Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wogóle ma wgrane spolszczenie do MMI 2G low basic w A4 B8- jest to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 20.01.2019 o 18:21, Kryhawrc napisał:

Chciałbym sie dostać do adaptacji radia (56) ale przycisk adaptacja jest nieaktywny- w dostępie upoważnionym nie mam podpowiedzi i nie wiem jaki jest kod. Da sie to jakos obejść. Lub może ktos odczytać swój kod?

u mnie kod w Dostęp upoważniony /security Access - 16/ wynosi 03987 ale i tak w adaptacjach brak dokumentacji, a klucz ten wygenerowałem w identyfikacji rozsz. - 1A z pierwszego numeru seryjnego, gdzieś tutaj na forum jest napisane w jaki sposób wygenerować kod dostępu, miałem to zapisane gdzieś ale wcięło mi

 

edit: znalazłem, ten kod 03987 wygenerowałem z wyświetlonego numeru seryjnego w ident. rozsz. - 1A, ten kod to cyfry 6, 13, 10, 14, 11 pierwszego  numeru seryjnego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wrclaguna napisał:

2G BASIC to widziałem 400-500  pln

 

Tak, tylko czy w ogóle idzie w A4 to zrobić,  bo u mnie dwóch próbowało i nic.  Jeden i drugi mówił że trzeba odblokować "force downgrade"  czy coś takiego w adaptacjach radia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Charls napisał:

u mnie kod w Dostęp upoważniony /security Access - 16/ wynosi 03987 ale i tak w adaptacjach brak dokumentacji, a klucz ten wygenerowałem w identyfikacji rozsz. - 1A z pierwszego numeru seryjnego, gdzieś tutaj na forum jest napisane w jaki sposób wygenerować kod dostępu, miałem to zapisane gdzieś ale wcięło mi

 

edit: znalazłem, ten kod 03987 wygenerowałem z wyświetlonego numeru seryjnego w ident. rozsz. - 1A, ten kod to cyfry 6, 13, 10, 14, 11 pierwszego  numeru seryjnego

U mnie ten kod nie działa- cos tak mysle że w B8 chyba nie ma czegos takiego jak FORCE DOWNGRADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

może mi ktoś powiedzieć jaką macie wartość w 46-10-063

standardowo miałem wartość 40

Podpowiedź kazała dopisać +04 żeby był dźwięk informacyjny otwartych drzwi i zaadoptowałem wartość 44 ale dalej nic nie dzwoni.

w kodowaniu wszystko ustawione jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kryhawrc napisał:

U mnie ten kod nie działa- cos tak mysle że w B8 chyba nie ma czegos takiego jak FORCE DOWNGRADE

a próbowałeś wygenerować kod ze swojego numeru seryjnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Charls napisał:

a próbowałeś wygenerować kod ze swojego numeru seryjnego? 

Nie, noe wiem jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kryhawrc napisał:

Nie, noe wiem jak to zrobić 

VCDSem wchodzisz w w identyfikacji rozsz. - 1A, tam pojawi ci się kilkunasto cyfrowy numer seryjny, z niego wybierasz cyfry odliczając od lewej w kolejności cyfrę numer 6, 13, 10, 14, 11 i w ten sposób otrzymujesz 5 cyfrowy kod

przykładowo numer 73910372947365138

6 to 3

13 to 6

10 to 4

14 to 5

11 to 7

w ten sposób powstał numer 36457 /to tylko przykład z sufitu/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Charls napisał:

VCDSem wchodzisz w w identyfikacji rozsz. - 1A, tam pojawi ci się kilkunasto cyfrowy numer seryjny, z niego wybierasz cyfry odliczając od lewej w kolejności cyfrę numer 6, 13, 10, 14, 11 i w ten sposób otrzymujesz 5 cyfrowy kod

przykładowo numer 73910372947365138

6 to 3

13 to 6

10 to 4

14 to 5

11 to 7

w ten sposób powstał numer 36457 /to tylko przykład z sufitu/

Ok. Rozumiem. Sprawdzę,  ale z tego co pamiętam nie mam tam takiego długiego numeru. Jest na przemian z literami (np jak nr VIN) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Charls napisał:

u mnie numer seryjny to same cyfry, kod który w ten sposób powstał w dostępie upoważnionym został zaakceptowany ale jak wcześniej pisano i tak nie ma tam przydatnej dokumentacji

Szukam tam opcji" force downgrade " żeby wgrać spolszczenie do mmi 2g Basic.  Niby muszę to odblokować bo inaczej nie wgram 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono, potrzebuje waszej porady. 

Samochód A4 B8 2010r Bixenon.  

Problem tego typu, ze po zamontowaniu reflektorów bixenon neon z B8 po lifcie nie działają światła pozycyjne, natomiast światła dzienne świecą okej (pełna mocą), oraz wyskakują dwa błędy od świateł dziennych na liczniku. 
Podpowie ktoś gdzie i co trzeba zakodować aby wszystko działało jak należy? :)
 
Dziękuje z góry 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że już było ale nie potrafię znaleźć.

Jak włączyć automatyczne opuszczanie prawego lusterka przy wbiciu wstecznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Obniżające sie lusterko wsteczne podczas cofania]
Auta bez foteli z pamięcią
[52 - Door Elect.]
[Coding - 07]
[Long Coding Helper]
Byte 4
Jeśli ma wartosć 40 zmianiamy ją na 4C lub 44
Jeśli ma wartośc 50 zmieniamy ją na 5C

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z komunikacja 07-HEAD CONTROL, nie mogę się połączyć za pomocą vcds posiadam mmi 2g high, przez co nie mogę zakodować mutifunkcyjnej kierownicy, ani włączyć zielone menu

Edytowane przez adrian785721007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy da się wyłączyć w kodowaniu informacje o spalonej żarówce autko jak w opisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos podpowie jaki jest kod dostepu do kanalu 9 w sekcji 17 zestaw wskaznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎21 o 19:09, Kryhawrc napisał:

W sumie to chodzi o sciagnięcie blokady/pozwolenie na instalacje z płyty polskiego menu do MMI 2G Low basic. Byłem juz u dwóch fachowców(w sumie jeden przyjechał do mnie) i nie dali rady wgrać. Mówili cos ze musze sciągnąć blokade w VCDS( w adaptacjach w radiu) zeby pozwoliło zainstalować system. U mnie w radiu przycisk adaptacja jest nie aktywny i nie moge w nia wejść. Czy to znaczy że u mnie nie idzie wgrac polskiego??? Ewentualnie gdzie tego szukac? 

Sory za złośliwość ale w MMI2G Basic z płyty możesz sobie muzyki posłuchać w tym MMI trzeba wymontować radio i wymienić kości pamięci koszt 450-500 zł wiem bo mam to samo i uznałem że tą kasę lepiej przeznaczyć na inne mody bo do angielskiego da się przyzwyvzaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...