pierś i przyznać ci rację. VCDS 12.12.3 nie potrafił zmienić kodowania, kupiłem 17.3.1 PL i bez problemu. Zastanawia mnie tylko dlaczego znajomego który ma warsztat mechaniczny oryginalny /rzekomo ?/ VCDS też nie potrafił zmienić kodowania pasów , czyżby jechał na chińczyku ? szkoda że nie zerknąłem jaka to wersja była 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 14:17, dodo_1234 napisał:

Cześć, 

szukam jakiś informacji jak wyłączyć kontrole żarówek wstecznych (wymieniłem na ledy i  wywala błąd spalonej)

Poszperałem na forum i znalazłem dwie informacje.  W skrócie: 

VCDS - 46 central convenience - security access 16 - 16017 (użyć tego kodu a nie tego z podpowiedzi) - adaptation 10 - kanał 181 i tu wartość powinna być 65535 -> zmieniamy na 61680

oraz:

46 Central Convenience > Security Access 16 > 16017 -> Adaption 10 > Channel 181  -> zmieniamy na:  62463

Który kod będzie odpowiadał za światła wsteczne? 62463 czy 61680? Orientuje się ktoś?

Cześć,

przerabiałem temat w piątek.

Diagnozę udało mi się wyłączyć kodując 62463.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakodowalem dzisiaj skladane lusterka z pozycji mmi. Czyli zakodowalem w module 42, 46 i 52. Kodowania zostaly przyjęte. Zrobilem reset mmi i i w mmi w centralnym zamku uruchomilem skladanie lusterek. Po zamknięciu drzwi z pilota lusterka sie nie składają. Nie sprawdzalem we wtyczkach lusterek czy mam odpowiednią ilość przewodów. Jak wszedlem w 46 modul komfortu i w adaptacje to w kanale nr 1 (kluczyk nr 1) rozwinely mi sie podpowiedzi. W podpowiedziach w przedostatnim punkcie jest instalacja/aktywacja skladanych lusterek. Czy to znaczy że jeszcze trzeba zakodować kluczyk?

20181211_164103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem w swoim a4 lap timer jak w opisie i filmiku wcześniej tylko problem jest taki że nie pokazuje mi stopni temperatury oleju.  Moge tylko czas okrążenia spr. Dlaczego? Mam mmi2high prawdopodobnie

Edytowane przez MugenMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MugenMan napisał:

Aktywowałem w swoim a4 lap timer jak w opisie i filmiku wcześniej tylko problem jest taki że nie pokazuje mi stopni temperatury oleju.  Moge tylko czas okrążenia spr. Dlaczego? Mam mmi2high prawdopodobnie

Masz prawdopodobnie licznik z roku poniżej 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na rozgrzanym silniku, temperature oleju pokazuje dopiero od 60*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...